Keskustan alamäki jatkuu edelleen

Nyt myös Helsingin Sanomien gallupissa keskusta saa historiansa huonoimman gallup-tuloksen 11,1 prosenttia.

Helsingin Sanomille antamassaan haastattelussa keskustan Kulmuni toteaa:
"Voi olla myös, ettei keskusta nouse tästä".

18

102

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei nousekaan Kulmunin johdolla. Paavoa onkin jo veikattu seuraavaksi puheenjohtajaksi, kun hallitus keväällä hajoaa ja Kulmuni eroaa. Ei olisi Kainuun kannalta huono valinta.

      • Anonyymi

        Paavo Väyrynen ennusti jo muutamia vuosia sitten sen, että kepulle käy huonosti Sipilän johdolla. Väyrynen oli ihan oikeassa ja tämä tietysti harmittaa kepulaisia.


      • Anonyymi

        Väyrynen on paljon viisaampi kuin Sipilä ja Kulmuni.


    • Anonyymi

      Ei mene kuin muutama kuukausi aikaa ja kepu on alle 10 prosentin kannatuksen puolue.

      Näinköhän Kulmuni joutuu luopuman puheenjohtajan tehtävästä jo ensi kesänä?

      • Anonyymi

        Kullimunkin johdolla takiaispuolueeksi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kullimunkin johdolla takiaispuolueeksi.

        Takiainen tekee sen mukaan mitä Marin määrää !


    • Anonyymi

      Keskustan kannatus vakiintuu välille 5...8%-yksikköä, kuten naapurimaassamme. Syynä kaupungistuminen yms. Maanviljelijöitä lopettaa noin 5000/ vuosi.

    • Anonyymi

      Kulmunin johdolla ei varmasti nouse, vaan hyvinkin 10%:n kannatus alittunee. Hallitushan kaatuu keväällä lumiensulaessa, se on niitä Li Anderssoninkin perustavoitteita aina ollut, kuten kommunisteilla vallankumouskin, sehän nyt on aivan itseselvyys, että kaatuuhan se. Kaupankassa tyttö saa mukaansa valtion tyhjäksi törsätyn kassan.
      No mitä tästä voidaan sitten päätellä. Paavo voi hyvinkin, korkki joka pulpahtaan pintaan jälleen, nostetaan keskustan-, valitaan puheenjohtajaksi. Palauttaa uskon Suomen tulevaisuuteen.
      Mutta uusi hallitushan ilman muuta vaalien jälkeen on Hallanahon johtama perussuomalaiset, Sahuri Hakkarainenkin kiiruhtaa EU:sta pois ministeriksi. Teollisuus-ja ulkomaankauppaministeri Teuvo Hakkarainen. Muut ministerit ulkoministeri Paavo Väyrynen, tuleva Suomen tasavallan seuraava presidentti.

      Ja näin siinä jälleen kerran haihtuu vasemmistolaiset kauniil lupaukset vappusatasineen häpeään satuprinsessan.

      • Anonyymi

        Kukapa Kepuun enään luottaa on kaatanut jo kaksi hallitusta tälle vuodelle.. Kepu kun on pettänyt aina nyt myös itsensä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukapa Kepuun enään luottaa on kaatanut jo kaksi hallitusta tälle vuodelle.. Kepu kun on pettänyt aina nyt myös itsensä.

        KESKUSTAN KAATAMA HALLITUS ORPOLLE KOVAPALA NIELTÄVÄKSI.
        MUTTA LI ANDERSONILLE KUIN RUKOILTU TAIVAAN LAHJA.
        OLISIHAN SE IHANNETAPAUS, KUN KAIKILLE SUOMALAISILLE OLISI TYÖTÄ JA RAHAA JA ULKOMAALAISET AJETTUA POIS KAIKKI KOTIMAIHINSA.
        SUOMEEN TARVITAAN SILLON SUOMATAINEN HALLITUS JA UUDELLA LAINSÄÄDÄNNÖLLÄ, JOSSA KULASSIT JA MUUT KEINOTTELIJAT KÄVISIVÄT SIBERIAN OPETTAVAISEN KOULUTUKSEN. HYVÄLLÄ KOULUTUKSELLA OLIS KYSYNTÄÄ.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        KESKUSTAN KAATAMA HALLITUS ORPOLLE KOVAPALA NIELTÄVÄKSI.
        MUTTA LI ANDERSONILLE KUIN RUKOILTU TAIVAAN LAHJA.
        OLISIHAN SE IHANNETAPAUS, KUN KAIKILLE SUOMALAISILLE OLISI TYÖTÄ JA RAHAA JA ULKOMAALAISET AJETTUA POIS KAIKKI KOTIMAIHINSA.
        SUOMEEN TARVITAAN SILLON SUOMATAINEN HALLITUS JA UUDELLA LAINSÄÄDÄNNÖLLÄ, JOSSA KULASSIT JA MUUT KEINOTTELIJAT KÄVISIVÄT SIBERIAN OPETTAVAISEN KOULUTUKSEN. HYVÄLLÄ KOULUTUKSELLA OLIS KYSYNTÄÄ.

        Tuntuu siltä kun palaittaisiin uudelleen aikaan jolloin Kiky, ja aktiivimalli luotiin, minulle se sopii.
        Nyt haukutaan hallitusta joka yrittäisi olla työläisenkin puolella, ja haukkujat ovat juuri ne työläiset.
        Toivotaan vain että Kokoomus ja Perussuomalaiset alkavat määräämään tahdin minulle eläkeläiselle se käy. Mutta te joita tullaan päähänpotkimaan älkää sitten valittako.


    • Anonyymi

      Kulmuni, Kärnä ja Kurvinen vievät Keskustan tuhoon.

    • Anonyymi

      Tuomas K sanoi että kaikki elikot pitää RK:lla lopettaa. Tuo on niin kovaa puhetta, että saa polvet tutisemaan.

      Päivänä muutamana olin vierailulla,
      koko Kajaani oli liputettu Tuomaksen kuvilla, tuumin vaan, on siinä Joosef Mengele:n näkönen mies.

      • Anonyymi

        Mitä oikein tapahtuu Kettusen vintillä?


    • Anonyymi

      Keskusta ei tule nousemaan enää koskaan, koska menivät vihreiden kanssa samaan hallitukseen.Kun pirulle antaa pikkusormen se vie koko käden eli tässä tapauksessa puolueen.Samoin käy luterilaiselle kirkolle lipraalipiispojen johdolla Kari Mäkisen johdolla ajettiin kirkko pahoin karille ja näin kirkko sirpaloitui sälöille ja piikit pistävät pitkään. Alamäki alkoi, kun elämän perusarvot mitätöidään.

      • Anonyymi

        Kepu matkaa samaan kannatukseen kuin on Ruotsissa kepua vastaavalla puolueella.
        Jatkossa kepulle 5 prosentin kannatuskin on hyvä tulos vaaleissa.


    • Anonyymi

      Miten Lyyli Pokela kestää tämän?

    • Anonyymi

      Väykkä on jo liian vanha kaakki vetämään kärrejä, ite uskon että Kärnä nappaa puheenjohtajuuden itelleen ensi kesän puoluekokouksessa. Joka tapauksessa Kepulla ei ole hääviä tulevaisuutta, kaupungistuminen etenee huisia vauhtia ja kohta kepulit on samoissa kannatusluvuissa vassareiden kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1600
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      105
      807
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe