Kun nupissa viiraa...

Anonyymi

Hyvimetsästäjä ei aina ole pelkästään eläinten tappamisesta nauttiva surkio. Hupimetsästäjä voi olla myös virantoimituksessa työskenteleville vaarallinen ja väkivaltainen sekopää-rikollinen.

https://yle.fi/uutiset/3-11142955

6

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa kommentti, n. 300 000:sta ihmisestä. Jotka työskentelee yhteiskunnassa, hyvin laajalla skaalalla.

      • Anonyymi

        Kommentti, tai voisiko sanoa tämän "keskustelun" avaus kertoo lausujastaan paljon enemmän, kuin lausunnon kohteesta.

        Tiedossa olevien tosiseikkojen mukaan Sotkamossa pysäytettiin autoilija, joka vastusti erätarkastajien tarkastusta lyömällä erätarkastajaa kahdesti nyrkillä, yrittämällä lyödä puukolla sekä ajamalla erätarkastajan jalan yli autolla.

        Kyseinen kainuulaismies tuomittiin tekosistaan, ml. ampuma-aserikkomus, käräjäoikeudessa ehdolliseen vankeuteen, mutta tuomio ei ole vielä lainvoimainen.

        MISSÄÄN EI OLE MAINITTU, ETTÄ KYSEINEN KAINUULAISMIES OLISI OLLUT METSÄSTÄJÄ TAI ETTÄ HÄNELLÄ OLISI OLLUT METSÄSTYSKORTTIA.

        Kyseessä on siis vain aloittajan valheellinen ja hourupäinen oletus sekä pyrkimys perusteettomasti mustamaalata metsästäjiä.

        Tarkoitusperiä sopii vain arvailla.


    • Anonyymi

      Nämä pikku, metsästyksenvastustajat ei taida ymmärtää, että heidän lääkäri, joka heille rauhoittavia kirjoittaa, voi olla metsästäjä ja näin helpottaa heidän tuskaa. Tänäänkin meillä oli jahdissa yläasteenopettaja, dipilins, siivooja, esikuntaupseeri, lääk.kandi maanviljelijä, lääkäri ja työtön. Ihan mukava, hyvä juttutiimi. Oli mahtavat jutut makkaratulilla. Metsästys on "tittelitpois"

      • Anonyymi

        Toihan se on. Metsästys on sivistyneitten ihmisten laji. Nämä nurkantakaa rääkyjät on jotain muuta.


    • Anonyymi

      Trofeella ei säästellä.

    • Anonyymi

      Reknimierkin takkaa alkua eivoi julkaista, koska se vaurioittaisi nuorisoryhmän johtajan ja tulevien eduskuntavaalien menestystäeli ketjun aloittajan mainetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      172
      1445
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1029
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      735
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      650
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      640
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      637
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      583
    10. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    Aihe