Miksi kommarit puolustavat terroristeja ?

Anonyymi

Aika lailla outo asia sivistyneessä yhteiskunnassa ?

30

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      SKP:n palstalle ei kuulu sosiaalidemokraatti Tarja Halosen tekemiset.
      Halonen toimi oikein linkissä mainitussa asiassa. Hän edusti DDR:n tunnustamista 1970 luvun alussa. 1973 Suomi tunnusti molemmat Saksat. Ei mitään kummallista.
      Linkin yksittäisissä puheenvuoroissa Halosesta tehdään isänmaan petturia, viher-kommari persutyyliin.

      Vuorossa olisi Palestiinan valtion tunnustaminen, joka on jäänyt Suomelta tekemättä.
      Mahtaako Perussuomalaiset ja muutkaan eduskunnan porvaripuolueet olla tukemassa Palestiinaa. Huom. Tunnustaminen ei ole teko Israelia vastaan.

      • Anonyymi

        Olet oikeassa, ddr on kaatunut elinkelvottomuuteensa, niinkuin muutkin kommunistivaltiot Itä-Euroopassa...
        Ne olivat todella outoja maita, diktatuureja. Ja lopulta kansa kantoi p..n tunkiolle, kuten historia kertoo, huomasitko ?


    • Mitä yhteistä lienet löytänyt kommunismin ja sivistyneen yhteiskunnan väliltä?

      Minä en ole mitään löytänyt koskaan!

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Olet oikeassa, puukkomies oli rakas mamuystäväsi.
        Varo ettei ne teloita myös sinua !


    • Anonyymi

      Aukaise kuumalinjasi Putinille!

    • Anonyymi

      Puukottaja oli huutanut allah akbar, joten takuuvarmasti oli persu, eihän rauhanuskoiset muslimit terrori-iskuihin syyllisty. Uhreille osoitettu myötätunto on leimattu uhreilla mässäilyksi, siksi muslimien tekemiä rikoksia ei sovi kritisoida.
      Kuka jättää terroristien uhrit kuolemaan?

    • Anonyymi

      Usein:
      - kommunisti on terroristi ja
      - terroristi on kommunisti

      Kertoo historia.

      • Ainakin siitä näkökulmasta, ettei kommunismi ja sosialismi ole koskaan päässyt valtaan ilman terroristien toimintaa suuremmassa tai pienemmässä mittakaavassa.

        Vapaat demokraattiset vaalit eivät tietääkseni ole koskaan eivätkä missään johtaneet yhtäkään yhteiskuntaan kommunismin tai edes sosialismin tielle.

        Kun miettii esim entisen naapurimme NL:n toimia niin eipä siinä terrorismi monestikaan ollut kaukana!


    • Anonyymi

      Niillä ei ole enää kavereita tavallisissa ihmisissä, siinä yksi syy. Tavalliset, terveet ihmiset vieroksuvat kommareita.

      • Anonyymi

        Tosi on.


    • Anonyymi

      Yksi mahdollinen syy; kommunisti voi olla myös terroristi..

      Ainakin historian todistuksen mukaan.

      Ei tavallinen sotilas tapa naisia ja lapsia kuten punasotilaat tekivät Pohjois-Suomessa 2.ms aikana. Kyllä ne teot olivat terroristisia tekoja.

    • Anonyymi

      Miksi persuissa kasvaa terroristeja?
      Yksi syy lienee puoluejohdon rasismi ja rotuoppi. Uskontovihan levittäimnen voi myös vaikuttaa.
      Yhdysvalloissa leviää persuistinen vihakampanja juutalaisuskoisia vastaan.

    • Anonyymi

      Venäjän bolsevikkien valtaannousun perusta ja sen pysyvyys oli väkivalta ja terrori.
      Erkki Vettenniemi on tehnyt erinomaisen tutkimuksen ko. aiheesta.

      "Suomi terrorin tukikohtana : kuinka Lenin tovereineen tuhosi Venäjän suomalaisten suosiollisella avustuksella"

      https://www.finna.fi/Record/helmet.2415924

      Ja toisen, joka liittyy nyt käytävään keskusteluun suomalaisten kohtaloista Neuvostoliiton kommunismidiktatuurin gulageissa.

      "Punaisen terrorin todistajat : Neuvostoliitto suomalaisten leirivankien muistelmissa"

      https://www.finna.fi/Record/selma.351349

    • Anonyymi

      Joo näyttää siltä, todistetusti, että kommunisti on terroristi.

      Ei kai se muuten olisi käynyt tappamassa naisia ja lapsia Pohjois-Suomessa.

    • Anonyymi

      Pata kattilaa soimaa.
      Hiljan televisiossa oli dokumentti suomalaisten kapitalistien rahoittamasta terroristisesta Aktivistiliikkeestä. Se surmasi kansalaisia ennen itsenäistymistä ja teki terroritekoja tuotantolaitoksiin, laivoihin yms. Seuraavaksi Aktivistiliike värväsi nuoria Saksaaan sotilasoppiin.
      Saksasta tulleet jääkärit suojeluskuntarmeijassa tekivät valtavan joukkomurhan kansalaissodan hävinneitä kohtaan.
      Seuraava terroriliike tapahtui ns. heimosotien varjossa Itä-Karjalassa. Kolme kertaa porvarit hyökkäsivät itärajan taakse ja surmasivat joukoittain suomensukuisia sekä venäläisiä.
      Terrori jatkui Leningradin suunnalla tappoina sekä sabotaasitekoina 1920 luvulla.
      Sodan jälkeen 1950 - 1970 välillä suomalaiset vakoilivat itärajan takana, keräten sinne ruoka- ja asevarastoja sotaa varten. Hanke oli johtavien porvarien tiedossa ja sitä tehtiin Yhdysvaltain CIA:n alaisuudessa. Yhteenotoissa kuoli suomalaisia ja neuvostoliittolaisia.

      Nykyään eräs oikeistopuolue propagoi terroristista vihapropagandaa maassamme asuvia tiettyjä kansallisuuksia vastaan. Sen seurauksena on jo ilmennyt väkivaltaa maahanmuuttajia kohtaan.
      Suomalaiset kommunistit ovat terrorista sivussa. Yhtään tapausta ei ole tiedossa. Kommunistit tukevat kansanjoukkojen yhteistä joukkovoimaa ja joka on näkynyt mm. viimeisissä palkkataisteluissa. Terrori ei kuulu ohjelmistoon.
      Ohessa puolueen säännöt ja ohjelma.
      https://www.skp.fi/

      • Anonyymi

        Olet oikeassa, kommunistipuolue on maamme pahin terroristijärjestö. Kiitos kun kerroit.


    • Anonyymi

      https://yle.fi/uutiset/3-11149955
      Pohjanmaalla suuri rahanpesurikollisliiga tuli tuomituksi. Heitä voidaan nimittäää talousterroristeiksi. Tuollaiset tuhoavat kansantaloutta samalla tavalla kuin veronkiertäjät mm. firma kuoressa tyyliin.
      Kyseessä on rahanteko rahalla. Kierretään yhteiskuntavastuu kansan vahingoksi.

    • https://yle.fi/uutiset/3-11149276
      Lieköhän tässä persumainen valhepropaganda. Tyyli on tuttu valehtelusta. Persutrollien tyyli on luoda sekasortoa valheuutisilla.

      • Anonyymi

        Kommarit ovat terroristeja. Se on syytä muistaa.


      • Anonyymi

        "Lieköhän tässä persumainen valhepropaganda....."

        Tulipa siinä Partacukselta harvinaisen älytön möläys. Alkaa näköjään taso rapautua.


      • Olisikohan tuon linkin uutinen sinun porukkasi lähettämä Partacus? Hieman muistuttaa kommunistista totuutta eli pravdaa, jossa kaikki on väännetty päälaelleen!


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos ne puolustaa itseään sillä ????????????????

    • Anonyymi

      Pitää muistaa tosiasia.
      Persut ovat henkisiä terroristeja.
      Siitä ei ole pitkäkään matka fyysiseen terrorismiin.
      Lähi-idässä ja Aasiassa on suuria terroristijoukkoja. Osa niistä on lännen natomaiden kuoluttamia ja aseistamia. Kaikki ovat porvareita. He terrorisoivat porvarillisten ihanteiden mm. kiihkouskonnon puolesta.
      Hongkongissa hiljan nuoriso terrorisoi kaupunkia kuukausia. Aineelliset vahingot ovat suuret. Kenen porvariryhmän tuella H:n porvarilliset terroristit terrorisoivat porvarillisia hongkongilaisia.

      • Anonyymi

        Hei Iivana, yritä vaihtaa valehtelun sävyä menis paremmin perille...
        Paljonko muuten saat ruplia kun kirjoitat paskaa suomalaisille nettisivuille ?
        2 ruplaa viikossa vai kuukaudessa ?


    • Anonyymi

      Persutko saavat Putinilta ruplia häiritäkseen työväenliikkeen asioiden esittelyä?
      Asia tuntuu uskottavalta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      247
      3349
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      364
      3002
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      20
      2018
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      82
      1861
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      65
      1788
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1662
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1563
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      125
      1512
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      485
      1429
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1414
    Aihe