San Agustin

Anonyymi

Hei, millainen lomakohde on San Agustin?

14

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sateinen ja kylmä mikä tulee ekaksi mieleen. Hyvää se että on paljon iloluitoisia homomiehiä liikkeellä. Jos niistä tykkää niinkuin mä

    • Anonyymi

      Vähän ruåttalaisenpi tai norjalaisempi kun Ingles. Niin. Ja sivistyneempi. Toki yhtä kulahtanut kuin Ingles. Ostari löytyy ja sen huussit on sitten aina siivoamatta. Siellä ostarin yläkerrassa on näköalabaari, josta saa hyvät voikut ja kaljat. Spar löytyy myös ja jokunen muu ravinteli.
      Onhan siellä klinikkakin, siis Roca, jossa tehdään paljon tutkimuksia mutta hoitoa ei taida saada. Mutta sehän onkin yksityinen, joka rahastaa vakuutuksilla.
      Rantaa onkin ihan kivasti ja majoitusta siinä rantakadun varrella. Pikatien toisella puolella on myös hotelleja mutta kaukana kaikesta, erityisesti palveluista. En menisi sinne.
      Taksilla ja bussilla sieltä pääsee pois ja myös takaisin, jos siltä tuntuu.

      • Anonyymi

        Annoit hrvinaisen totuudenmukaisen selostuksen kysyjälle. Ei mitään lisättävää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Annoit hrvinaisen totuudenmukaisen selostuksen kysyjälle. Ei mitään lisättävää.

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!

        Olikin odotettavissa kun erään ravintolan massiivinen mainoskampanja päättyi, niin sitten alkavat nämä homppelijutut tunkea joka ketjuun. Sylttytehdas lienee sama?
        Usein olemme kävelleet Inglesistä San Agustinin kautta Bahia Feliziin ja takaisin eikä niitä "vähemmistöjä" juurikaan ole näkynyt.
        Enemmän niitä lienee dyyneillä ja iltaisin Yumbon nurkilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olikin odotettavissa kun erään ravintolan massiivinen mainoskampanja päättyi, niin sitten alkavat nämä homppelijutut tunkea joka ketjuun. Sylttytehdas lienee sama?
        Usein olemme kävelleet Inglesistä San Agustinin kautta Bahia Feliziin ja takaisin eikä niitä "vähemmistöjä" juurikaan ole näkynyt.
        Enemmän niitä lienee dyyneillä ja iltaisin Yumbon nurkilla.

        Oman kokemukseni mukaan vähemmistön edustajat ovat merkittävä osa San Augustinin kävijöistä. Vaikka et meikäläisestä pidä, niin älä vääristele tosiasioita. Näin se vaan on. Tervetuloa kaikki mussukaiset.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Unohditteko tahallaan vähemmistön suuren määrän alueella!

        Vähemmistöt käy taksilla omassa paikassaan pannubaarissa. Ei ne paljoa ulkona liiku.


    • Anonyymi

      Rantaa pitkin aika lyhyt kävellä inglesiin. Nehän ovat oikeastaan toisissaan kiinni. Paljon rauhallisempi paikka nukkua yönsä siellä. Minä itse viihdyn keskustassa josta on lyhyt kaikkeen. Monet viihtyvät Agustinissa ja toiset toisaalla.

    • Anonyymi

      Paljonko maksaa bussilippu San Agustinista Jumnoon?

      • Anonyymi

        Se on niin lyhyt väli, että kannattaa kävellä. Tekee sinullekin hyvää.


    • Anonyymi

      San Agustin on rauhallisempi kuin läheinen Ingles tai Puerto Rico, mutta edullisempi kuin myös rauhallisempi Mogan. Rannalla tuuli kyllä toisinaan että hiekkaa oli ilmassa. Mitään häiriöitä ei viikkomme aikana ollut. Sää oli lämmin syksylläkin, yöllä sataa rippasi kerran. Voisin mennä uudelleen, mutta on kiva käydä eri paikoissakin.

    • Anonyymi

      Se on ihan kiinni Inglesissä, joten ei paljon eroa. Mutta rauhallisempi illalla ja ranta on pieni ja viihtyisä. Ehdottomasti menisin sinne mielummin kuin levottomaan Inglesiin, jos vaan hyvä hotelli löytyy. Alue on vanha ja vuosikymmeniä sitten halvalla rakennettu, kuten Ingles, joten hotelleissa on paljon sisäilmaongelmia. Ehdottomasti kannattaa välttää tien toisella puolella olevia terassihotelleja vuoren rinteessä, jos home haittaa.

      Itse olen suosinut Melonerasin isoja hotelleja viime vuosina, tasokkaampaa majoitusta hakevana.

      • Anonyymi

        Aurinkomatkoilla näyttää kyllä olevan San Agustinissa hyvät hotellit tarjolla, aikuisille.


    • Anonyymi

      Pitäisi sitä Tony’s Grilliä käydä katsomassa ja syömässä kun niin monet kehuu. On varmaan siellä. Mukava lukea pitkästä aikaa ketjua, jossa on yli puolet järkevää asiaa!

    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos nainen harrastaa seksiä

      Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi
      Ikävä
      243
      2211
    2. Pihlaja-puulle

      Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos
      Ikävä
      15
      1440
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      14
      1406
    4. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      371
      1255
    5. Kysymys Kuhmolaisille

      Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t
      Kuhmo
      22
      984
    6. Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin

      ”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist
      Maahanmuutto
      176
      877
    7. Ensi viikolla tulen takaisin

      Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin
      Ikävä
      19
      816
    8. Taidat nainen haluta vain sitä yhtä asiaa?

      Minusta tuntuu nyt siltä.
      Ikävä
      75
      762
    9. Olen valtavan ihastunut

      Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.
      Ikävä
      57
      746
    10. Oon varma siitä

      Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä
      Ikävä
      101
      685
    Aihe