Miltä tuntuu rumpin toimet lähi-idässä,saadaanko maailmansota aikaiseksi.mitä sannoo populistipersut tähän.
Persujen päämestari
Anonyymi
62<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
Populistien paras vaaliase suistaa yhteiskunta sekasortoon,hajoita ja hallitse.tähan porukkaan kuuluu myös persut,monta muuta puoluetta euroopassa,esim.ekre virossa.historia toistaa itseään.ihmiskunta ei näköjään opi mitään.kokeillaan nyt taas tätä ,ja palataan taas sivistykseen ne ketä jää jäljelle tästä sotkusta.
Sekasortoohan tää nyt on jo, hallituksen pääministerikin piti vaihtaa, tää oli kuolevan keskustan ulos tulo jota kansa piti naurettavana. Se mitä on vielä on lähiaikoina edessä on vaalit, demrien keskustan ja vihreitten aatemailma on aivan toiselta planeetalta, Sanna Marinin ilmastointi politiikka ,jos se toteutuisi olisi se kuolinisku maaseudun asukkaille .
Mikä ihmeen ilmastointi politiikka? Tuleeko meille kaikille ilmastointi?!?
Kepu tappoi jo maaseudun, se on siis kuollut, tai korkeintaa kituu.
Mitähän sunnit ja shiamuslimit tekee, mieti sitä mehän ollaan niihin nähen vääräuskosia jotka pitäs hävittää, sitäkö sinä tahdot, johan nää raiskaustilastotkin kertoo paljon, hyvin on tää porukka kärjessä näissä tilastoissa, ruotsalaiset on jo hätää kärsimässä juuri näistä kansalaisistan, tarviiko meidän tässäkin asiassa ottaa mallia ruotsista.
Niinettä sota muslimimaita vastaan on ainoa ratkaisu,voi pyhä yksinkertasuus.
Ei tainnu mennä jakeluun, eikä varmaan täst edeskään.
Kuuluukohan tämäkin keskustelu palstalle, jossa pohditaan Maailman menoa ???
Eikö tosiaan mene jakeluun, mitähän lahkoja ne on mitkä tänne suomeen änkee.
Turhaa tänne kirjoitat ei Persusta tuu järkevää vaikka kuinka yrität tyhmiä on ja tyhminä pysyvät syntymästä hautaan joka Iikka ja Iita.
Kyllä kepulaisia vi tttaaa, näinhän se on kun ei osaa asioitaan hoitaa.
Jos persusta tulisi pääministeri niin tarvittaisiin 2 avustajaa kiilottamaan otsatukkaa.
Ei siinä kaksi avustajaa piisaa kun tuollaisille pitää olla tulkkaaja äänenvahvistaja suunkostuttaja ym reksiviittaa se vaan on parasta ettei tämmöstä tilannetta tule koskaan .
Tämä kuvastaa juuri sitä kuinka alkukantaisia kepulaiset ovat, olette siitä juuri hyvä esimerkki miten ihmisen ja apinan välillä ei ole tapahtunu muutosta ajansaatossa.🤗🤗
Kovasti on kepuilla silakoita tarjolla. Ompas törkeää maalittamista ja rasistista hyökkäilyä perussuomalaisia kohtaan. Mutta sehän kertoo kepujen sivistyksen ja käytöksen tasosta hyi hyi,katsokaapas peiliin. Taitaa olla kepuissa oppimatonta räyhänhenki porukkaa kun noin uhotaan ja haukutaan. Ja vain siksi, että kaikki evät ole kepujen kanssa asioiden hoidosta samaa mieltä, Perussuomalaiset kun haluaa puolustaa yhteiskuntarauhaa ajamalla tasa-arvoisuutta,avoimuutta ,oikeudenmukaisuutta,kestävää kehitystä ja perus järkeä asioiden hoidossa.
Keput on uskohörölestaajia ja hyväksikäyttäjiä tämän tietävät ihmiset ei enää kepulaista koskaan äänestä
Persut on pahimpia Ek kanssa pahimpia yhteiskuntarauhan rikkojia ja mukamas ajaa tasaarvoisuutta kun teot on kaukana siitä.
Niin ja 2 puuteroimaan pärstää 🧞♂️
Persujen pääjehulla ei oo minkäänlaista kokemusta työelämästä. Tampereen kasvatti mistä moni muukin persu on lähtöisin Sampo Terho ja rasisti Kiemunki mukaanluettuna .eli samaa höttöä koko porukka.
Pidä vaan se talikko kourassa ja katse eteenpäin, vastaa sitten kun kysytään.😂😂
Se koira älähtää johon kalikka kolahtaa.!
Samaa sontaa saa mitä tilaa, noi jutut mitä suallatte on älytöntä sgeidaa,
Persujen pärstä ei muutu puuteroimisesta, mutta jos luuvitosella
huitelis menemään.
Kun ei sanat riitä, niin sit esitellään hentoja käsivarsia buaaa.
Sulla ei näytä olevan sivistystä ollenkaan, olet kuule jäävi kirjoitteleen yhtään kenestäkään. Mene hoitoon!!!!
Siinä on tulos kun kepuvetoinen lestasuku on nussinu toisiaan.
Sinun kirjoituksetkin pahempia kuin persu. Kun sanat eivät riitä otetaan nyrkit avuksi,NIINKÖ?
Ulkopuolinen katkaisee filmin ja ihailet toistoa. Cassius Claykin näytti rumblea.
Israel näkee suurena huolenaiheenaan Iranin. Iran rakentaa suurta ja mahtavaa sotilaskalustoa ja armeijaa. Uhannut tuhota Israelin. Israelilla on myöskin valtaa USA:ssa. Tottakai yhdessä on jotakin tehtävä. Eihän raamatun ennustuksetkaan ole tuulesta temmattuja.
Käsitellään täällä meidän maan asioita.
Mistä teitä idiootteja sikiää.
Ei sikiä kauaa, kepulaiset on kohta jäänne.
Jipii päämestari rumppi saa sotansa.halla-aho vois mennä rukous aamiaiselle rumpin tykö,päi vi räsänen ja eshaja voivat mennä mukaan,aateystäviä kun ovat.
Ei tarvitse ihmetellä minkä takia kepulaiset kyntää pohjamudissa.🤔🤔
Kumman silakan vai Halla-ahon otsa kiiltää enemmän?
Kulmuni ajaa Kepuleista Saarikon kautta tuhoon, onneksi pääsemme eroon näistä lestakuppareista jotka huijaavat rakennustöissä vanhuksia. RAAMATTU kieltää Lestojakin huijaamasta vanhuksia.
Onneksi kärysivät
Kyllä on rasistista porukkaa noi keput. Onkohan huono kannatus ja epäonnistunut sukulaisten suosiminen syynä noin vihamieliseen käytökseen?
Persu tollukat koittaa täällä kailottaa ja uhota olemattomalla kannatuksellaan kyllä se viimme vaalikaudella tuli nähtyä ettei noista ole mihinkään olivat hallituksessa aisankannattajana ja loput rupusakkia muuten vain tyhjänpanttina eduskunnassa. Ei kukaan järkevä noita todellisiudessa äänestä.
Olematon kannatus??? 🤣🤣🤣 Tämä jo kertoo kaiken siitä miten kepulaiset lestatollukat kasvatetaan tynnyrissä.
Missä on se kannatus sitä ei ole sama se on vaikka ois mitä tässä vaiheessa vaalit oli viimme keväänä seuraavat vasta yli kolmen vuoden päästä eli ei kannata uhota tässä vaiheessa vaikka ois kuinka tyhmä.
Tää hallitus ei pysy kasassa, uusinta vaalit on lähempänä kuin luuletkaan.
Vaikka ois kuinka tyhmä persutolluka luulishan tuo menevän kaaliin että milloinka Suomessa on pidetty vuoden välein vaaleja ei milloinkaan eikä pidetä nytkään yksien persutollukoiden jotka on nähty mihin ne pystyvät ei mihinkään muuhun kun ovat häpeäksi koko maalle.!
Nyt se käsillä , se on ajan kysymys. Mitä tulee sipilän hallitus kauteen kuinkas siinä kävi?? Nyt meillä sellanen kanalauma hallituksessa ja kepujen kannatus kohta nolla, ei ole vaikee päätellä kuinka käy, varsinkin kun alkaa se ilmastointi tekojen ruuvaus ei keput tuu hyväksyyn ikinä sitä, jos meinaa ääniä saada.
Nyt on tilanne se että keskusta ajaa parhaiten asiaansa hallituksessa Keskustassa on paljon pienipalkkaisia naistyöntekijöitä joille ei sovi persut eikä oikeistopolitiikka.!
Se vaan on niin että keskustalaiset ei aja kaupunkilaisten asioita, joten kannatus on siltä osin nolla, maaseutu ja maatalous vähenee vähenemistään ja keskusta sen myötä.
Väärin meni taas kommentti ei kaikki ole eikä elä kaupungeissa vaikka näitä kaupunkipahasia on pilvin pimein tälläkin alueella kyllä keskustalle ja varsinkin sen pienipalkkaisille naisille on parempi että keskusta pysyy hallituksessa ja muutenkin mitä tulee menneisyyteen kyllä Punamulta oli paras ta Suomen kehitykselle.
Kyllä se niin on että suurin osa kansalaisista asuu isoissa kaupungeissa, ja ne äänet ratkaisee ei ole keskustan aluetta kaupungit.
No Helsingissä asuu eniten askkaita kaupungeista ja valtapuolueet on Vihreät ja Kokoomus samoin muissa suurissa kapungeissa sama tilanne.
Perusuomalaiset erittäin hyvässä asemassa, tällä hetkellä ykkösiä.😁😁
Voi jeesus kun ois hirveää, jos hallah laho pääministeri. Armoton Häpeä Suomelle. Ois siinä nieleskelemistä
Sipilä se vasta raukkamainen petturi oli, lopussa hajotti hallituksen kikkailun takia, sipilä ei saanu muutakun tuhoo aikaseksi , sehän nyt koituu keskustan tuhoksi, Halla Ahossa miestä hoitaan asioita, ei ole turhanpäivänen suunsoittaja.😁😁
On tosi miestä. Aseistakieltäytyjä, ei päivääkään työelämässä. Kaalisopan lemu tulee..... Ja hapankaalin.
Kyllä kepua korpee häviö.😜😜😜
Jussi kouluja käyny lukenu fiksu mies, mitä ei voi sinusta sanoo, on seJussikin heinäpellolla ollu jos sitä meinaat, mitä niihin töihin tulee niin kyllä sitä meriittiä riittää, mutta löytyykö sitä kysyjältä??? Mitä siihen armeijaan tulee saahan sen suorittaa siviilipalveluksena, kunnioitan siinä hänen vakaumustaan, sinulle se armeija tuntuu olevan elinehto? Itse olen armeijan käynyt mutta en ole sillä päässyt rikastumaan. Mitäpä tässä enenpää muttakun lainaten teidän kaali pooli lemu ja limu kiitos pieruvielä lopuksi
Sipilä pelasti Perussuomalaiset viimme hallituskaudella kun munasi ja otti persut hallitukseen näkihän se mihin pystyivät .
Jussin pää ei kestänyt armeijan käymistä. MOT
Perussuomalaiset lähti hallituksesta.
Halla-aho kinusi hallituksen ja sanoi kaiken sopivan (mm. 2015...)
Vuonna 2017 perusumalaisilla vaihtui puolueen puheenjohtajaksi tuli Jussi Halla-aho, Sipilän hallitus ei suostunut yhteistyöhön Jussi Halla-ahon kans, Soini haali Perussuomalaisista osan porukkaa ja perusti Sinisenpuolueen, tällä ei ole mitään tekemistä Perusuomalaisten kanssa. Perusuomalaisia ei otettu hallitukseen. Sipilä ja Timo Soini suhmuroi keskenään jotta hallitus pysyisi kasassa, Halla-aho piti oman linjansa mitä oli äänestäjilleen luvannu, eikä suostunu Sipilän ja Orpon hallitukseen.
Samana porukkaa oli ja on kummatkin Persut ja Siniset v2017 oli monta persua jotka ei tienny kumman kans alakas kuten Kike Elomaa ol Mika Niikko ja monet monet muut kaikilla ajatusmaailma sama nyt ja silloin siinä kävi vain niin että puolue oli yhtenäisenä v 2015 menossa Sipilän hallitukseen osa porukkaa pääsi "Hillotolpalle"ja rupusakki oli sivussa ja Nieleksijä Halla Prysselissä. Pilaamassa Suomen mainetta mitä tekee nyt Sahuri Hakkarainen höystettynä Huhtasaarella.!
Persutko olivat aisankannattajia edellisessä hallituksessa. Pata kattilaa soimaa, musta kylki kummallakin.
Mitäs kepu on nyt tämän hetken tyttöhallituksessa - demareitten apupuolue - taisi tulla kardinaalivirhe kepulta tehtyä, kun piti väkisten mennä hallitukseen.
Kyllä on mielenkiintoiset ajat tulossa, kun valtiovarainministerin raskasta salkkua kantaa 32-vuotias nuori nainen. Lintilä olisi ollut parempi ja ammattitaitoisempi henkilö hoitamaan ko. vakanssia. Kovin on heppoisissa käsissä tämän maan asiat, kun vihervasemmisto/liberaalit soittelevat säveliä maan hallituksessa.
Ei suuryhtiönkään toimitusjohtajaksi valita 32-vuotiasta nuorta naista, mutta Suomi Oy:tä johtaa nyt nuori nainen. Menee tämän nuoruuden ja kauneuden hapetus jo liian pitkälle.
Olisitte keput äänestäneet Antti Kaikkosen puolueen puheenjohtajaksi. Hänellä on jo sopivasti poliittista kokemusta, on maltillinen ja sopivan ikäinen.
Mutta sen edestään löytää, minkä taakseen jättää!
Kyllä kepu on tässä hallituksessa tärkeä lenkki tasaarvon kannalta monella tapaa vaan ei ollut persut edellisessä oikeistohallituksessa ja miten olisikaan kun on Äärioikeistopuolue ja suunta sen mukainen.
En tiedä, mutta oksentamanne viherpunikkipopulismi on jotain niin luokatonta, etten ole koskaan edes kuvitellut kuulevani tai lukevani jotain niin älytöntä. Mutta jos saatte siitä kiksejä, niin antaa palaa vaan. Eihän sillä ole kuin itsetuhoinen vaikutus.