Tuossa alla on kuva, jossa on jokin hyvin tuttu ohjelma avattu PDF -vieweriksi, mutta mikä ohjelma?
https://s5.gifyu.com/images/Linux-opas.pdf_296.png
Kerron kun joku arvaa, sillä arvaustahan se varmasti on, kun noin pelkistetyn ikkunan pohjalta on ohjelma nimettävä.
Mittikääpä tätä
6
121
Vastaukset
- Anonyymi
Lisätään vielä että on käytännössä osoittautunut Adobe Acrobat selainta paremmaksi.
- Anonyymi
No joo, olihan se hiukan vaikea arvata. Se on Chromium selain. Jatketaan tuon saman Linux-opas.pdf tiedoston kanssa, ja tehdään tilalle helpompi kysymys:
Kuinka avaat paikalliselta kiintolevyltä komentokehotteesta käsin Linux-opas.pdf tiedoston, Chromium selaimessa, niin että se aukeaa ilman noita valikoita, eli saman näköisenä kuin kuvassa oli. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No joo, olihan se hiukan vaikea arvata. Se on Chromium selain. Jatketaan tuon saman Linux-opas.pdf tiedoston kanssa, ja tehdään tilalle helpompi kysymys:
Kuinka avaat paikalliselta kiintolevyltä komentokehotteesta käsin Linux-opas.pdf tiedoston, Chromium selaimessa, niin että se aukeaa ilman noita valikoita, eli saman näköisenä kuin kuvassa oli.Tuommosiako hiekkalaatikoilla nykyään pohditaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuommosiako hiekkalaatikoilla nykyään pohditaan?
Ei suinkaan, päällimmäisenä vaikutti olevan addr2line komentoa koskeva ohje, muutamat oli huolissaan alien komennon tarpeettomaksi käymisestä.
- Anonyymi
Hei Urpo, joku on ilmoittanut sinun kaikki linkkisivut epäluotettavaksi.
Microsoft Defender SmartScreen estää niiden avautumisen, jos SmartScreen on päällä.- Anonyymi
Voit ilmoittaa tämän sivuston turvalliseksi sivustoksi varoitussivun kautta. Valitse Lisätietoja ja siirry Microsoftin palautesivustoon valitsemalla Raportoi, että tämä sivusto ei sisällä uhkia. Noudata annettuja ohjeita.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1247092KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4096793Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693443Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521323008Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092594Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään432144- 1251874
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211737Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821407- 741297