Kuinka köyhä täytyy olla

jos ostaa auton velaksi? En tajua. Itse ostin juuri uuden auton 85 000€ käteisellä.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En myöskään osta koskaan velaksi autoa enkä koskaan sijoita autoon yli kahden viikon palkkaa.

Äänestä

Kuinka köyhä mielen tarvitsee olla että tarvitsee 85 000 e auton?
Katsastetun auton saa 300 eurolla eikä tarvitse koko kuukausi palkkaa siihen uhrata.
Mutta joku tarvitsee lerssin jatkeen , kaikki eivät sellaisia tarvitse :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jos ostaa auton velaksi? En tajua. Itse ostin juuri uuden auton 85 000€ käteisellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu