San Agustin

Anonyymi

Hei, millainen lomakohde on San Agustin?

14

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sateinen ja kylmä mikä tulee ekaksi mieleen. Hyvää se että on paljon iloluitoisia homomiehiä liikkeellä. Jos niistä tykkää niinkuin mä

    • Anonyymi

      Vähän ruåttalaisenpi tai norjalaisempi kun Ingles. Niin. Ja sivistyneempi. Toki yhtä kulahtanut kuin Ingles. Ostari löytyy ja sen huussit on sitten aina siivoamatta. Siellä ostarin yläkerrassa on näköalabaari, josta saa hyvät voikut ja kaljat. Spar löytyy myös ja jokunen muu ravinteli.
      Onhan siellä klinikkakin, siis Roca, jossa tehdään paljon tutkimuksia mutta hoitoa ei taida saada. Mutta sehän onkin yksityinen, joka rahastaa vakuutuksilla.
      Rantaa onkin ihan kivasti ja majoitusta siinä rantakadun varrella. Pikatien toisella puolella on myös hotelleja mutta kaukana kaikesta, erityisesti palveluista. En menisi sinne.
      Taksilla ja bussilla sieltä pääsee pois ja myös takaisin, jos siltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Annoit hrvinaisen totuudenmukaisen selostuksen kysyjälle. Ei mitään lisättävää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annoit hrvinaisen totuudenmukaisen selostuksen kysyjälle. Ei mitään lisättävää.

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!

        Olikin odotettavissa kun erään ravintolan massiivinen mainoskampanja päättyi, niin sitten alkavat nämä homppelijutut tunkea joka ketjuun. Sylttytehdas lienee sama?
        Usein olemme kävelleet Inglesistä San Agustinin kautta Bahia Feliziin ja takaisin eikä niitä "vähemmistöjä" juurikaan ole näkynyt.
        Enemmän niitä lienee dyyneillä ja iltaisin Yumbon nurkilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olikin odotettavissa kun erään ravintolan massiivinen mainoskampanja päättyi, niin sitten alkavat nämä homppelijutut tunkea joka ketjuun. Sylttytehdas lienee sama?
        Usein olemme kävelleet Inglesistä San Agustinin kautta Bahia Feliziin ja takaisin eikä niitä "vähemmistöjä" juurikaan ole näkynyt.
        Enemmän niitä lienee dyyneillä ja iltaisin Yumbon nurkilla.

        Oman kokemukseni mukaan vähemmistön edustajat ovat merkittävä osa San Augustinin kävijöistä. Vaikka et meikäläisestä pidä, niin älä vääristele tosiasioita. Näin se vaan on. Tervetuloa kaikki mussukaiset.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!

        Vähemmistöt käy taksilla omassa paikassaan pannubaarissa. Ei ne paljoa ulkona liiku.


    • Anonyymi

      Rantaa pitkin aika lyhyt kävellä inglesiin. Nehän ovat oikeastaan toisissaan kiinni. Paljon rauhallisempi paikka nukkua yönsä siellä. Minä itse viihdyn keskustassa josta on lyhyt kaikkeen. Monet viihtyvät Agustinissa ja toiset toisaalla.

    • Anonyymi

      Paljonko maksaa bussilippu San Agustinista Jumnoon?

      • Anonyymi

        Se on niin lyhyt väli, että kannattaa kävellä. Tekee sinullekin hyvää.


    • Anonyymi

      San Agustin on rauhallisempi kuin läheinen Ingles tai Puerto Rico, mutta edullisempi kuin myös rauhallisempi Mogan. Rannalla tuuli kyllä toisinaan että hiekkaa oli ilmassa. Mitään häiriöitä ei viikkomme aikana ollut. Sää oli lämmin syksylläkin, yöllä sataa rippasi kerran. Voisin mennä uudelleen, mutta on kiva käydä eri paikoissakin.

    • Anonyymi

      Se on ihan kiinni Inglesissä, joten ei paljon eroa. Mutta rauhallisempi illalla ja ranta on pieni ja viihtyisä. Ehdottomasti menisin sinne mielummin kuin levottomaan Inglesiin, jos vaan hyvä hotelli löytyy. Alue on vanha ja vuosikymmeniä sitten halvalla rakennettu, kuten Ingles, joten hotelleissa on paljon sisäilmaongelmia. Ehdottomasti kannattaa välttää tien toisella puolella olevia terassihotelleja vuoren rinteessä, jos home haittaa.

      Itse olen suosinut Melonerasin isoja hotelleja viime vuosina, tasokkaampaa majoitusta hakevana.

      • Anonyymi

        Aurinkomatkoilla näyttää kyllä olevan San Agustinissa hyvät hotellit tarjolla, aikuisille.


    • Anonyymi

      Pitäisi sitä Tony’s Grilliä käydä katsomassa ja syömässä kun niin monet kehuu. On varmaan siellä. Mukava lukea pitkästä aikaa ketjua, jossa on yli puolet järkevää asiaa!

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      189
      5109
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      18
      1812
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      63
      1636
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      127
      1527
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      10
      1507
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      51
      1185
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1084
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      307
      980
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      196
      945
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      840
    Aihe