Iron maiden

Anonyymi

Olin iron maiden in konsertissa viime yönä, ja jutustelin 25-30 vuotiaan pitkä tumma hiuksien neidon kanssa, taisin vähän ihastuakin. Hän sanoi olevansa Etelä-Sievistä. Sillä hetkellä kun hän sanoi Etelä Sievi, heräsin hätkähtäen. Jos joku etelä Sieviläinen neiti tuntee itsensä yo kuvauksesta, ilmoittaudu bliis.
Ps. Itse asustelen keskisessä Suomessa

1

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etelä-Sievissä on aika vähän asukkaita, joten potentiaalisia neitokaisia on todella vähän. Jotta tavoittaisit tämän yösi prinsessan, laita tekstari paikallislehti Sieviläiseen. Ja vinkki: Etelä-Sievi nimeä ei paljon käytetä, itse asiassa itselle tämä on aivan eka kerta, joten tavoitellun neitokaisen huomion varmistamiseksi voisit kuvailla sijaintia vaikkapa joillakin näistä: Vesimäki, Honkala, Huuhanperä, Martinkangas, Myllyoja, Sikonen, Karjulanmäki, Kangastalo, Pölläneva, Säilynmäki, Katajaperä, Kiiskilä, Koski, Harju, Passoja, Torvenperä, Pyysalo, Ahonpää, Isokoski, Wiia, Pitkämäki, Rääsy, Puskala, Kangasoja, Teeriharju, Mullikko ja Loukkunen. Jos lista on tuntuu turhan pitkältä, voit sisällyttää koko joukon ilmaisuun "tyttö Sievi - Reisjärvi -tien liepeiltä".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4298
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      136
      2989
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2332
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      44
      2218
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1792
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1529
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      147
      1367
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1200
    Aihe