Mikäli mies ei...

... vastaa naisen treffikutsuun, niin onhan siihen olemassa jokin syy.
Näin syyt, joita mietin.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä, mies ei ole kiinnostunut. Ei kysymisestä kannata mieltään pahoittaa, mutta jos ei pysty kieltävästä vastauksesta huolimatta jatkamaan elämäänsä taitaa olla pahemman luokan ongelmia.

Kohtelias ja suoraselkäinen ihminen kieltäytyy suoraan, vässykät jättävät viestin huomiotta eivätkä saa kakistettua suustaan kieltävää vastausta. Ehkä myös pelkäävät loukkaavansa toista osapuolta tai eivät kehtaa sanoa ei(?) Molemmissa edellä mainituissa vaihtoehdossa on sama lopputulos. Helpoimmalla pääsee kun antaa olla eikä jää vatvomaan syitä. Tsemppiä sinulle ap.

Nainen olen siis minäkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

... vastaa naisen treffikutsuun, niin onhan siihen olemassa jokin syy.
Näin syyt, joita mietin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu