Tapasin täysin ääliön BMW 500:n kuljettajan (Musta farkku)

Anonyymi

Tiedän kyllä bemari -kuskien maineen, mutta olen luullut sen vain olevan jotain kateudesta kumpuavaa legendaa.

Tänään kuitenkin tapasin aivan täysin sekaisin olevan bmw 500 -sarjan mustan farmarin kuljettajan, Joku yli 40 v kääkkä. Tai itse asiassa koko perhe vieressä istunutta lehmää myöten oli kokovartalokyrpiä.

Onko tuo narsismi ja yleinen häiriökäytös liikenteessä yleistä bemari ”miesten” keskuudessa?

17

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sul on tietysti tahmea toyota jota ei saa rullaamaan kepeästi?

      • Anonyymi

        Miksi se saksalainen ei kulje kuin 120 aina kun saksalainen ohittaa niin se jää eteen, monet kerrat ohi audista ja bemarista vaikka vain pösö. Eli se vauhti loppuu vai ajotaito kun mittariin pitäsi saada se 200.


    • Anonyymi

      noi tuommoiset narsisti 50v kääkkänät pemareineen ja vieressä istuvat v*tunkantotelineet on kyllä just pahimman pään häiriköitä. luultavasti eivät saa enää stondistakaan, pitäny sit kyrvänjatke hommata.

    • Anonyymi

      Taasko köyhää kateellista teiniä nöyryytettiin, on se kamalaa ja kurjaa.

      • Anonyymi

        Muut premium merkit joka maailman kolkassa kyllä nöyryyttävät aina Bemareita ja pahasti, välillä ihan säälittää suorastaan kun jää valoissa jollekkin AMG Mesellekkin kun tikku paskaan.
        Hitain premium ollut aina Bemari, Audilla oli jokunen vuosi sitten maailman nopein farkku A6 ja nykyään se on Mercedes-AMG E 63 S.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Muut premium merkit joka maailman kolkassa kyllä nöyryyttävät aina Bemareita ja pahasti, välillä ihan säälittää suorastaan kun jää valoissa jollekkin AMG Mesellekkin kun tikku paskaan.
        Hitain premium ollut aina Bemari, Audilla oli jokunen vuosi sitten maailman nopein farkku A6 ja nykyään se on Mercedes-AMG E 63 S.

        Mene nyt puristamaan niitä finnejä vessanpeiliin....bensalenkkari.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mene nyt puristamaan niitä finnejä vessanpeiliin....bensalenkkari.

        Otappa se lippis välillä sivuun niin näet todellisuuden :D


    • Anonyymi

      Kyllä nää nykykinkelit on sitten neroja. Osaavat päätellä ihmisen iänkin pelkän ulkonäön perusteella! Loistava tulevaisuus edessä!....

      • Anonyymi

        Eiköhän yleensä nuoret tietämättömät tyhmät ajele bemareilla, minäkin olin joskus tyhmä ja tietämätön ja kalliiksi tuli.


    • Anonyymi

      Taidat käydä livechatissa.

    • Anonyymi

      Bemarikuski ohitti cittarin parkkiksella. Hyvä ettei ajanut kenenkään ylitse. Sitten seisoi tulppana tiellä ja piti soittaa torvea. Kyttäsi ainoaa invapaikkaa kaupan edessä.

      • Anonyymi

        Invalidin on usein hankala liikkua pitkiä matkoja, olisikohan siksi jäänyt odottamaan paikkaa?


    • Anonyymi

      Läskiposkisia finninaamojahan ne on. Tulevaisuuden elättejä yhteiskunnalle.

    • Anonyymi

      Todellisuudessa BMW kuskit eivät ole kusipäitä, päinvaistoin. Suurin osa heistä vaan on niin vittuuntuneita autoonsa että oksat pois kun rahaa palaa päivästä toiseen ja muut vielä jättävät liikennevaloissa kun tikun paskaan.
      Onhan se toki surullista kun autossa kaiken aikaa vikaa ja huoltomiehet tulevat parhaiksi kavereiksi, ''no mutta kun pakko saada toi kun se on niin kivan näkönen ja sanovat että tehoa löytyy''.
      Tehoa ei löydy, ajettavuus tyydyttävällä tasolla tänä päivänä ja ennen kaikkea todella huonot äänentoistot jotka itselle tärkeimmät.
      Penkit ovat hyvät comfortilla mutta sport penkit täyttä kuraa puhumattakaan normaaleista.
      Helvetinmoinen rengasmelu jopa 5-sarjassa 130 km/h.
      Alusta toimii, mutta mielestäni paremmin E-sarjan Mesessä.
      2/5 hintaansa nähden.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        mersulla aina ollu nopeampi laatikko ja tehokkaampi kone.


    • Anonyymi

      Suomessa ainakin on vielä olettamus että vain saksalaiset autot ovat ainoastaan tehokkaita ja nopeita, vaikka näitä löytyy kaikilta valmistajilta. Se olettamus vain vetää tietynlaiset ihmiset juuri näiden autojen, kuten bemarin piiriin. Autohan varmaan on ihan jees, mutta rikollinen toiminta pilaa itse auton maineen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      313
      10973
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      337
      7591
    3. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      2113
    4. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      86
      2067
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      128
      1842
    6. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1561
    7. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      110
      1221
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      49
      1013
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      26
      868
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      772
    Aihe