Vituttaa uudenvuoden laihdutushulluus

Anonyymi

Joo siis pistää ärsyttään ku joka uusvuos tulee se olisit kauniinpi laihana jne huudatus joka paikasta ja sit niitä yrittää vältellä että ei sairastuisi uuestaa. Muilla vastaavaa?

3

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllähän se vaikuttaa kaikkien "ei-kehotyytyväisten" elämään, oli sitten ollut todettu syömishäiriö tai ei. Oikeastaan pyhiä edeltävä kannustus mässäilyyn on pahempaa kuin vuoden aloitus laihdutusjutuilla. Nimittäin monella syöminen ei ole lainkaan hallinnassa, ja ongelma on enemmän epäterveellisen, yksipuolisen ja lihottavan ruokavalion suunnalla. Eli parempi olisi, että syöminen olisi koko ajan kohtuullisen tasaista ja hallittua. Säännöllistä ja ravitsevaa. Mässäily ei ole tervettä käytöstä kellekään. Terveyden saa tuhottua silläkin, että mässäily ja paastojaksot vuorottelevat. Silloin ihminen ei koskaan syö terveellisesti ja ravitsevasti.

    • Anonyymi

      Talipalloilla on varmasti vaikeaa aina milloin mistäkin syystä. Yhy hyy itku ja parku normaalipainoinen katsoi pahasti kun ostin kassillisen herkkuja. Vedän ne murheeseen enkä voi itselleni mitään.

      Bou v,tun hou kun itkette laardejanne. Joko hyväksytte itsenne rantautuneina valaina tai teette asialle jotain. Kunhan ette itke massaanne jonkun toisen syyksi. Omatkaan tavat ei ole niitä mailman terveellisimpiä. Silti peiliin katsomalla tiedän kun pitää rajoittaa. Puntaria en ole koskaan tarvinut mihinkään.

    • Anonyymi

      Ärsyynnyin jo tuosta kipparin holhoavasta avauksesta tuolla palstan alkuun kiinnitettynä. Ihan viho viimeinen asia, mitä kaipaan, on leimaava lässyttäminen. Mutta näistä läskeistä hankkiudun eroon. 10 kg pois, helmikuulle mennessä. Viikon paasto vie kolme kiloa, kun muistaa tehdä juoksulenkit joka päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      334
      2265
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      59
      1943
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1692
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1415
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      183
      1353
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      73
      1324
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      26
      1295
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1257
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1207
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1006
    Aihe