Tiedän kyllä bemari -kuskien maineen, mutta olen luullut sen vain olevan jotain kateudesta kumpuavaa legendaa.
Tänään kuitenkin tapasin aivan täysin sekaisin olevan bmw 500 -sarjan mustan farmarin kuljettajan, Joku yli 40 v kääkkä. Tai itse asiassa koko perhe vieressä istunutta lehmää myöten oli kokovartalokyrpiä.
Onko tuo narsismi ja yleinen häiriökäytös liikenteessä yleistä bemari ”miesten” keskuudessa?
Tapasin täysin ääliön BMW 500:n kuljettajan (Musta farkku)
17
71
Vastaukset
- Anonyymi
Sul on tietysti tahmea toyota jota ei saa rullaamaan kepeästi?
- Anonyymi
Miksi se saksalainen ei kulje kuin 120 aina kun saksalainen ohittaa niin se jää eteen, monet kerrat ohi audista ja bemarista vaikka vain pösö. Eli se vauhti loppuu vai ajotaito kun mittariin pitäsi saada se 200.
- Anonyymi
noi tuommoiset narsisti 50v kääkkänät pemareineen ja vieressä istuvat v*tunkantotelineet on kyllä just pahimman pään häiriköitä. luultavasti eivät saa enää stondistakaan, pitäny sit kyrvänjatke hommata.
- Anonyymi
Taasko köyhää kateellista teiniä nöyryytettiin, on se kamalaa ja kurjaa.
- Anonyymi
Muut premium merkit joka maailman kolkassa kyllä nöyryyttävät aina Bemareita ja pahasti, välillä ihan säälittää suorastaan kun jää valoissa jollekkin AMG Mesellekkin kun tikku paskaan.
Hitain premium ollut aina Bemari, Audilla oli jokunen vuosi sitten maailman nopein farkku A6 ja nykyään se on Mercedes-AMG E 63 S. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muut premium merkit joka maailman kolkassa kyllä nöyryyttävät aina Bemareita ja pahasti, välillä ihan säälittää suorastaan kun jää valoissa jollekkin AMG Mesellekkin kun tikku paskaan.
Hitain premium ollut aina Bemari, Audilla oli jokunen vuosi sitten maailman nopein farkku A6 ja nykyään se on Mercedes-AMG E 63 S.Mene nyt puristamaan niitä finnejä vessanpeiliin....bensalenkkari.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mene nyt puristamaan niitä finnejä vessanpeiliin....bensalenkkari.
Otappa se lippis välillä sivuun niin näet todellisuuden :D
- Anonyymi
Kyllä nää nykykinkelit on sitten neroja. Osaavat päätellä ihmisen iänkin pelkän ulkonäön perusteella! Loistava tulevaisuus edessä!....
- Anonyymi
Eiköhän yleensä nuoret tietämättömät tyhmät ajele bemareilla, minäkin olin joskus tyhmä ja tietämätön ja kalliiksi tuli.
- Anonyymi
Taidat käydä livechatissa.
- Anonyymi
Bemarikuski ohitti cittarin parkkiksella. Hyvä ettei ajanut kenenkään ylitse. Sitten seisoi tulppana tiellä ja piti soittaa torvea. Kyttäsi ainoaa invapaikkaa kaupan edessä.
- Anonyymi
Invalidin on usein hankala liikkua pitkiä matkoja, olisikohan siksi jäänyt odottamaan paikkaa?
- Anonyymi
Läskiposkisia finninaamojahan ne on. Tulevaisuuden elättejä yhteiskunnalle.
- Anonyymi
Todellisuudessa BMW kuskit eivät ole kusipäitä, päinvaistoin. Suurin osa heistä vaan on niin vittuuntuneita autoonsa että oksat pois kun rahaa palaa päivästä toiseen ja muut vielä jättävät liikennevaloissa kun tikun paskaan.
Onhan se toki surullista kun autossa kaiken aikaa vikaa ja huoltomiehet tulevat parhaiksi kavereiksi, ''no mutta kun pakko saada toi kun se on niin kivan näkönen ja sanovat että tehoa löytyy''.
Tehoa ei löydy, ajettavuus tyydyttävällä tasolla tänä päivänä ja ennen kaikkea todella huonot äänentoistot jotka itselle tärkeimmät.
Penkit ovat hyvät comfortilla mutta sport penkit täyttä kuraa puhumattakaan normaaleista.
Helvetinmoinen rengasmelu jopa 5-sarjassa 130 km/h.
Alusta toimii, mutta mielestäni paremmin E-sarjan Mesessä.
2/5 hintaansa nähden. - Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=EfZtr6Sc6q0&t=91s
BMW aina huonompi.- Anonyymi
mersulla aina ollu nopeampi laatikko ja tehokkaampi kone.
- Anonyymi
Suomessa ainakin on vielä olettamus että vain saksalaiset autot ovat ainoastaan tehokkaita ja nopeita, vaikka näitä löytyy kaikilta valmistajilta. Se olettamus vain vetää tietynlaiset ihmiset juuri näiden autojen, kuten bemarin piiriin. Autohan varmaan on ihan jees, mutta rikollinen toiminta pilaa itse auton maineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1341708- 401638
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631390- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091134Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2761091- 701083
- 74955
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19948Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888