Mene naimisiin

Miks sulla ei ole vielä vaimoa?
27<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

En osaa kommentoida asiaa ehkä olen "henkisesti" vähän pöhölö joka ei osaa pitää huolta itsestään. Olen tietyllä tapaa kuin uuno turhapuro!

Äänestä
  • mutta naisethan rakastaa uunoa, sivusta tämä

    Äänestä

Ne joista minä olen ollut kiinnostunut eivät ole olleet kiinnostuneita minusta. Taas ne jotka ovat olleet kiinnostuneita minusta eivät ole kiinnostaneet minua. Miten siinä voisi mennä naimisiin?

Äänestä
  • Helevetin tuhoisaa Liuta särkyneitä sydämmiä.

    Äänestä

/ mulla oli kerran mutta kun mun Pää sano että: jää ja kuole tai lähde ja jää henkiin?
Koska mun Äiti eli vielä sillon mun oli pakko lähtä koska kenenkään Äidin ei kuulu hautaa omaa lastaan.
Mut ei tää mun itseni henkiin jättämäminen niin hirveetä hurraamista ole ollut?

Äänestä
  • Mun kuudes aisti osu oikeaan.

    Äänestä

Olen hieman a-persoona.

Äänestä

Käyhän se vaimosta vaikka sahapukki.

Äänestä
  • Tai pumpattava barbara

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tai pumpattava barbara

    Tai kissanpentu tai kissa.

    Äänestä

Naimisiin en enää mene, yks kerta riittää.

Äänestä

Todella aran ja epäröivän luonteen takia. Yksin kuitenkin parempi kuin väärän vaimon kanssa ja hyvää kannattaa odottaa. Emme vaan ole vielä kohdanneet toisiamme.

Äänestä
  • Huomenta 🤗

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Huomenta 🤗

    Huomenta. Olisi pitänyt sanoa, että PARASTA täytyy odottaa.

    Äänestä

  • Kyllä me kohdataan vielä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä me kohdataan vielä.

    Joo. Enkä kiukuttele kyllä hänelle sitten ikinä paljoa. Oon vaan iloinen hänestä joka päivä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo. Enkä kiukuttele kyllä hänelle sitten ikinä paljoa. Oon vaan iloinen hänestä joka päivä.

    Kuin myös voisin sanoa samaa.

    Äänestä

  • 😘😘😘

    Äänestä

  • 😘😘😘

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuin myös voisin sanoa samaa.

    En hukkaa sua koskaan sen jälkeen kun kohdataan.

    Äänestä

Eipä ole heitä kiinnostanut ryhtyä, joilla olisi ollut mahdollisuus. 🤷🏻‍♂️

Äänestä

Koska olen hetero. Ihana talviaurinko paistelee. Mahtava lenkkeily ilma.

Äänestä

Miksi sitä pitää täällä arvostella ihmisiä? Miksi ei kysytä siltä ihmiseltä itseltään jos se vaivaa. Vai onko niin että vastauksen saa täältä.

Äänestä

No,eipä ole ennää akkaa.
Akka ko ei sanonu pahast ko hää sano jot hyväst.
Mää sie läntee mie mään ittää.

Äänestä

Eipä tätä mörriä ole naiset pahemmin hätyytelleet, ulkomuoto on se mikä suojaa. Vientiä ei pahemmin ole ollut, mutta toisaalta onhan tuo nähty millaista se muilla parisuhteessa on.

Äänestä

Koska en tiedä itsekään mitä haluan elämältä tai kuka ylipäätään olen. Lisäksi en luota ihmisiin ystävyyttä pidemmälle. Sen oon huomannut ihan tarpeeksi monta kertaa että nykyään suurimmassa osassa parisuhteissa ON kiveen hakattu sääntö: aikansa kutakin. Ja itse en näe mitään ideaa lähteä vartavasten suhteeseen joka on tappelua, riitelyä, erimielisyyksiä henk koht rajoista ja eripuraa siitä että mies ja nainen ylipäätään vaan ajattelee eri tavalla. Ei ole mitään järkeä PLUS olen tottunut elämään yksin ja nauttimaan siitä että mulla on yksi iso vapaus ja siihen sekä omaan kehoon, tilaan sekä menemiseeni täysi päätäntävalta ja autonomia.

Äänestä
  • Oikein!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miks sulla ei ole vielä vaimoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu