Yli sata Tesla-kolaria " Itsekseen kiihdytyksetä menevät tukintaan ".
No nyt epäillään kaikissa Teslamalleissa olevan olevan vikaa, ne " kiihdyttävät itsekseen vauhtia ". Että silleen. Iltasanomat.
No nyt epäillään kaikissa Teslamalleissa olevan olevan vikaa, ne " kiihdyttävät itsekseen vauhtia ". Että silleen. Iltasanomat.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kuoleman takuuko
https://www.suomenmaa.fi/?app=NeoDirect&com=6/3/573658/3e2ae89e82
Tutkittu asia, user error.
Siksi Toyotan Hybridi on se VARMA valinta. Ei ongelmia.
Ja hiildioksidia Varmasti.
Kaikki tapahtuneet parkkeeraustilanteessa tai vastaavassa.
Sähköauto ja varsinkin Tesla lähtee samalla sekunnilla voimalla liikkeelle kun olet painavinasi jarrua mutta painatkin vahingossa kaasua. Eli käyttäjän virhe.
Uskon, että pian tulee softapäivitys jossa tuollainen vahinko estetään parkkimoodilla tms..
Teslan kaasupolkimessa on tuplaseuranta, eli eroavaisuuksia kahden anturin välillä ei sallita joten tuollainen vikamahdollisuus on melkeinpä mahdottomuus.
Teslakuskit ovat keskimääräistä tumpelompia. Samoin BMW-kuskit.
Kummallakin merkillä ajetaan kikkeli pystyssä suoraan toisen auton hanuriin liian kovan kiihtymisen takia. Joko autot tai kuskit täytyy kuohia turvallisuuden takia.
Ilkeä homma jos noin kävisi ja alle jäisi lapsi tai joku muu ja kuolisi.
Loppuelämän muistaisi.
Yksi syy ajaa manuaalilla ja bensapihillä.
osta kallis sähköauto vain jos valmistaja antaa 10 vuoden täystakuun
me ostajat nimittäin ollaan testaajia-siitä pitää saada takuu omalle hengelle ja taloudelle