Ekaa kertaa olisi tarkoitus vuokrata joku kesämökki koko kesäkaudeksi.
Hintahaitari tuntuu olevan sellaiset 2500-4500.
Ollaan aiemmin vuokrattu muutaman viikon jaksoja, mutta nyt mietitään pidempiaikaista.
Mutta miten tuo vuokran maksu? Maksetaanko kaikki etukäteen kerralla vai maksetaanko kuukausittain? Onko jollain kokemusta?
Mietin että jos maksaa kaiken heti ja sit mökissä meneekin jokin vikaan (siis ei joku itsestä johtuva syy kuten ei pääse mökille tai sairastuu) niin saako rahoja takaisin?
Kesäkaudeksi vuokrattavan mökin maksaminen
Anonyymi
2
73
Vastaukset
- Anonyymi
Vuokraa asuntoauto ja lähde samalla rahalla ulkomaille ennemmin,hyödyt enemmän ja näet enemmän.
- Anonyymi
Kaikki tai ei mitään
Eihän tuo pätkä maksu/aika ole ajatuksena kokokesäkausi.
Eli vuokraajahan nimenomaan haluaa joko kausiaikaveloituksen tai
esim viikkoveloitus, joka on suhteessa kalliimpi.
Esim. jos et jatka kolmenviikon jälkeen vuokrausta, niin vuokranantaja joutuu
etsimään uusia asukkeja, joita ei aina löydy, jos ilmat sattuu sateiseksi/kylmäksi.
Mökki saattaa tuossatapauksessa olla jopa puolikesää tyhjänä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377272
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463524- 613254
- 482911
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482601Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272455IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1811755- 471521