appelsiineja iltapalaksi liikaa? kyselee d2
onkohan kilo
6
98
Vastaukset
- Anonyymi
Hirvittävä rasvamäärä jopa 3% energiasta.
- Anonyymi
Siitä vaan muputtamaan jos siltä tuntuu.
Jos tuo kilo on kuorimattomia appelsiineja niin rasvaa tuosta määrästä kertyy 1 g ja sokeria 64 g.- Anonyymi
"Siitä vaan muputtamaan jos siltä tuntuu. Jos tuo kilo on kuorimattomia appelsiineja niin rasvaa tuosta määrästä kertyy 1 g ja sokeria 64 g."
ts. suosittelet kuten Diabetesliiton ravintoasiantuntija diabeetikolle noin 23-25 palaa sokeria-eikä sitten paljon muuta.
- Anonyymi
paljonko d2 suosituksen mukaan saisi vuorokaudessa syödä rasvaa, ja sokeria?onkohan sillä väliä jos syö päivällä, tahi yöllä. itsellä paha tapa syödä öisin.
- Anonyymi
Se on aivan liian vähän! Et saa tarpeeksi C-vitamiinia!
Sinun pitää syödä iltapalaksi kaksi kiloa appelsiineja, että saat tarpeeksi C-vitamiinia ja vältyt flunssalta.
Minä syön varmuuden vuoksi joka ilta 3 kiloa appelsiineja, että pysyn varmasti terveenä.- Anonyymi
Minä syön joka ilta 3 kiloa siankylkee. Modernisti.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.596958Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli652763Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️191892- 1471884
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä191790Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1361751Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?291532- 1021467
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411206- 371204