Kun nupissa viiraa...

Anonyymi

Hyvimetsästäjä ei aina ole pelkästään eläinten tappamisesta nauttiva surkio. Hupimetsästäjä voi olla myös virantoimituksessa työskenteleville vaarallinen ja väkivaltainen sekopää-rikollinen.

https://yle.fi/uutiset/3-11142955

6

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olipa kommentti, n. 300 000:sta ihmisestä. Jotka työskentelee yhteiskunnassa, hyvin laajalla skaalalla.

      • Anonyymi

        Kommentti, tai voisiko sanoa tämän "keskustelun" avaus kertoo lausujastaan paljon enemmän, kuin lausunnon kohteesta.

        Tiedossa olevien tosiseikkojen mukaan Sotkamossa pysäytettiin autoilija, joka vastusti erätarkastajien tarkastusta lyömällä erätarkastajaa kahdesti nyrkillä, yrittämällä lyödä puukolla sekä ajamalla erätarkastajan jalan yli autolla.

        Kyseinen kainuulaismies tuomittiin tekosistaan, ml. ampuma-aserikkomus, käräjäoikeudessa ehdolliseen vankeuteen, mutta tuomio ei ole vielä lainvoimainen.

        MISSÄÄN EI OLE MAINITTU, ETTÄ KYSEINEN KAINUULAISMIES OLISI OLLUT METSÄSTÄJÄ TAI ETTÄ HÄNELLÄ OLISI OLLUT METSÄSTYSKORTTIA.

        Kyseessä on siis vain aloittajan valheellinen ja hourupäinen oletus sekä pyrkimys perusteettomasti mustamaalata metsästäjiä.

        Tarkoitusperiä sopii vain arvailla.


    • Anonyymi

      Nämä pikku, metsästyksenvastustajat ei taida ymmärtää, että heidän lääkäri, joka heille rauhoittavia kirjoittaa, voi olla metsästäjä ja näin helpottaa heidän tuskaa. Tänäänkin meillä oli jahdissa yläasteenopettaja, dipilins, siivooja, esikuntaupseeri, lääk.kandi maanviljelijä, lääkäri ja työtön. Ihan mukava, hyvä juttutiimi. Oli mahtavat jutut makkaratulilla. Metsästys on "tittelitpois"

      • Anonyymi

        Toihan se on. Metsästys on sivistyneitten ihmisten laji. Nämä nurkantakaa rääkyjät on jotain muuta.


    • Anonyymi

      Trofeella ei säästellä.

    • Anonyymi

      Reknimierkin takkaa alkua eivoi julkaista, koska se vaurioittaisi nuorisoryhmän johtajan ja tulevien eduskuntavaalien menestystäeli ketjun aloittajan mainetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      126
      1882
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      54
      1243
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1121
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      876
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      810
    9. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      807
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe