Apua! Mulla on nyt tässä viikon ajan ollut valkosta mömmöä minun pikkuhousuissa. En ole varma onko se valkovuotoa. Olen nyt siis 11.v ja täytän pian 12.v. Osaisiko joku kertoa onko se valkovuotoa ja mitä jos menkat alkaa koulussa.
Valkovuoto
2
263
Vastaukset
Tästä löytyy vastaus. Menkat pystyy ennakoimaan melkein siteen käyttöä suosittelen käyttämään noin puolentoista viikon päästä joko ennakkoon tai pidä sidettä mukana. Jos on muuta oireita voi olla sit sitä hiivaa. Paremmin tuolta näet. Mene ihmeessä nukkumaan. Kun olet tutkinut asian.
https://www.yths.fi/terveystieto_ja_tutkimus/terveystietopankki/64/valkovuoto
https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00158
Tuosta näkee noin kaksi viikkoa jos menkat alkaa koulussa suosin napakkoja alushousuja ja pitämään sidettä mukana.
Älä huoli kunhan on side mukana niin ei tule huti heti kun tuntuu kostealle wc vaihto alushousut ja mustat housut jos vahinko käy.
Menkat minulla tuli alkuu ruskeana itselläni merkkaa kun rusehtavia tulee yleensä nykyään menkkojen loppumista.
Jos on älykännykkä voi pistää seurantaa menkat tai sit teet itsellesi kalenterin mihin merkkaat ja lasket välit ohjeet löytyy vaati tuosta etukäteen, en osaa sanoa menkkojen pituutta tai onko runsautta.
Minä pyyhin paperiin isot pois ja jos unohtuu siteen, pistän paperia taitettuna pöksyisin jos on napakat aluspöksyt ei tuu punteista ulos.
Älä pistä WC pönttöön sidettä kun tukkii viemärit pistä paperia käytetyn rullatun siteen ympäri ja heitä roskiin ja muista pessä kädet.Mä oon 10v mulla alko suunnilleen no ehkä kolme kuukautta sitten valkovuodot ja mulla on myös valkoista mömmöä pöksyissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla5231664- 641186
- 62891
- 63885
Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,18857- 81807
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101776- 30717
- 63705
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49701