Konservatiivisten miesten rakkaus

= hinku omistaa nainen ja kahlita hänet lopuksi elämää ja manipuloida ja nöyryyttää.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Toivottavasti oot loppuelämäsi sinkku.

Äänestä

Kuka nyt sellaista haluaa.

Äänestä

Konservatiivejä ollaan omasta tahdosta. Mies ja nainen kumpikin valitsee toisensa. Ihan lapsellinen näkökulma. Aivan kuin kukaan nainen ei todellisuudessa haluaisi olla hyvätapainen, kunnollinen ja lojaali, vaan kaikkien pitäisi olla sinun mielesi mukaisia ollakseen terveitä. Luulenpa että menee aikalailla tasan jako tässä, tai meneekin. Itse haluan olla yhden naisen oma, ei ole pakko olla mutta olen koska uskon, että se on oikein.

Äänestä
  • Hyvin kirjoitettu.

    Äänestä

  • Aloituksen onkin varmaan kirjoittanut nainen joka ei ole mitään noista ja se saa hänet tuntemaan olonsa huonoksi. Siitä tämmöinen purkaus.

    Äänestä

Olipa kummallinen aloitus.

Äänestä

Aika usein mies yrittää kahlita naisen jos nainen ei osaa olla parisuhteessa.
Älä ryhdy parisuhteeseen jos koet tarvetta olla vapaa, sillä miehet tuppaa kahlitsemaan jos nainen yrittää olla ''vapaa'' parisuhteessa.

Itse seurustelin naisen kanssa joka flirttaili miesten kanssa ja suuteli naisten kanssa, kerroin hänelle että touhun on loputtava... touhu ei loppunut ja kysyin haluaako hän olla kanssani? Vastasi että haluaa, mutta touhu ei loppunut, niin yritin kahlita sitä hänen käytöstään koska rakastin häntä ja halusin olla hänen kanssaan.

Kerran join itseni niin känniin että sammuin ekojen joukossa, heräsin ja löysin hänet hihittelemästä toisen miehen kanssa sängystä jolloin pakkasin kamppeeni ja häivyin.

Ihan neuvona kerron kaikille miehille jotka kokevat tarvetta ''kahlita'' naisen, niin lähtekää sellasista suhteista pois, tulee olemaan elämänne paras päätös.

Äänestä
  • Olipas typerästi päätelty, tuohan oli vain sinun oma katkera kokemuksesi. Kyllä niitä väkivaltaisia alistajamiehiä on ihan oikeassakin elämässä, eikä vain tarinoissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

= hinku omistaa nainen ja kahlita hänet lopuksi elämää ja manipuloida ja nöyryyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu