ei ole automaatista paljoa kokemusta. huomannut että ikäänkuin luistaisi laatikko kylmänä ekat kilsat. isommat kierrokset samalla nopeudella mutta lämpimänä kaikki ok. joku sanos että on normaalia. varmaan onkin mutta nyt kysymys kuuluukin että kuluttaako tämä "luistaminen" laatikkoa enemmän?
kuuluuko automaatin luistaa kylmänä?
3
2543
Vastaukset
- Anonyymi
Toi mun bensamersu kierrättää kylmäå konetta korkeammalle ennen suuremmalle vaihtamista, että katalysaattori lämpiäisi nopeammin. Ehkä Volvossa on sama toiminto.
- Anonyymi
On se kumma, kun kaiken maalaisissa uusissa autoissa on tuo sama toiminto. Sitten vielä hihhuloidaan siitä, että ranskalainen on sitä, saksalainen tätä, japanilainen tuota, korealainen vielä siitäkin huonompi, jne. Olette te kyllä eri einsteineja!
Ajelkaa vaan niillä vanhoilla muutaman tonnin ritsoillanne se koko loppuelämänne.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se kumma, kun kaiken maalaisissa uusissa autoissa on tuo sama toiminto. Sitten vielä hihhuloidaan siitä, että ranskalainen on sitä, saksalainen tätä, japanilainen tuota, korealainen vielä siitäkin huonompi, jne. Olette te kyllä eri einsteineja!
Ajelkaa vaan niillä vanhoilla muutaman tonnin ritsoillanne se koko loppuelämänne....Mersusta saa katinlämmitystoiminnon pois päältä, kun antaa käydä 10-15 s, sammuttaa ja käynnistää uudelleen. Tämän tempun jälkeen vaihtaa isommalle samoilla kierroksilla kuin lämpimänå.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2254117Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112603Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382325Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te981327- 481159
- 751047
- 59923
- 45906
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58901