San Agustin

Anonyymi

Hei, millainen lomakohde on San Agustin?

14

205

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sateinen ja kylmä mikä tulee ekaksi mieleen. Hyvää se että on paljon iloluitoisia homomiehiä liikkeellä. Jos niistä tykkää niinkuin mä

    • Anonyymi

      Vähän ruåttalaisenpi tai norjalaisempi kun Ingles. Niin. Ja sivistyneempi. Toki yhtä kulahtanut kuin Ingles. Ostari löytyy ja sen huussit on sitten aina siivoamatta. Siellä ostarin yläkerrassa on näköalabaari, josta saa hyvät voikut ja kaljat. Spar löytyy myös ja jokunen muu ravinteli.
      Onhan siellä klinikkakin, siis Roca, jossa tehdään paljon tutkimuksia mutta hoitoa ei taida saada. Mutta sehän onkin yksityinen, joka rahastaa vakuutuksilla.
      Rantaa onkin ihan kivasti ja majoitusta siinä rantakadun varrella. Pikatien toisella puolella on myös hotelleja mutta kaukana kaikesta, erityisesti palveluista. En menisi sinne.
      Taksilla ja bussilla sieltä pääsee pois ja myös takaisin, jos siltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Annoit hrvinaisen totuudenmukaisen selostuksen kysyjälle. Ei mitään lisättävää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annoit hrvinaisen totuudenmukaisen selostuksen kysyjälle. Ei mitään lisättävää.

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!

        Olikin odotettavissa kun erään ravintolan massiivinen mainoskampanja päättyi, niin sitten alkavat nämä homppelijutut tunkea joka ketjuun. Sylttytehdas lienee sama?
        Usein olemme kävelleet Inglesistä San Agustinin kautta Bahia Feliziin ja takaisin eikä niitä "vähemmistöjä" juurikaan ole näkynyt.
        Enemmän niitä lienee dyyneillä ja iltaisin Yumbon nurkilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olikin odotettavissa kun erään ravintolan massiivinen mainoskampanja päättyi, niin sitten alkavat nämä homppelijutut tunkea joka ketjuun. Sylttytehdas lienee sama?
        Usein olemme kävelleet Inglesistä San Agustinin kautta Bahia Feliziin ja takaisin eikä niitä "vähemmistöjä" juurikaan ole näkynyt.
        Enemmän niitä lienee dyyneillä ja iltaisin Yumbon nurkilla.

        Oman kokemukseni mukaan vähemmistön edustajat ovat merkittävä osa San Augustinin kävijöistä. Vaikka et meikäläisestä pidä, niin älä vääristele tosiasioita. Näin se vaan on. Tervetuloa kaikki mussukaiset.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!

        Vähemmistöt käy taksilla omassa paikassaan pannubaarissa. Ei ne paljoa ulkona liiku.


    • Anonyymi

      Rantaa pitkin aika lyhyt kävellä inglesiin. Nehän ovat oikeastaan toisissaan kiinni. Paljon rauhallisempi paikka nukkua yönsä siellä. Minä itse viihdyn keskustassa josta on lyhyt kaikkeen. Monet viihtyvät Agustinissa ja toiset toisaalla.

    • Anonyymi

      Paljonko maksaa bussilippu San Agustinista Jumnoon?

      • Anonyymi

        Se on niin lyhyt väli, että kannattaa kävellä. Tekee sinullekin hyvää.


    • Anonyymi

      San Agustin on rauhallisempi kuin läheinen Ingles tai Puerto Rico, mutta edullisempi kuin myös rauhallisempi Mogan. Rannalla tuuli kyllä toisinaan että hiekkaa oli ilmassa. Mitään häiriöitä ei viikkomme aikana ollut. Sää oli lämmin syksylläkin, yöllä sataa rippasi kerran. Voisin mennä uudelleen, mutta on kiva käydä eri paikoissakin.

    • Anonyymi

      Se on ihan kiinni Inglesissä, joten ei paljon eroa. Mutta rauhallisempi illalla ja ranta on pieni ja viihtyisä. Ehdottomasti menisin sinne mielummin kuin levottomaan Inglesiin, jos vaan hyvä hotelli löytyy. Alue on vanha ja vuosikymmeniä sitten halvalla rakennettu, kuten Ingles, joten hotelleissa on paljon sisäilmaongelmia. Ehdottomasti kannattaa välttää tien toisella puolella olevia terassihotelleja vuoren rinteessä, jos home haittaa.

      Itse olen suosinut Melonerasin isoja hotelleja viime vuosina, tasokkaampaa majoitusta hakevana.

      • Anonyymi

        Aurinkomatkoilla näyttää kyllä olevan San Agustinissa hyvät hotellit tarjolla, aikuisille.


    • Anonyymi

      Pitäisi sitä Tony’s Grilliä käydä katsomassa ja syömässä kun niin monet kehuu. On varmaan siellä. Mukava lukea pitkästä aikaa ketjua, jossa on yli puolet järkevää asiaa!

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      322
      2561
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      173
      1711
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      28
      1655
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1507
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      49
      1010
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      266
      866
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      763
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      635
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      551
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      40
      545
    Aihe