16 vuotias

Anonyymi

Mikä vittu siinä on kun ei mistään saa töitä aina alaikäraja 18v

5

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä lannistu.Kiertele kysele,aina jotkut tarvitsevat apua,josta vielä maksetaankin.
      Järjestelmä vain on luotu sellaiseksi,ettei kukaan uskalla edes teettää työtä.
      Kauppojen ilmoitustauluilla voinee yrittää hakea avun tarvitsijaa.Joskus tärpää,
      pitää vain olla rehellinen,niitä kohtaan jotka työllistää,sana kiertää ja poikii lisä
      työtä. Postilootiin voinee myös ilmoitella itsetään,(esim. nuohooja vailla kaikellaista työtä!)Kaupoista hyllyjen täyttötyötä,alkuun.Terävät sanat kannataa lopettaa,palvelu
      ammateissa,vaikka kuinka sapettaisi.

    • Anonyymi

      siivoa kielenkäyttosi. Tuollaista moskaa ulos-sylkevää kukaan ei halua lähelleen, saatikka palkkalstoilleen!

    • Anonyymi

      Se on just se, huppari päisiä paikallaan seisovia tonokkeja jotka ei osaa kun yhden sanan fittu fittu voi fittu, sillä ei tosiaankaan saa töitä.

    • Anonyymi

      Tutki sun asuinkunnan ja seurakunnan rekrysivuja. Sieltä selviää, milloin alaikäisten kesätyöt tulee hakuun. Esim. Helsingissä 16−17-vuotiaiden nuorten kesätyöhaku ja Siisti kesä! -hankkeen haku alkaa 24. helmikuuta ja päättyy 9. maaliskuuta klo 16.
      Jos asut jossain korvessa, niin jalkatyö kirkonkylässä voi tuottaa tulosta. Käy ensin kysymäsääs sieltä, missä olit TETissä.

    • Anonyymi

      HUOMIO!! Töitä tarjolla alle 18 vuotiaille !!

      PALKKAAMME 4 AHKERAA TYÖNTEKIJÄÄ kokoaikaisiin ja osa-aikaisiin työsuhteisiin siistiin toimistotyöhön Tikkurilassa.
      Paikat täytämme heti sopivien henkilöiden löytyessä, joten nyt kannattaa toimia! Työssäsi meillä olet yhteydessä ennalta valikoituihin potentiaalisiin asiakkaisiin ja markkinoit heille yhteistyökumppaneidemme tuotteita. Tarjoamme motivoivan palkkauksen ja kuukausibonukset. Hakijoilta edellytämme sujuvaa suomenkielen taitoa, halua oppia, sekä ahkeraa otetta työhön.Aikaisempi kokemus ei ole välttämätöntä, sillä koulutamme kaikki valitut henkilöt tehtävään.Uusille kokoaikaisille työntekijöille 1000e taloon tulo raha! Palkkaamme hyvät tyypit kohdalle osuessa! Nopeus on valttia! Älä jää jälkeen vaan hae heti!
      Lisätietoja voi kysyä: Jukka Rinne 044 989 1367 tai [email protected]

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      67
      5282
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      30
      2436
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      112
      2228
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1905
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      15
      1859
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1770
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      265
      1219
    8. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1214
    9. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      51
      1104
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      73
      994
    Aihe