Vaivojen syyt ja hoito

Anonyymi

Hyvät ystävät! Ettekö tiedä, että julkislääketieteen ulkopuolella on vaikka kuinka paljon oikeita tapoja hoitaa kaikkia sairauksianne, jotka eivät ole kalliita, yleensä kaikkien ulottuvillakin, mutta vaatii tietoa asiasta? Yleensä potilaan myrkyttämistä vaativien käypähoitojen vastakohtaisesti ne lähtevät itsen vahvistamisessa ongelmia vastaan, keskittymällä ruokaan ja luonnollisiin aineisiin. Niitä täytyy vain osata etsiä. Kuinka moni tietää, että ennen viljelyn alkamista luut ja hampaat olivat vahvempia kuin sen jälkeen, ja että teollisen ruoantuotannon myötä vakavat elintasosairaudet ovat lisääntyneet hyvin merkittävästi? Ei eläimillekään kaikki ravinto ole yhdenvertaista, ettekä sairastu syyttä. Tämän koululääketiede jättää vaivoin huomiotta ja se onkin yhtä korruptoitunutta kuin politiikkakin, vaikkei heti uskoisi. Ruoasta siis johtuvat sairaudet lähes tyystin ja mikäli siihen ei puututa lainkaan, ei sairauksiakaan todellisesti yleensä poisteta. Luonnottomaksi käsitelty ruoka on hyvin epäterveellistä pitemmän päälle ja sairasruoaksi sitä etenkin. Viljat (riisi mukaan lukien) on monelle hyvin epäkelpoa syötävää (monet tietävät papujen myrkyllisyydestä ellei niitä keitä - viljojen kohdalla on samantapainen tapaus), kuten huoneenlämmössä öljyt, käymätön soija ja yksilöllisiä yliherkkyyksiä voi myös seurata. Verratkaa syömäänne ruokaa muun muassa näihin: tässä esimerkeiksi ruokia, jotka taasen ovat ominaista kulutettavaksi: kookos (etenkin öljy, jota voi syödä lähes rajoituksetta), kalanmaksaöljy, vihannekset (mehuina voi syödä paljon). Elimistön myrkytystilan poistaminen voi saada valvavia muutoksia aikaan ja hyvin lyhyessä ajassa. Lisäksi on paljon lääkkeenomaisia rohtoja ja eliksiirejäkin tai aineita, joilla voi kehoa vahvistaa, kuten erityisesti c-vitamiini ja d-vitamiini hyvin suurina annoksina, mitkä yhtä lailla voivat saada nopeita muutoksia aikaan, kunhan varsinkin jätätään itsenne telomatta luonnon vastaisesti. Koittakaa uskoa (eikä sen pitäisi olla vaikeaa), että nämä tavat kannattaa kokeilla ennen muita, olitte missä tahansa tilanteessanne, sillä syihin pitäisi puuttua, eikä kuin niistä tiedottomina. Voitte toki kertoa tästä kaikille, ja myös mahdollisimman pian, sillä kun koululääketiede vain nykyään armotta tuhoaisi potilaitansa, tämä taas lienee paras keino selvitä elämästä.

3

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luulotauti lie helpoin parannettava , ihminen uskoo parantuneensa . H

    • Anonyymi

      Piti se sanomani, että tosiaan kannattaa vakaviin ongelmiin suhtautua asiaan kuuluvastikin, eli niille pitää tehdä todella jotain. Julkisen huollon vaihtoehdotkin toimivat, kuten lupaavat, mutta niiden haittoja ja vaihtoehtojen olemassa oloa vähätellään. En suhtautuisikaan kevyesti mihinkään näistä, mutta on varsin vastuutonta viralliselta taholta vastaava. Nämä vaihtoehtoiset reaktiot diagnooseihin ovat siis myrkyttämättömiä ja niistä on paljon hyvää kokemusta, ei valitettavasti kovin helposti välttämättäkään löydettävissä suurissa määrissä yhdessä paikassa, siis luotettavissa määrin. Ottaen huomioon myrkyttömyyden olisi erittäin suositeltavaa silti alkaa näistä vaihtoehdoista ja täydellä antaumuksella heti, sillä niistä voi tulla nopeita tuloksia ja näin voisi välttää kaiken luonnottoman. Kannattaa todennäköisesti siis aina, kun on tarvetta, syödä mahdollisimman paljon lääkkeitä, mutta vain luonnollisista vaihtoehdoista. Sellaisia lääkäreitäkin löytyy yksityisistä, jotka eivät sivuuta näitä asioita, mutta ehkä harvassa. Jos asioita opiskelee ja kokeilee, voi kertoa muillekin toimiko, näin siis kaikille. Joka tapauksessahan siis näitä kannattaa kokeilla ja ehkä suurin osaa kokeilee, vaikkakin hoitosuositusten ohella. Sen sijaan mainitsen julkisen palvelun ylimalkaisuudesta patentoimattomia hoitoja kohtaan, että muun muassa säteilyhoidon tehoa voidaan lisätä ja haitallisuutta estää tiettyjä ruokia syömällä, tutkimustenkin valossa, mutta näistä ei kerrota, koska niistä virallisuuden standardisuus puuttuu, mikä kaiketi vaatisi suuria investointeja, eikä patentoimattomaan tietoon liene kiinnostusta. Niinpä kaikki kokevat vain näitä virallisuuden valitsimiaan vaihtoehtoja, eikä muista juuri kokemusta jaeta, muuten kuin myöhäisemmissä tapauksissa. Joka tapauksessakin: porkkana (raakana), vähän omenan kanssa, ei liikaa veren sokeria nostavia annoksia, kurkuma, valkosipuliakin, muutkin sipulit,vaikkei erityisestikään ehkä, c-vitamiinista yliannostuksesta on vain laksatiivisia haittoja (eläimet yleensä tuottavat itse tätä, minkä tuottamisgeeni ihmiseltä on deaktivoitunut), graviola varsinaisena lääkkeenä saattaa toimia ja paljon on muita.

    • Anonyymi

      Tuttavani meni epätoivoissaan ns. Vaihtoehtolääkärin syöpähoitoon, kun ”oli lukenut artikkelin” tästä kuuluisasta tohtorista.
      Hänelle määrättiin repullinen vitamiinireseptejä. Tauti paheni äkisti ja kovien kipujen jälkeen hän kuoli kolmessa kuukaudessa. Vain kukkaro keveni massiivisesti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe