Tätä vaatii lataamaan, että pystyy esim. junamatkan paikat varata ja ei ole siis suoraan acrobatreaderiä. Onko tämä luotettava ohjelma vai tuleeko mukana tsaipaa?
MIkä on Acrobat DC asennusohjelma voiko luottaa?
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Älä turhaan lataa Acrobat Readeria. SumatraPDF tai Foxit Reader riittävät tuohon.
Acrobat on aivan turhan iso ja kankeakin.
Kysy edunvalvojaltasi.
Firefoxissa on PDF handlaaja ihan oletuksena.
Katopas, ovat sitten lopultakin Firefoxsiinkin saaneet, muissahan se on ollut aina.
"muissahan se on ollut aina."
Eipä näytä olleen "aina". Samoihin aikoihin tullut. Oletko ollut pitkään lusimassa ja vasta vapautunut, vai miksi tuo "aina".
Firefoxissa on ollut kiinteänä 2012 lähtien, sitä ennen avasi erilliseen PDF-lukijaan.
Hanki lasit, niin näyttää.
"Firefoxissa on ollut kiinteänä 2012 lähtien, sitä ennen avasi erilliseen PDF-lukijaan."
Mikä kiinteä se nyt on jos kolmannenosapuolen laajennos pitää ensin asentaa. Firefoksiin ei natiivia pfd lukijaa tule ikinään, on sen verta kökkö selain.
Windowsin muistio (notepad.exe) onkin ollut tähän asti sitten parempi verkkoselain kuin firefox.
Acrobat DC ei ole mikään ilmaisohjelma. Joten ei se VR:n paikkavaraus voi vaatia sinua mitään tietokoneohjelmaa ostamaan.
https://acrobat.adobe.com/fi/fi/acrobat.html
Justhan avaaja sanoi että vaatii, kai se nyt itse tietää vaatiiko vai ei, älä yritä viisastella vakavalla asialla.
Kuka noin on väittänytkään? Eikö kyse ole pelkästään lukemaan pystyvästä versiosta. Älä väännä sitä maksullista, lukevaa/kirjoittamiseen kykenevää ohjelmaa tähän ihan väkisin.
Windowshan on kuulemma oikein turvallinen, että siihen voit ladata ja asentaa mitä vain.
KYLLÄ, Windows on turvallisin, mutta ei se sitä tarkoita että voi asennella mitä tahansa, mutta melkein mitä tahansa kyllä voi.
Windows turvallisin muka ja kattia kanssa, ei tosiaan ole. Se on kyllä imevin käyttöjärjestelmä ja vakoilevin, sisältää kaiken kattavan vakoilun heti asennuksessa.