Ai että on hienoa näin v. 2020 alkuun lukea kerrassaan erinomaisista uutisista!:
PS ykkösenä (jälleen!), ja kannatus taas kasvanut: 22,8%, lisäystä 0,1%!
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006380217.html
Venäjän kaasuputkirahoilla tekohengittävät demarit ottaneet kuokkaansa kunnolla, sillä ovat valahtaneet kokkarien taakse jo yli 7% päähän.
Marin-lisää ei näy koska SDP:n kasvu-% on pyöreä 0.
Kyllähän näin hyvien uutisten johdosta kelpaa keitellä ansaitut gallup-kahvet!
Ai että!
PS ykkösenä (jälleen!), ja kannatus taas kasvanut: 22,8%, lisäystä 0,1%!
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006380217.html
Venäjän kaasuputkirahoilla tekohengittävät demarit ottaneet kuokkaansa kunnolla, sillä ovat valahtaneet kokkarien taakse jo yli 7% päähän.
Marin-lisää ei näy koska SDP:n kasvu-% on pyöreä 0.
Kyllähän näin hyvien uutisten johdosta kelpaa keitellä ansaitut gallup-kahvet!
Ai että!
Vastaukset 58
Vanhimmat
Kiitoksen paikka kaikille, jotka olette olleet mukana tässä hienossa kasvu tarinassa.
Nousujohteista sanoisin ja mikä parasta vasemmisto pakittaa.
Kannatushan+suorastaan+romahti!+Aikaisemmin+oli+yli+23+%.+Persulla+on+suuntavaisto+sekaisin.+Tai+jotkut+sanovat+sitä+valehteluksi.
Viherkommarit eivät vieläkään osaa seurata saati lukea näitä galluppeja.
Tai sitten ihan itse valehtelevat sujuvasti.
Nyt siis puhe HESARIN galluppeista ja niiden keskinäisestä vertailusta, jonka perusteella PS:n kannatus on KASVANUT.
Juuri näin, muille tuli karvas pettymys ja yrittävät itselleen uskotella muuta totuutta, hienoa perussuomalaiset.
Muistelen vain että tälläkin palstalla asetettiin kyseenalaiseksi 23 prossan kannatus nyt se on realisoitunut
Jep! Kommunismi on Aidsiin verrattava sairaus ..on sittenkin pahempi....
Ensin oli kettutytöt ja järjestö lopetettiin nyt on jäljellä rottahenkilöt.
Kyllä kansa tietää, PerusSuomalaiset Ykkösenä jatkaa, ei kukaan järkevä kannata SDP:n Myrkynvihreää Vassarihallitusta Kepu ja RKP juoksupoikina
Kansa voi tietää mutta ei välttämättä ymmärrä mitä persut edustavat: jahtaavat kahta pientä orpotyttöä ja eräs sekoilee kännipäissän ja käy kiinni naiskolleegaansa. Ei todellakaan kiinnosta tällainen puolue.
52+%+kansasta+kannattaa+hallituspuolueita.
Persulogiikalla+tämä+tarkoittaa+sitä,+että+kansa+haluaa+persut+valtaan.
Ja+48%+kannattaa...ketkä?
Galluppia+tulkiten+tuo+52%+prosenttia+sisältää+semmoiset+3-4%+virhemarginaalia+ainakin.
Kannattaa+myös+muistaa,+että+punavihreät+hallitusleikit+voivat+päättyä+odotettua+aikaisemmin.
Ongelma on sinun, sinun ymmärryksessäsi ! That´s it.
Tyhmien määrä tuntuu olevan vakio. Sen todistaa persujen kannatus. Täytyy olla ääliö tai lähes idiootti jotta pystyy kannattamaan persujen kaltaisia huijareita ja valehtelijoita. Ettekö todella huomaa, miten teitä höynäytetään?
Tämä näyttää olevan ikiaikainen totuus: populismi jyrää alleen lähes kaikki muut järkevät puolueet. Suomestakin välittiin Brysseliin juopotteleva lähes kielitaidoton persu EU-parlamenttiin, onko tämä kaikkien aikojen tyhmin EU valinta. Kyllä kansa todellakin "tietää"!!!!!
Populistipuolueet eivät halua muuttaa asioita parempaan suuntaan, sillä jos niin tapahtuisi niin perussuomalaistenkin kannatus romahtaisi.
Kääntäen tuo on tulkittava siis siten, että nykyhallituksen populistit eivät aio pitää kiinni lupaamistaan esim. mm. vappusatanen, jota populistisesti demarit lietsoivat ennen vaaleja.
Hah, sekin osui maaliinsa! Rakkikoirat hiljenivät!
Unohdit laittaa tarpeeksi huutomerkkejä! Paha virhe!!!!!!!!
Kyllä kannatuKsen olis Jo pitänyt nousta Yli 25 prossan
22,8%+++virhemarginaali+2,5%+=+25,3%+olkaa+hyvät
Tuo menee jo peruskikkailuksi
25 prossaa virhemargariini 2.5 = 27.5
Kun+bensa+ja+diesel+korotukset+iskee+syksytllä+täydellä+voimallaan+PS+on+29+%+sanokaa+mitä+sanotte
just näin siinä ei enää yhdet luvut riitä, pohja se on jo ennestään henkihieveriin verotetun suomalaisen lompakossakin
Älkää uskoko galluppeihin sillä vasta vaaleissa kannatus mitataan !
Vaalien alla tehty vaalityö ja puoluetuki ratkaisee mikä puolue pärjää....
Katsotaan kenen usko riittää ja miten pitkälle, oma veikkaus on keskusta lähtee ennen juhannusta vasemmisto hallituksesta.
Olisi Perussuomalaisten kannatuskin vakaammalla pohjalla, kun osaisivat idiootit pitää suunsa kiinni ja lopttaa palstoilla sekoilut ja sikailut sekä olla sekaantumatta hämäriin juttuihin, aina ne vaan vaan jarruttaa järkipohjalla toimivien Perussuomlaisten toimintaa ja tekevät siitä raskaampaa. Täällä hääräävien muutamien häirikköjen toiminnasta nyt niin suurta lukua, ja koomikko "Me Persut" vain lisää Perussuomlaisten kannatusta hölmöilyllään.
Täällä hääräävät häiriköt nostaa persujen kannatusta, oot sä pöljä, katso kuinka monta kertaa kiinnitettyä ketjua perussuolaiset palstan sisältö katsottu - 417 kertaa, 417, se on kuten trumppi sanoisi excellently big number.
Ihan oikeasti, ymmärrysvaikeuksia "kun osaisivat idiootit pitää suunsa kiinni ja lopttaa palstoilla sekoilut"
jos 3/4 gallup-suosiosta realisoituisi äänestysuurnilla olisi tulos yllättävän hyvä.
vedonlyönti puolueen hajoamisajankohdasta on alkanut
Kepunko?
mikä kepu
Keskusta-puolueen hajoamista veikkaillaan täällä näköjään.
Niin se mitä kepusta on kohta enää jäljellä
..keskusta+voi+hajota+ja+yhdistyä+kokoomuksej+ja+KD:n+kanssa.+Keskustan+7+miljardin+veroeuron+tukiaisporukka+on+noin+4-5%,+eli+sen+verran+voi+saada+ikuisuusääniä..
Perussuomalaiset yleensä pärjännyt vaaleissa paremmin kuin gallupeissa
Ero kakkosena olevaan kokoomukseen kasvoi tässäkin gallupissa.
Popkornit+esiin+-+tuli+kasvua+0.1%+yksikköä+lisää.
Jatkuva+johtoasema+tietää+35%+vaaleissa
Vasureilla takkiin saman verran. Eikö Liin jyrähdys kantanutkaan nousukiitoon.
Juhlakaffet tulille!
Mokat kuppiin!
Sano mielummin ihmismääränä toi kun prosentteina...
Ei näytä nousevan enää entiseen malliin. Onkohan jo katto tavoitettu?
Eikös niiden demarien kepujen pitänyt muka nousta mutta ei nousseetkaan
Käytännössä+kannatus+on+yli+30%,mutta+näillä+mennään....
Ja+77.2%+vastustaa!
Pimeä vihreiden hirmuhallinto uhkaa kantasuomalaisia
Olemalla+vastaan+ei+saavuteta+mitään,+ihan+vaan+vinkkinä+terveisiä+nimimerkille+77.2%
Kelpaa!
tottakai
Just näin
Jos kaikki perussuomalaisia kannattavat äänestäisivät perussuomalaisia, niin perussuomalaisten kannatus olisi perussuomalaisten keskuudessa täydet 100 prosenttia.
Hienoja aikoja tulossa.
Nyt kannattaa tarkkana seurata kehitystä.
Tosiaan, hieno homma.
Suomen Uutiset verkkolehdestä totuutta