Kokemuksia ko. Liikkeestä. Tekivät sähköpostiin tarjouksen autokaupasta, kauppahetkellä kakisti kaupan. Tarjouksia tuli 3kpl ja olisin maksanut pyydetyn hinnan. Eka. Autokauppa joka peru mustaa valkoisella kaupan. HÄVETKÄÄ..
Viksu auto
17
7522
Vastaukset
- Anonyymi
...???
- Anonyymi
Se on niin että kaupoille. Joo. Hah. On varmaa kun kaupat pamahtaa kohilleen niin siitä se menee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on niin että kaupoille. Joo. Hah. On varmaa kun kaupat pamahtaa kohilleen niin siitä se menee.
Okei...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Okei...?
Mikähän tuonkin tarinan totuus oikeasti on..kun kysymys ihmisen mollaamisesta tai liikkeen mustamaalauksesta niin on oma lehmä ojassa..Totuus on usein ihan muuta usein..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikähän tuonkin tarinan totuus oikeasti on..kun kysymys ihmisen mollaamisesta tai liikkeen mustamaalauksesta niin on oma lehmä ojassa..Totuus on usein ihan muuta usein..
Mimä pyysin yhestää kaupasta että teeppä hyvä tarjous mulle mantariineista. Kauppias alko uhkailemasn vartijalla. Minä kusin kostoksi tahallani housuuni kaupassa niin leni kaupan lattia kuseen. Kyllä mahto herra kauppiasta ottaa päähän.
- Anonyymi
tolokun miehiä oon tehny muutaman kaupan vaihtanu ja myynyt mitä on sovittu niin kaikki on ok autot on vähän kalliinnäpäköitä mutta ovat vähä ajettuja ja siistejä eikun kaupoille vaan
- Anonyymi
Hyvä, että tuli ilmi, just olin aikeissa ostaa Golfin
- Anonyymi
Onkohan tämä auto sekoilu mennyt liian pitkälle ,kun huimat kakaratkin vaan tolkuttaa autoa ikkunan alla.Johtuuko tuo joensuun vesijohtovedestä vai onko porukka jotenkin vinoa itäsuomessa..Päässä pyörii vain ja ainoastaan peltikoslat.
- Anonyymi
Minulla myös sama kokemus. Sovitut autokaupat jo hintaa ja toimitusta myöden, mutta peruivat kaupan. Minunkin mielestäni saisivat hävetä.
- Anonyymi
Sovittu autokauppa peruuntu mulla kerran kun ostaja ei hyväksynä sitä, kun takapenkillä oli kakki. Vaikka kakki lauloi kauniisti siinä penkillä ja sanon, jotta ei tarvitse ejes radiota autossa, kun kakki laulaa niin kauniisti. Niin ei kun kaupat peruvat. Roistoja sanon minä.
- Anonyymi
Heiltä ostanut kian ja oli hyvä ostos pitkiin aikoihin siisti ja edullinen käyttöauto.
- Anonyymi
Sitten tarinan loppupuolella söit oman kakkisi. Illalla kotonasi (roska-astiassa) söit (toisesta roska-astiasta) kerättyä paahtoleipää ja levitit vielä senkin päälle omaa kakkiasi.
- Anonyymi
Onkos nämä niitä helppoja kauppoja, ostetaan näkemättä auto ja myydään näkemättä eteenpäin. Omistus suoraan uudelle ostajalle ja rahatukku välittäjälle käteen, ai pitikö olla kuitti.
- Anonyymi
Onko paikalla päivystystä ? Neljä kertaa käynyt pihassa ja ketään ei ole paikalla.
- Anonyymi
Olen kateellinen viksulle.hyvä auto kanta ottaa koville
- Anonyymi
kauppa oli helppo mutta kohde elämäni paskin. joutunut kärsimään ja suomalaisena kun ei osaa inttää ja vaatia niin takkiin tuli aika roimasti....
- Anonyymi
Kerro lisää?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma162600Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne322465Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv632327Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.882316Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest92228Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k711851PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist141821Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1951739Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel851662- 1321615