Käsittääkseni perussuomalaisissa ei ole yhtään homoseksuaalia. Sebastian Tynkkynen on kuitenkin biseksuaali. Pidetäänkö biseksuaalisuutta perussuomalaisissa hyväksyttävämpänä? Itse kristittynä pidän niin homoseksuaalisuutta kuin biseksuaalisuutta luonnottomina ja Jumalan tahdon vastaisina asioina.
Mitä mieltä perussuomalaiset ovat homoista tai biseksuaaleista?
Anonyymi
21214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Homous on jokaisen oma asia josta ei tarvitse tehdä mitään julkista muoti ilmiötä..... Eiväthän homot sen kummempia suomalaisia ole kuim muutkaan.
Odineissa on yllättävän paljon homppeleita.
Totta.
Ja se heitä potuttaa, kun komeat nuoret miehet pyllistelevät monta kertaa päivässä, eivätkä selvistä signaaleista huolimatta olekaan kiinnostuneita kuin nuorista tytöistä.
Taas on aika käsittämätön aloitus, mitähän tällä nyt sitten mahdetaan hakea.
Miksi kirjoitella noita sekopäisiä väitteitä sisltäviä valheellisia juttujaan, kun niissä ei ole mitään järjen häivääkään. Eihän niissä tee kuin kirjoittaja itsensä hölmöksi.
Niillä haetaan häiriköintiä
Antipersux ei toimi poliittisesti vaan heittelee Hakkaraista
Tynkkynen ja Hakkarainen toimivst ja saavat siitä palkkaa
Antipersux ei
SIKSIKIN ANTIPERSUXELLE ON ANNETTAVA KERTAUSTA EI VASTAUKSIA
Tynkkysessä on sentään miestä tulla ulos kaapista, muissa persuissa ei ole.
Tukevasti kaapissahan se sinäkin tunnut huutelevan päivästä toiseen, kuukaudesta toiseen ja vuodesta toiseen.
Miksei persut nosta esille eläinseksikysymystä?
Miksi he sinun sairaita harrastuksiasi esiin nostaisivat, alkaisivat taas Silakat huudella kun Persut ovat niin ilkeitä 🤣
Vihreät nostaa...
Asiastahan en todellisuudessa mitään tiedä, mutta ehkä siksi, kun siitä nousisi kova poru, koska vihervassaripride porukat oletettavasti haluaisivat että seuraavaksi voi mennä naimisiin lemmikkinsä kanssa. Näitä tuulimyllyä vastaan on turha lähteä taistelemaan.
Eikös vihervasemmistossa jo pohdita ihmisen ja eläimen välisen kanssakäymisen laillistamista?
Persut on pervoja.
Sinunko eläinseksiaiheiset kommentit eivät ole ? 😆🤣
Todellisuudessa taitaa olla kuitenkin niin, että vihervassareista löytyy enemmän perverssejä.
Ainakin homoseksuaaleja on enemmän ja moni normaali pitää samansukupuolisten välistä seksuaalista kanssakäymistä perverssinä. Perverssihän tarkoittaa sukupuoliseati poikkeavaa ja sukupuoliseati luonnotonta.
Vihreät ovat normaaleja.
Olisiko saatavissa joku järjellinen perustelu tuolle väitteellesi, reaalimaailma eikyllä sellaista kuvaa heistä anna.
Mitä mieltä aloittaja on siitä, että meillä on homo ulkoministerinä, huumemyönteinen antifaräyhis opetusministerinä, vihaa lietsovia ja valheita levittäviä antipersuaktiiveja poliitikkoina, ministereinä yms. viroissa, talousrikollisia poliitikkoina, tappaja poliitikkona, korruptiota ja hyvävelitoimintaa politiikassa yms. viroissa, vinoutunutta poliittista kilpajuoksua, katteettomia lupauksia vaaleissa, poliitikot osallistumassa maan hyvinvointijärjestelmän pirstomiseen ja kauppaamiseen, valtiontalous kuralla, massatyöttömyys, jatkuvasti konkursseja ja yt-neuvotteluita, maa ylivelkaantunut, koululaisten hyväksikäyttöä persuvihan lietsomisessa, ja paljon monia muita ilmiöitä, jotka etäännyttävät kansaa politiikasta ja puolueista, tuhoavat demokratiaa, sekä aiheuttavat muita ongelmia yhteiskunnalle?
Jos tämä on ainoa asia joka "politiikassa" kiinnostaa niin politiikka ei taida olla sua varten!
Aloittaja ei kertonut kumpi hän on ??
Vastausta odotellessa.