Tornihotellin toteutus etenee Savonlinnassa

Tornihotellin toteutus etenee Savonlinnassa
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä muuten Tornihotellihankkeelle kuuluu? Pitkään aikaan ei ole ollut ainakaan lehdessä mainintaa.

Muutama vuosi takaperin sen rakentaminen "alkoi" aina seuraavana vuonna?

Äänestä

Tornihotellin rakentaminen aloitetaan ensi vuonna. Rakentamisen aloittaminen on siirtynyt, koska osakkeiden kysyntä ylitti tarjonnan. Suunnitelma muuttui siten, että paikalle rakennetaan Suomen ensimmäinen pilvenpiirtäjä.

Äänestä

Aluksi oli suunnitelmissa vain yksi torni, mutta nyt on kysynnän takia siirrytty "twin towers" suunnitelmaan, että kaikille halukkaille on myytävää.
Sinällään hyvä suunnitelma, koska maapohjaa tuplatornit ei juurikaan tarvitse lisää.
Kun vielä lisätään joitakin kerroksia, niin päästään puoleen siitä sitä kysyntä on.

Ja hei, onhan se hienoa, että Savonlinnassa myydään yli miljoona euroa maksavia kerrostalohuoneistoja.
Miettikää paljon se nostaa lähellä olevien kerrostaloasuntojen hintoja...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tornihotellin toteutus etenee Savonlinnassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu