Ootteko ikinä tuntenut niin suurta vihaa jotain kohtaan että tekis mieli vaa äaksnsososllsbsbdnsosöönsbsj
Painu helkkariin!
Anonyymi
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Älä huoli tapan itteni 30 vuotispäivänäni
Ei saa. :(
"Pienellä muutoksella voi olla suuri ero. Olet ainoa, joka voi tehdä maailmastamme paremman asumispaikan. Joten älä pelkää ottaa kantaa"
Ei maailma yhtä rumaa luuseria kaipaa. Sitä voi lässyttää lohtusanoja vaikka miten mut totuus on totuus eikä siitä pääse yli eikä ympäri. Tää maailma on helvetti ja ihmiset sairaita kusipäitä ja mä haluun pois. Onnea vaan maailmanparannukseen!
Olen ollut vihainen kaikille "auttajille", koska se ei sovi sisäiselle maailmalle. Heillä ei ole mitään oikeutta toimia niin kuin ovat toimineet tai yhä toimivat. Täysin tuntemattomat ihmiset.
Jotkut tulevat " auttamaan" ja samalla tuhoavat viimeisetkin rippeet siitä pienestä hyvästä joka piti järjen kasassa.
Tossa olet aivan oikeassa. Harvemmin ventovieraat sydämestään auttavat ellei jotakin hyödy. Kiusaamisesta saa tehdä ilmoituksen. Tuntuu myös siltä, että et ole ainoa.
Miksi tunnet vihaa? Viha syö sisintä.
Vihaa ei tarvitse kiihoittaa. Tarkoitan todellista vihaa. Sinä kiihoitat näköjään.
En oikeastaan ole, vaikka syytä olisi erään ihmisen tapauksessa ollut (älkää omiko tätä, kyseessä on perheenjäsen). Miksi sinä vihaat jotakuta niin paljon?
Vihaamalla et saa itsellesi muuta kuin vihaa, ymmärtämällä että hänellä on joku syy, motivaatio, saat itsellesi fiksuuden.
Olen surullinen vihaajaa kohtaan koska hänen elämänsä ei ole hyvä ja kiva.
Vertaiselleni voisin sanoa. Esim tiikerille: Painu jo kisu siitä tai teetän sinusta rinkan.
Vanhempasiko on kasvattanut sinut vihaamaan, vai lapsuuden kaverit?
Ymmärränhän minä kun pitää sopia joukkoon tai jää yksin.
Minä olen aikuinen ja jos jään yksin niin etsin sitten lohdun vaikka luonnosta, en vihasta.