millainen työpaikka.mitä tulisi tietää.
hkscan lakari
29
5909
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä työpaikka. Mene heti sinne töihin. Tee paljon ylitöitä. Ei muuten mutta nyt on vauhti päällä HK scanilla. Osta heti HK scanin osakkeita, kova hype päällä.
- Anonyymi
Hyvä läppä! Vauhti on kyllä päällä, kohti alamäkeä. Tehdas ei vieläkään toimi. Osake teki yli 5 prossan sukelluksen tänään.
Lintuinfluenssaa oli muuten Puolassa.
- Anonyymi
vasenmiston jäsen kirjalla varma työpaikka.
- Anonyymi
Mene töihin vaan jos pääset , sulla on suomessa 300 tuhatta kilpailijaa jotka ovat edelleen vailla työtä .
- Anonyymi
Tämä kaikki on kokoomusporvarien , sinisten persujen ja Sipilän ansiota .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä kaikki on kokoomusporvarien , sinisten persujen ja Sipilän ansiota .
Valetta. Ei niilllä ole ansiota. Niillä on vain halveksittava historia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tämä kaikki on kokoomusporvarien , sinisten persujen ja Sipilän ansiota .
Onneks Marin hoitaa kaikille töitä ja hyvän mielen..
- Anonyymi
Jos juntteja olisi, niin menettelee.
- Anonyymi
eurasta siiryneet pois.
- Anonyymi
miten on mahdollista, että pääluottamusmies ei ole päivääkään tehnyt siellä TYÖTÄ?
- Anonyymi
Tulos on sen mukainen. Herrat keskenään päätti, että uusi tehdas on nyt valmis.
Tieto tehtaan toimimattomuudesta ei vaan kulkenut alakerrasta yläkertaan. - Anonyymi
Toi muuten täytyy kysyä. olen muuten kuullut samaa. ja kova vassari. jo vanha mummo. ei elä tätä päivää. pitää paikastaan kiinni kynsin hampain. pitäisi saada tilalle nuorenpi sitoutumaton.
- Anonyymi
Tarkistettu pitää paikkaansa,itse selittää jotain shaisea työnteosta. kun ei ole edes Raumalta. jo turhan vanha edustaakseen työntekijöitä. pitää homaa omanaan. kaupungissa ei ole vasenmisto luttamusmiehiä hkcanilla.
- Anonyymi
Huh, huh ja hurjaa on. Kysymys alkuperäisesti oli työpaikasta. Asiallinen kysymys, vastaukset ovat ihan jotain muuta. Löytyy Marinia, persuja, sinisiä, osakkeita, kommareita, juntteja, ihan mitä vaan. Mikä ihme teitä ihmisiä vaivaa. Jos teillä on tietoa vastatkaa asiallisesti. Tuntuu näitä vastauksia lukiessa, että EI vaan osaa, eikä pysty. Onko kenties oma elämä ja oma tunnemaailma niin sekaisin, että haluaa kaikille muillekin samat fiilikset. Olen pahoillani puolestanne.
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa "Italialainen lakko" kun en tiedä mitä se on.
- Anonyymi
Se on sitä, kun firma ei saa enää rahaa blues veljeksiltä.
- Anonyymi
Firma on hyvä, työstä en tiedä, kun en ole siellä koskaan töissä ollut. Ostin tätä firmaa tuossa syksyllä. Myivät 1.6 eurolla. Oli kuulemma menossa konkurssiin. Tänään 2.42.
Käsittääkseni ennen kesää ollaan yli 3 euroa. Jos aloittaja on menossa/mennyt töihin kyseiseen firmaan, tee kovasti töitä, niin sijoittajat vaurastuu. Työn iloa.- Anonyymi
Firma osti omia osakkeita ja näin keinotekoisesti nosti kurssia. Virallisesti omien ostaminen on nyt loppunut, mutta käytännössä sisäpiiri ostelee omiaan. Hkscanin todellinen arvo on nykyistä kurssia huomattavasti alhaisempi.
- Anonyymi
Ei ole kurssia enää manipuloitu kuin viimeiset 3 viikkoa ja sekin alaspäin. Niin tai sitten toimari on suuremman luokan valehtelija. Jos ei pidä puheet paikkansa, niin FIVA pistää sakot poijjiille. Nokiakin sai Fiva.n tutkimaan, vaikka antoi viimeksi voitollisen tuloksen, mut rommattiin 23%. Hyvä tästä tulee, tai sitten ei. Kattellaan.
- Anonyymi
Äyks. Atria ilmoitti odotettua huonommasta ´´noususta´´ no nyt näyttääkin pahemmalta. Noo HK scan pysyköön, kai se joskus sit nousee.
- Anonyymi
Kone määrää työtahdin, kylmä. vuorotyö,matala palkka. ei opiskelialle joka haluaa kesä töissä tienata. itse en enää mene, enemmän saa vähenmällä.
- Anonyymi
Työhön tulo tarkistus, ja huumausaine seula. mitä siinä tutkitaan.tutkitaanko siinä potilas tiedot. jos kieltäytyy niistä, jääkö työ saamatta.
- Anonyymi
helppo homma, pyydettiin kela kortti, veren paineen mittaus,verikoe,vähän kyseltiin. housut alas,esinahka taakse,hoitaja laittoi peniksen suuhun, vähän aikaa lutkutti ja otti mällit suuhun. sanoi "tuntuu toimivan" sellainen se.
- Anonyymi
Satusetä että mehiläisen ......!
- Anonyymi
Saisinko ihan asiallisen vastauksen?
- Anonyymi
Ei haluta urakkaa, vaan hoputetaan toisia leikkaamaan nopeammin. tuntipalkalla urakka vauhtia. Maalais naisten logiikkaa. eikö juntit voi pysyä pois.
- Anonyymi
Nämä maalaiset olivat kuullemma savustaneet ulko paikkakuntalaiset pois Eurasta. Miksi maalaiset nyt tulevat Raumalle.
- Anonyymi
Joskus oli työn haku ilmoituksessa että Raumalaisia haetaan. taineet saada junteista tarpeekseen. eikös sieltä lähde puolen sataa junttia pois.
- Anonyymi
Nämä maalaiset huomaa kyllä mistä ovat, kateellisia aivan mitättömistä asioista. se kuulemma se Euralainen kateus. ei osata käyttäytyä, pierskellään ja sanotaan "se on aivan luonnollista että suolisto kaasujen pidättäminen ei ole hyväksi"ei juntti ole huomannut että on Kaupungissa ,eikö voi mennä muualle töihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943889Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512762Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per751324Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu171256Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101169- 46954
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2020951- 48881
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt214839Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä106652