Pekka "al-Hol" Haavisto hukkaa kannatuksen - puolueen ja oman

Ulkoministerin luupäinen toiminta ulkoministeriön johdossa käy kalliiksi vihreiden kannatukselle. Pekan touhuaminen syyrialaisen al-Hol leirin kimpussa on saanut äänestäjien jyrkän tuomion. Ylen uusimmassa mittauksessa vihreiden kannatus romahti 13,9% -> 12,0%.

Haavisto maksaa kovaa hintaa myös oman henkilökohtaisen suosionsa jyrkästä laskusta. Haaviston mahdollisuudet päästä presidentksi ovat enää marginaalisen pienet.

https://yle.fi/uutiset/3-11149436
13137
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

"Ylen+uusimmassa+mittauksessa+vihreiden+kannatus+romahti+13,9%+->+12,0%."Ylen+viherpunikkitoimittajat+yrittävät+saada+kansan+huomion+persujen+pysähtyneen+nousuun+ja+epäilen+miten+nuo+Ylen+tulokset+on+vääristelty+eikä+pidä+paikkaansa.

Äänestä

On kuitenkin kiva nähnä löytääkö vihreät haaviston tilalle ketään , vai mennäänkö harmaalla vahaukkolinjalle eteenpäin kuten ennenkin.

Harmaa kuin haavisto, uusi vihreiden vaalislougan :-)

Äänestä
  • Vihreiden isä aurinkoisesta ei saa mitään negatiivista sanoa tai kirjoittaa, ja vihreiden isä aurinkoisen opetuslapset varmistavat, ettei puolueessa kukaan ala ajatella, että voisi olla muita vaihtoehtoja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vihreiden isä aurinkoisesta ei saa mitään negatiivista sanoa tai kirjoittaa, ja vihreiden isä aurinkoisen opetuslapset varmistavat, ettei puolueessa kukaan ala ajatella, että voisi olla muita vaihtoehtoja.

    Muita vaihtoehtoja tulee olemaan Jussi Niinistö.

    Äänestä

Kauanko puolueemme kestää Haaviston ja Ohisalon aiheuttamaa kannatuksen pudotusta ennenkuin tehdään Annti-Sannat.

Äänestä
  • Haaviston kannatus on kivunnut jo yli 90 prosenttiin, tosin Syyriassa.

    Äänestä

sillä on sipilän konstit

Äänestä

Vihreiden vastuu ilmaston muutoksesta ja ympäristö asioista on pyöreä nolla, olette hallituksessa jos ette sitä ymmärrä.

Äänestä

Haavisto kyllä mokasi.

Ehkä ajatteli, että virkamiehistöä saa kurittaa mielensä mukaan.
Ja ehkä näin hän on tottunut tekemäänkin.

Nyt vaan yksi virkamies huomasi että ohje johtaa rikokseen.
Ja ei pitänyt asiaa salassa.

Läpinäkyvä hallintotapa onkin syytä säilyttää.

1Äänestä
  • "Nimitysmuistio olisi lähetetty lopulta valtioneuvoston käsittelyyn. Nyt näin ei kuitenkaan tehty, koska haku keskeytyi muotovirheisiin. "


    Pekkaa ei muodollisuudet kiinnosta kun angstinen viherhihhuli jyrää demokratian ja oikeusnormit omassa vallanhalussaan.

    Äänestä

Ihmiset eivät vain jaksa puoluetta, joka tarjoaa heille joka käänteessä vain hatullisen Li:n sanomaa. Eikä ikinä mitään hyvää.

Syyllistäminen on nostettu sfääreihin. Ihminen, joka vie lastaan harrastuksiin autolla seudulla, jossa ei ole joukkoliikennettä, on paha ihminen. Vihreä kansanedustaja puolestaan liikkuu taksilla. Ja lentokilometrejä tulee aika kivasti, eikö totta? Syyllistä siinä sitten 1krt/5v ulkomaanmatkalla arjen aherruksesta itseään palkitsevaa perhettä, kun Brysselissä ja etenkin erilaisissa ILMASTOkokouksissa käydään jaakaamassa niitä-näitä ilman mitään tuloksia!

Pisteenä i:n päällä on täällä Carunan alueella eläminen. Pekan ministerinä junailema sähkönsiirron rosvosektori vie suhteettoman osan kuukausituloista. Nuokin rahat voisin ennemmin säästää sähkö- tai kaasuautoon! Milloin korjaatte asian?! Ikään kuin viimeisenä "haista-Li:n sanoma" -kaneettina olivat tehneet radiomainoksen, jossa rosvoilua puolustellaan. Sekin radiomainos maksettiin noilla luonnollisen monopolin rahoilla.

1Äänestä
  • Ehkä valtio perustaa uuden sähköverkkoyhtiön.
    Sitten kilpailuttaa sillä Carunan kuivaksi
    ja ostaa sen sitten halavalla.


    Sitten Haavisto myy uuden firman sukulaisilleen Equadoriin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ulkoministerin luupäinen toiminta ulkoministeriön johdossa käy kalliiksi vihreiden kannatukselle. Pekan touhuaminen syyrialaisen al-Hol leirin kimpussa on saanut äänestäjien jyrkän tuomion. Ylen uusimmassa mittauksessa vihreiden kannatus romahti 13,9% -> 12,0%.

Haavisto maksaa kovaa hintaa myös oman henkilökohtaisen suosionsa jyrkästä laskusta. Haaviston mahdollisuudet päästä presidentksi ovat enää marginaalisen pienet.

https://yle.fi/uutiset/3-11149436

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu