Asiointiliikenne

Kenen idea oli lopettaa asiointiliikenne syrjäkyliltä keskustaan? Tietysti virkamies tekee esityksen ja kokouspalkkiosta nauttivat lautakunnan jäsdenet täysin ymmärtämättöminä vain nyökyttelevät. Kun luin uutisen, ajattelein, ei helvetissä tämä ei voi olla totta? Ei ole ilmaista sekään, että autottomat ikäihmiset lakaistaan keskustaan asumistuen piiriin?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Syrjäkylät tyhjennetään näin nopeaan tahtiin.
Näin inhimillisesti toimii KESKUSTAväki demareiden myötävaikutuksella.
Sama laulu on valtakunnan politiikassakin, polttoaineen hintoja hilataan ylöspäin ja autoilun verotusta kiristetään kokonaisuutena. Pienituloisilla ei varaa asua ja käydä työssä maalta omasta maksetusta torpastaan vaan on muutettava vuokralle "työn ääreen".
Maaseutuasunto ei kelpaa myydessä kenellekään olkoon vaikka uusi, kansantaloudellista tuhlausta sanoisin...

Äänestä
  • Sot,sot! Aika outo väite tuo Persukkeelta haikahtava väite, että Kepu on kaiken takana. Polttoaine on hyvin pieni tekijä todellisuudessa. Fosiilisten polttoaineiden käyttö vähenee ko,ko ajan ja tuskinpa Varislahden ja Sukkulansalon mummo omalla autollaan keskustaan hurruuttelee. Kyllä vaarit ja mummot rfeuna-alueilla kaipaavat asiointikyytejä, jotka heiltä on nyt, ei suikaan Kepun toimesta, vaan lautakunnan jäsenten yhteisen nukahtamisen seurauksena poistettu. No, pian kyydityssäästöt on kuitattu asmistukina. Uusittu kunnallispolitiikka kukoistaa!

    Äänestä

Kyllä se minä olin tuon aloitteen takana.
Kuka se nyt mitään taksikyytejä tarvitsee? Käykää muutkin hakemassa pensat venäjältä ja ruuat joensuun halvoista marketeista. Ei tässä mitään tukea tarvita.

Äänestä
  • Kun pysyt aloitteen takana, niin olet varrsinainen kapitalist. Sinulla on varaa ja aikaa ajella Venäjälle muutaman pensalitran takia ja hakea potut yksi kerrallaan Joensuusta. Jos sinulla on takataskussa euroja, ei sinulla korvien välissä ole edes nestettä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kenen idea oli lopettaa asiointiliikenne syrjäkyliltä keskustaan? Tietysti virkamies tekee esityksen ja kokouspalkkiosta nauttivat lautakunnan jäsdenet täysin ymmärtämättöminä vain nyökyttelevät. Kun luin uutisen, ajattelein, ei helvetissä tämä ei voi olla totta? Ei ole ilmaista sekään, että autottomat ikäihmiset lakaistaan keskustaan asumistuen piiriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu