Kunta valmistelee terveyspalveluiden järjestämistä Keskisatakunnan terveysyhtiön kanssa. Jonot tulee kasvamaan niin lääkäriin kuin hammaslääkäriin. Osa hoidoista siirretään Harjavaltaan, joten varautukaa ajelemiseen. Käsittämätöntä törtöilyä koko touhu, kuntalaiset ovat tietämättömiä mitä touhutaan, kukaan ei kerro mitään. Ei varmaan kannata kun ei uskalla kertoa että osan Eurajoen terveysaseman työntekijöistä Terveystalo irtisanoo eikä töiden jatkumisesta ole mitään tietoa. Hieno homma. Päättäjät eivät osaa senkään vertaa luulevat että kyläkoulut on tähänkin ratkaisu.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Kaikkea nuo persut saa aikaiseksi , ovat virkamiesten vietävissä kuin koirat hihnan päässä .
- Anonyymi
Hoitajien palkat nousevat 15%, kun kunta hoitaa, joten hyvä asia, että kunta tuottaa itse palvelut. Yksityisen sijaan. Työmotivaatio hoitajilla kasvaa ja sairauspoissaolot vähenee, kun tulee lisää liksaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hoitajien palkat nousevat 15%, kun kunta hoitaa, joten hyvä asia, että kunta tuottaa itse palvelut. Yksityisen sijaan. Työmotivaatio hoitajilla kasvaa ja sairauspoissaolot vähenee, kun tulee lisää liksaa.
Heii anna autoni mun katsastaa. Heii kai mä siihen leiman saan. Popedaukko huus 12v sitte ku oli koko ajan 3-4 promillen kännissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heii anna autoni mun katsastaa. Heii kai mä siihen leiman saan. Popedaukko huus 12v sitte ku oli koko ajan 3-4 promillen kännissä.
Niin ja verotulot jää Suomeen, kun kunta hoitaa itse. Eli ei mene rahaa veroparatiiseihin Sano popeda mitä tahansa.
- Anonyymi
Herra ylilekuriin peilautuva koko asema, ei voi kehua palvelua.
henkilökunta vaihtaa sen verran vilkkaasti työpaikkaa että ei potilas mukana pysy,miksihån?
Hammashuoltokin jonkin asteinen vitsi, aikuisille ei käytännössä saatavuutta.
Ja en ihan osaamiseenkaan luottaisi.
Ei paljoa menetä jos tuon kalliin suojatyösopparin purun jälkeen ei enää ko firmaa nähtäisi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 831029
- 73872
Jasmin Vähäkangas paljastelee
Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut103607- 43585
- 47572
- 30542
Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat
Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t4526Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta
Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.164523Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t136518Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on61515