Hyvä Minttu ! Lakkaa nyt hyvä ihminen se Englannin puhuminen joka toisessa lauseessa. En kestä miten typerältä se kuulostaa. Me kaikki tiedetään jo että osaat sitä Englantia mutta se on niin saakelin ärsyttävää kuuneltavaa . Puhu sitä Suomea kun sillä aloitat ja puhu nyt sitten vaikka sitä Englantia vaikka niillä matkoillasi.
Ei voi seurata sinua Ig.ssä kun joka toinen lause on anyway !!
Ei voi seurata sinua Ig.ssä kun joka toinen lause on anyway !!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Itsensä ja pienen minänsä korostamista. Kun nyt on puolin.. . ja MYRPHY.. niin pitää sitä nyt mukamas mongertaa ja solkottaa englantiaki suomen kielen sekaan, ei mitään luontaisen kuuloista vaan ulkoa opeteltua. Tuohon kyllä pystyy kuka tahansa vähänkin englantia lukenut, mutta normi älyinen ei kehtaa. On se hieno sielä Lappalaisille asiakkaille mongertaa jotain teennäistä suomi englantia.
Lopeta lopeta !! Olen ihan samaa mieltä. Kuuntele Minttu hyvä ihan itse niitä Ig päivityksiäsi se kuulostaa aivan järkyttävälle. Mitähän ne todella siellä jänkällä ajattelee tuosta Ameriikan tuliaisesta ? Sinä osaat hyvin Suomea ja mehän ollaan Suomessa niin puhu sitä sitten. Tekee sinusta lähinnä vajaaälyisen tuo puhetyyli.
Ja KAIKKI jo tietää että osaat puhua Amerikkaa.
Rasittava muutenki!
On ! Ärsyttävä silmiensä muljattelija. Lapsellinen tyrkky. . .
Eikö sampo saa mintun suuta tukittua. Kumpikin on vähän niin ja näin. Telkkari menee heti kiinni kun jompikumpi pölähtää ruutuun
Yhtä lapsellinen on Krista Siegrids. Hän kun on "tuomarina" Talentissa, niin sen ärsyttävän tekopirteyden lisäksi kanssa sitä englantia melkein joka repliikissä, jopa kokonaisia lauseita, hirveä pätemisen tarve.
Mua ei haittaa yhtään, en katso mitään juttua missä on sumopainijan vartalon omaava "kauppiaan rouva"!
Minttu an vaan niin ärsyttävä ja haluaa olla joka paikassa esillä. Englantia haluaa puhua oitäisi vaan leipäläpensä kiinni. Haluaa vaan meitä suomalaisia ärsyttää ja sitten valittaa kun saa kuraa niskaan
Nykyään nuo kuuluisat "postaajat" laittaa Englannin kielisen lauseen väliin, ärsyttävää!
Perheen öky auto kolarissa..eikös ne saanu korona tukea?kaikki taisi mennä öky autoon
Tämä nainen on syntynyt Mäntässa.
Pentuna muutti vähäksiaikaa jenkkeihin ja suomeen tuli kahdeksan vuotiaana.
Vituttaa kuunnella tämän pyrkyrin puhetta, kun tunkee englantia aina väliin, miksi ?
Nyt sen lapsetkin ( ei Kaulasen ) on opetettu samalle tavalle.
Moni ohjelma menee pilalle kun nämä tunkevat englantia aina väliin.
Tämä Kaulasten maailma Jänkä hotelleilta menee pilalle kun nämä Murpyt pääsevät ääneen.
Sampo ja hänen tyttönsä edellisestä liitosta riittäisi ihan hyvin. Osaavat käyttäytyä. Murpyt joutaa pois ohjelmasta.
Mitä murpyt koittaa todistaa sillä englannin tunkemista lauseisiin, säälittävää. Kaikki nauraa moiselle.
Muuten hyvä ohjelma menee näiden takia pilalle, ei viitsi katsoa.
Ei puhettakaan, että majoittuisin joskus moiseen paikkaan, pelkona että törmäisi näihin murphyihin.
Jk. Olen syntynyt ilaliassa ja osaan kielen moitteettomasti. Ei tulisi mieleenkään laittaa italiaa lauseisiin, typerää. Maassa maan tavalla minttuliini.
Ei tarvii katsoa moista hömppää. Samat linssi lude tyhjäpää tyrkyt joka ohjelmissa.