Siirrytään kohta uudelle vuosikymmenelle. Tehdään siitä edellistä parempi, vaikka eihän tuo entinenkään huono ollut
Hyvää Uutta Vuotta outokumpulaiset
Anonyymi
1796
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Voi kun uusi vuosikymmen voisi joskus alkaa paremmin kuin entinen loppuu. Tämä on kaikille yksinäisille, toivotaan että kohdataan jatkossa toisemme paremmin. Hyvää uutta vuotta juuri sinulle!
Tätä samaa toivon myös juuri sinulle!
Lähdetään uudella vuosikymmenellä me yksinäiset liikkeelle!
Hämmästyttäviä asioita tapahtuu!!!!
Hyvää uutta vuotta!
Parasta mahdollista tulevaa vuotta, juuri sinulle!
Lähdetään liikkeelle!
Samaa toivon myös sinulle yksinäinen, olisi tämä vuosi hyvä juuri sinulle ja kaikille yksinäisille.
Mutta muistaen että Kepu ja demari pettää aina! Omassa kunnassammekin.
Veronmaksajan näkökulmasta paska vuosi on tulossa...
Rahaa poltetaan tolkuttomasti mm. malmikummun rakennuksen pyöritykseen, kaivoksen tappioiden peittämiseen. Vingutaan sitten rahattomuutta terveydenhoidon maksuissa ja pyörityksessä..
Eipä ollut hyvä joululahja kaupungin kiinteistönhoitoon,kenkää tullut kaikille määräaikaisille ja parille vakinaiselle,vieläpä olivat herrat yrittäneet huijata irtisanomisajan palkassa näitä vakinaisia. Ei mitään rajaa!
Ihan asiasta joutuivat pois töistä, kukaan laiskoille maksa, tuskin heistä kukaan etsii töitä, jäävät kotiin.
Kosto on tämäkin kiinteistöhuollon kuritus. Historia ei anna anteeksi.
Kiinteistöjen kunto rapautuu varmasti.
Arvovalta kysymys.
9e miehet hoitavat kiinteistöt ammattitaidolla!
Laitonta käyttää 9e työntekijöitä ja uusia oppisopimusoppilaita. Eikun tutkinta käyntiin jos näin tapahtuu. Ilmoituksia aviin ym muihin paikkoihin.
Ei ois kyllä itsellä aikaa kyttäillä toisten työntekoa, kerrot kyllä hyvin pitkälti itsestäsi miten laiska olet joudat kyttäilemään eli aikaa on katso peiliin, ihan naurettavaa. Varmaan oot hyvinkin järkevä ihminen 😂 paljon on just niitä mitkä netissä kirjoittaa paskaa toisista mut nenän eteen ei oo sit tulijoita voi voi... Herää ihminen! Elä omaa elämääsi ulla😂
Niin kyllä pitäisi olisi enemmän kun paikallaan, minkähän laista porukkaa siellä johtoportaassa on, ainakin olen kuullut et siellä on yksi jonka serkku teki kaikkea pahaa muille ihmisille ja teki mitä huvitti, jopa vanhuksillekkin.
En kyllä usko noihin 9eurolaisiin, nähty on ja mielestäni niitäkin on niin laidasta laitaan että siis sehän on kuntouttavaa työtoimintaa ja eihän niihin oteta kun semmoisia joilla ei ole ammattia tai muuten vaan on kunto päässyt huononemaan jostain syystä.
Kiitos. Todella hyvä ajatus, jonka takana olen ja myös toimin.
Valitettavasti täällä suolisivustolla tulee esiin hyvin nopeasti sellaisten peruskatkerien ihmisten loanmättö. Heillä on täysi oikeus pahan olonsa purkamiseen, mutta se ei Outokumpua tee hiukkaakaan paremmaksi.
Toimitaan me paremman tulevaisuuden puolesta. Tehdään töitä siellä, missä jo olemme ja vielä sielläkin mihin nyt suuntaamme. Annetaan näiden kaikentietävien olla omissa keitoksissaan.
Hyvää on tapahtunut ja lisää voimme tehdä.
Meidän poppoo on hyvän takana!