Uhkaako 3. maailmansota?

Anonyymi

Uskonoppineet ovat ennustaneet , että 3. maailmansota alkaa Lähi-Idästä. Saapa nähdä...

15

732

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Islam on ympäröinyt Israelin sadointuhansin ohjuksin ja se julistaa usein tuhoavansa israelin.Islam on ottanut YK:n haltuunsa,joten Raamatun ennustus ."Koko maailma hyökkää Jumalan silmäterän kimppuun ,"on toteutumassa. Israelilla on valmius tuhota hyökkääjät,mutta se tapahtuu atomiasein .Kaaos on niin suuri,että Venäjä käyttää tilaisuuksia hyväkseen ja miehittää, muunmukana myös Pohjoisuomen.

      • Anonyymi

        Älkää höpöttäkö. Ennstajat ovat perkeleestä.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Uhka on olemassa. Voi kun ihmiset ymmärtäisivät parastansa ja toimisivat sen mukaan.

    • Anonyymi

      Sota alkaa automaattisesti kun tarpeeksi moni sitä haluaa,kaikki niin hyvä kuin paha on ensin ajatuksissa ja sitten teoissa.

    • Anonyymi

      Trump on sotahullu, hänellä saattaa olla mielenterveyden häiriöitä.

      • Anonyymi

      • Trump on patologinen narsisti.


      • Anonyymi
        rauhansanalainen kirjoitti:

        Trump on patologinen narsisti.

        Trumpissa voi olla pimeyttä enemmän kuin arvataankaan: ukkeli nimeltään Ingersoll Lockwood kirjoitti vuonna 1896 kirjan nimeltään ”Baron Trumpin Ihmeellinen Maanalainen Matka”, joka kertoi tuon nimisestä pojasta, joka kykeni matkustamaan ajassa. Vuonna 1900 Lockwood kirjoitti toisen kirjansa ”Viimeinen Presidentti”. Kirja alkaa sillä, että Trump valitaan USA:n presidentiksi; siitä huolimatta että kaikki uskoivat hänen häviöönsä, Trump kuitenkin voitti.

        Kirjassa Trumpin hotelli oli Fifth Avenuella – kuten Trump Tower nytkin – ja yksi Trumpin hallinnon henkilöistä mainittiin nimeltä: Pence (!). Eli, 116 vuotta kirjan kirjoittamisen jälkeen se tarina toteutui. Ja kun käännät tuon 116:n ylösalaisin, tulee – mihinkään tietysti mitenkään liittymättä - 9 11.

        Niin, Lockwood oli siis amerikkalainen juristi ja kirjailija – ja okkultisti sekä esoteerikko, kirjalliselta tuotannoltaan myös. Joten lottovoiton kaltainen inspiraatio ei tässä ollut kyseessä. Ennemminkin ylläkerrotun manipuloinnin esi-isä, saatanallisesta osoitteesta.
        http://www.thepukki.fi/blog/post/kuka-sinua-ohjailee


      • Anonyymi

        Trumpko siellä oli? Hän vain hoiti rikollisen pois.
        Putin ja Syyrahan siellä pommitti puoli vuotta päiväkoteja, sairaaloita sekä leipomoja.
        Ota selvää ennen kuin syytät jotain.


    • Maailmanrauhan kannalta parasta olisi, että Israel tuhoaisi Iranin ydinohjelman alkutekijöihinsä, vaikka tehokkaalla ilmaiskulla. Maalima saisi hieman jatkoaikaa kuolemattomien sielujen pelastukseksi. Voima ei kuvia kumartele!

    • Anonyymi

      Suosittelen Markku Grahn.ILMESTYSKIRJAN TULKINTOJA. Hakukoneessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      234
      3473
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      62
      3062
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      65
      2653
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      34
      2547
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      81
      2112
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      85
      1909
    7. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1875
    8. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1842
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1702
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      69
      1063
    Aihe