Keskusta aloitti kuntavaaliohjelman rakennustyön – Kärnän mukaan luvassa "ennennäkemättömän radikaali ja raikas" esitys
Sisäpiiri kertoo että on odotettavissa Sirkka-Liisan strippinumero.
Sisäpiiri kertoo että on odotettavissa Sirkka-Liisan strippinumero.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Anteeksi mielleyhtymä
jumalanterve! Meillä kristillisyytemme jumalanvaltakunnan siijjonissa eli keskustapuoluveemme uskonnollisessa siivessä ei mittää parta ratikaalia tarvita. Sisarilla saa kyllä olla parta alapäässä mutta ei veljillä yläpäässä. Muuten onpi siunatun hoitokokkouksen paikka. jumalanrauhaa.
Saa olla aika radikaalia että kuntavaaleihin jotain kiimaa saa liitettyä..
Nykyään toisin kuin ennen hallituskaan ei niiden tuloksesta horju.
Itse olen pari viimeistä kertaa jättänyt äänestämättä. EVVVK.
Radikaali äärikeskustalainen? :DDDDD
Jyrkkä ehkä!
Radikaali kyllä, mutta mitä raikasta on naista alistavassa, lapsia hyväsikäyttävässä ja vähäosaisia kyykyttävässä lestalahkolaisuudessa..?
Ohiministeri Sisäsalo ja Kom Marin hallinto Kul Muni kaiken
Ihan kaiken
Miten?
Tässä linkki avaukseen:
https://www.suomenmaa.fi/keskusta-nyt/keskusta-aloitti-kuntavaaliohjelman-rakennustyon--karnan-mukaan-luvassa-34ennennakemattoman-radikaali-ja-raikas34-esitys-6.3.570970.5248515368
Pitää kuitenkin muistaa, ettei valtaosa äänestäjistä seuraa valtakunnallisia ohjelmia, vaan vastauksia paikallisiin kysymyksiin ja että olennaista on ehdokasasettelu.
Tai Kärnä tekee "helikopterin" strippauksen ohella, Kärnä on entinen sotilas ja osaa helikopterin hyvin.