Joo siis pistää ärsyttään ku joka uusvuos tulee se olisit kauniinpi laihana jne huudatus joka paikasta ja sit niitä yrittää vältellä että ei sairastuisi uuestaa. Muilla vastaavaa?
Vituttaa uudenvuoden laihdutushulluus
3
122
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän se vaikuttaa kaikkien "ei-kehotyytyväisten" elämään, oli sitten ollut todettu syömishäiriö tai ei. Oikeastaan pyhiä edeltävä kannustus mässäilyyn on pahempaa kuin vuoden aloitus laihdutusjutuilla. Nimittäin monella syöminen ei ole lainkaan hallinnassa, ja ongelma on enemmän epäterveellisen, yksipuolisen ja lihottavan ruokavalion suunnalla. Eli parempi olisi, että syöminen olisi koko ajan kohtuullisen tasaista ja hallittua. Säännöllistä ja ravitsevaa. Mässäily ei ole tervettä käytöstä kellekään. Terveyden saa tuhottua silläkin, että mässäily ja paastojaksot vuorottelevat. Silloin ihminen ei koskaan syö terveellisesti ja ravitsevasti.
- Anonyymi
Talipalloilla on varmasti vaikeaa aina milloin mistäkin syystä. Yhy hyy itku ja parku normaalipainoinen katsoi pahasti kun ostin kassillisen herkkuja. Vedän ne murheeseen enkä voi itselleni mitään.
Bou v,tun hou kun itkette laardejanne. Joko hyväksytte itsenne rantautuneina valaina tai teette asialle jotain. Kunhan ette itke massaanne jonkun toisen syyksi. Omatkaan tavat ei ole niitä mailman terveellisimpiä. Silti peiliin katsomalla tiedän kun pitää rajoittaa. Puntaria en ole koskaan tarvinut mihinkään. - Anonyymi
Ärsyynnyin jo tuosta kipparin holhoavasta avauksesta tuolla palstan alkuun kiinnitettynä. Ihan viho viimeinen asia, mitä kaipaan, on leimaava lässyttäminen. Mutta näistä läskeistä hankkiudun eroon. 10 kg pois, helmikuulle mennessä. Viikon paasto vie kolme kiloa, kun muistaa tehdä juoksulenkit joka päivä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3768283Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1672627- 76948
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60873- 12860
- 25836
- 55833
- 64812
- 46786
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss69725