Valkovuoto

Anonyymi

Apua! Mulla on nyt tässä viikon ajan ollut valkosta mömmöä minun pikkuhousuissa. En ole varma onko se valkovuotoa. Olen nyt siis 11.v ja täytän pian 12.v. Osaisiko joku kertoa onko se valkovuotoa ja mitä jos menkat alkaa koulussa.

2

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tästä löytyy vastaus. Menkat pystyy ennakoimaan melkein siteen käyttöä suosittelen käyttämään noin puolentoista viikon päästä joko ennakkoon tai pidä sidettä mukana. Jos on muuta oireita voi olla sit sitä hiivaa. Paremmin tuolta näet. Mene ihmeessä nukkumaan. Kun olet tutkinut asian.
      https://www.yths.fi/terveystieto_ja_tutkimus/terveystietopankki/64/valkovuoto
      https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=dlk00158
      Tuosta näkee noin kaksi viikkoa jos menkat alkaa koulussa suosin napakkoja alushousuja ja pitämään sidettä mukana.

      Älä huoli kunhan on side mukana niin ei tule huti heti kun tuntuu kostealle wc vaihto alushousut ja mustat housut jos vahinko käy.
      Menkat minulla tuli alkuu ruskeana itselläni merkkaa kun rusehtavia tulee yleensä nykyään menkkojen loppumista.

      Jos on älykännykkä voi pistää seurantaa menkat tai sit teet itsellesi kalenterin mihin merkkaat ja lasket välit ohjeet löytyy vaati tuosta etukäteen, en osaa sanoa menkkojen pituutta tai onko runsautta.

      Minä pyyhin paperiin isot pois ja jos unohtuu siteen, pistän paperia taitettuna pöksyisin jos on napakat aluspöksyt ei tuu punteista ulos.
      Älä pistä WC pönttöön sidettä kun tukkii viemärit pistä paperia käytetyn rullatun siteen ympäri ja heitä roskiin ja muista pessä kädet.

    • Mä oon 10v mulla alko suunnilleen no ehkä kolme kuukautta sitten valkovuodot ja mulla on myös valkoista mömmöä pöksyissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksköhän mä oon tuolla

      Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup
      Ikävä
      22
      2410
    2. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      140
      2061
    3. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      12
      1497
    4. Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TARINALTA ISOISÄSTÄ, JOLLA ON PARTA

      Pinnalliset käsitykset korkeammasta Todellisuudesta Heti kun luomisen motiivi tuli esiin - se haisi RAAMATULLISELTA TAR
      Hindulaisuus
      388
      1200
    5. Tiedätkö miten pahalta tuntui

      Kun vetäydyit? Ei kuukausiksi vaan vuosiksi.
      Ikävä
      65
      1131
    6. J miehestä oikeaa

      Nimeä ei voi tänne julkaista mutta kannattaa olla varuillaan jos ”aistit” auki t nainen
      Ikävä
      99
      1097
    7. Vanhemmalle naiselle

      Juhannussauna on lämpiämässä. 🌿🥵💦
      Ikävä
      61
      990
    8. Epäiletkö että kaivattusi

      On tai on ollut ihastunut sinuun?
      Ikävä
      68
      972
    9. Se meidän sydänyhteys

      Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi
      Ikävä
      48
      972
    10. Onko Lahdessa juhannuskokkoa?

      Entä vähän kauempana?
      Lahti
      2
      831
    Aihe