Heti mulle kaikki nyt, siitä ei seuraa mitään kestävää. Tämä aika on ollut raastavaa, mutta minä en aio luovuttaa, niin kauan kun on pienikin merkki että hänkin tuntee tai voi tuntea samoin.
Jos molemmat haluavat tarpeeksi, ei ole kiire.
Anonyymi
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Huonosti tulee käymään. Tiedän sen.
Mistä sä sen tiedät,taidat olla kade jollekin.Itse epäilen että onnistuu.
Epäilet?
Et tiedä. Se on varma.
Onko sun hän mies vai nainen. Mun on mies ja toivoisin, että ajattelisi kuten sä.
Nainen on. Tänne en aio liikaa tunnisteita kirjoitella. Haluan että asia etenee IRL jos on edetäkseen.
Irl on ainoa oikea tapa viedä asiaa oikeasti eteenpäin! Hyvä ap!
No kiva tietää, että joku mies ainakin malttaa odotella eikä luovuta heti.
Minusta taas on turha puhua odottamisesta, kun ei ole edes halua olla oikeasti yhteydessä. Ei voi yhdistää itseään ihmiseen, johon ei ole oikeaa kommunikaatioyhteyttä. Välittämisestä ei ole kyse.
Itse kyllä haluan ihan ihan oikeasti olla yhteydessä.
Hyvä juttu. Ei kannata kuitenkaan täällä yrittää kommunikoida mistään vähänkään vakavasti otettavasta. Suuri turn off.
Iltaa. Minä en tunne samoin, joten parasta vain luovuttaa. Suuntaa jo katseesi muualle. Minun mieleni ei tule muuttumaan enää. Painotan tätä, jotta sinä menisit eteenpäin. Et haikailisi tätä enää.tämä on tiukka ei.
Ja ilman tunnisteita tietysti. Kenelle tämä on?
Ei-ap.
Kenelle tämä? :(
Sivusta nainen kyselee..
Tuli heti epämukavia sydämentykytyksiä jo pelkästä ajatuksesta että hän ajattelisi minusta noin. Annathan jonkun pienen vihjeen..
Mikä on ollut raastavaa?
Ihan hienoa ettei luovuteta heti, ellei sitten ole kielletty suoraan.
Olen samaa mieltä, että silloin kun tunteet on suuret ja on tosissaan, rakkaus kestää odottamisen. Odottamista voi tarvita tutustumiseen tai ympärillä olevien asioiden järjestymiseen.
Silti, odottamiseen tarvitaan toivo. Kukaan ei jää odottamaan vuosia ei-vastauksen jälkeen. Ehkei kuukausiakaan. On eri asia odottaa tietoisesti tietäen, että molemmin puoliset tunteet on totta, mutta vanhat sillat on poltettava ennen kuin uuteen voi astua. Ainakaan itselleni ei olisi vaikeuksia odottaa noin, vaikka olisi riski että vanha suhde korjaantuisi tyydyttäviksi ja jatkuisi.
Tunteen syvyys ja voimakkuus määrää paljon kyvystä odottaa (ihmisen persoonan lisäksi). Silloin kun kohtaa suuret tunteet, ei sitä kuitenkaan noin vaan pääse ohi ja eteenpäin. Tulee pitkä viime ennen kuin on valmis uuteen suhteeseen.
Totta. Miksi odottaa, jos toinen on jo sanonut suoraan? Pitkittää vaan kärsimystä, kun voisi yrittää jatkaa elämää.
Joo. Älyttömän kaunista se on kun kaivataan ja odotetaan toista. Jos mua eräs nainen odottaa niin itken aika paljon sen takia (kun saan tietää). Sammuttaisin vaikka tulipalon niillä kyynelillä. Rakkaus on tosi kaunista ja uskollisuus. Kaduttaa kaikki epäilys ja epäusko mikä on ollut rakkaudesta.
Tämä se vasta kaunista oli, sun viesti nimittäin. Nainen sivusta.
Lykkyä tykö! Ota selvää hänen tunteistaan.
Onneksi itse olin sen suhteen viisas että selvitin mahdollisuuden tullen heti kun vain pystyin ja voin mitä toinen ajattelee. Eipä ole enää tarvinnut elätellä mitään toiveita eikä tunteitakaan tai jossitellut. Tsemppiä aloittajalle odotuksessaan ja tunteissaan👍
Toivottavasti saat hänet
Tuli mieleen aloituksesta oma keissi. Kerroin hänelle pariinkin otteeseen, että olen kärsivällinen. Ja puhuin totta. Aina se ei vaan ole itsestä kiinni, kun on kaksi ihmistä. Toinen sitten ilmeisesti halusikin jotain muuta.
Tämä on kyllä totta ja siksi pysähtyminen toisinaan tekee hyvää. Asiat joko lutviutuvat ja esteet yhdistää tai sitten erkaannumme toisistamme. Kaikella on aikansa ja paikkansa. Toisinaan epätoivo iskee ja haluaisin kaiken nyt, mutta pysähdyn ja ymmärrän että aika tehköön tehtävänsä.
Samoilla linjoilla täällä. En näe syytä tunteideni hiipumiselle, koska niin ei ole tähänkään mennessä esteistä ja ajan kulumisesta huolimatta tapahtunut. Jaksan odottaa siis sitä mahdollista meille sopivampaa ja suotuisampaa aikaa, mikäli sellaista koskaan tulee. Omalta puolelta esteet poistunee lähiaikoina. Hänestä en tiedä. Veikkaan että molemmille on jäänyt epäselväksi, mitä toinen todella tahtoo kaikesta jahkaamisesta huolimatta. Hankala asetelma on ainakin omalta kohdalta hillinnyt tunteiden voimakkuuden paljastamista ja sitä etten häntä mielestäni saa.
Minä en jäisi odottelemaan 2kk pitempään 😘😘❤🙃
Ahaa onko silloin joku deadline? Missä ja milloin siis tavataan ja selvitetään kaikki?
voi voi kun ei näistä tiedä kenelle menee :(
Ja monella sydämessä
ääni joka haluaa
heti mulle kaikki tänne nyt
minä ekaksi minä heti
mulle heti kaikki tänne nyt
Pankit ihmistä ryöstävät
vakuutusyhtiöt arvioivat
meklarit lujaa huutavat
ihmisten huutokaupassa
Jalkapalloa ei enää pelata
peli on puolustusvoittoista
hyökkäyspäässä jahkaillaan
enää ei tehdä maaleja
by Lapinlahden lintuset
Minua sinun ei kannata odottaa. Minä olen päätökseni tehnyt ja se pitää. Mene elämässä eteenpäin.
Minä oikeasti rakastan miestäni ja se on ainoa syy sille, että pysyn tässä. Mies on minun kumppanini ja lasteni isä. En aio harjoittaa perhettä. Minulla on hyvä tässä.
Suren sinua, jos odotat jotenkin minua. Tämä asia on virhe ja virhe on ollut myös se, että se on kestänyt näin pitkään. Jos voisin virheelle jotakin, tekisin. Voin pyytää vain anteeksi.