Viherhörhöjen kommuunista alkaa rahat loppua ja nyt laitetaan luonnolliset monopolit myyntiin.
Vesilaitos myynnissä
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eikös se menisi silleen hyvin että maksellaan Alvan myynnistä saaduilla varoilla velkoja pois ja nostetaan virkamiesten palkkoja. Sitten kaivetaan sosiaalimenoista rahat Hippokselle. Näin ei kukaan voi väittää että vesirahat menivät Hippokseen.
Kohta sitten ihmetellään, että miksi kuluttajien laskut ovat nousseet kymmeniä prosentteja!!!!!!
Monille ratkaisuksi voisi tulla helposti irroitettava vesimittarin ohitusputki. Sulut vain alaspäin molemmin puolin mittaria, niin ne voi selittää verkoston tyhjennyksinä. väliputki puristusliittimin jolloin irroitus käy minuutissa.
Loiskiva putkiyhtiö auttaa mielellään suunnittelussa ja asennuksessa. Takuu päättyy kun perävälot häipyvät.
Kun on kiinteä vesimaksu niin saa lutrata mielin määrin
Vesilaitokset kannattaa ostaa sillä vesiputken päässä elää maksukykyinen ihminen , vesi on hänelle elinehto joten itkee ja maksaa jos haluaa vettä . Noinhan sähkö ja lämpökin on oikeaa bisnestä , rahat pois rahvaalta tyyliin.
Puhdas talousvedi on tulevaisuudessa kultaakin kalliimpaa, lähes puhdas hopeaa kun kalliimpaa!
Voi kun jännää ihanko totta
Eiväthän punaviherkommarit kannata yleisen infran yksityistämistä. Taitavat olla kokoomushaukat asialla.