Melkoisen mukava pakkaus YLEn säätyttö Anniina Valtonen. Mukavasti muotoja ja asuvalinnat tuovat ne toisinaan hyvin esille. Esiintyminen rentoa ja selkeää. Hienoa!
Säätyttö Anniina Valtonen
Anonyymi
856573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 85
Vanhimmat
Muuten melko muodoton mutta rintavarustus on sopivassa asussa kohdallaan...😍
Melko?
Iso nenän tolho, kuin nenä apinalla.
SILMÄT. Muu ei oo niin tärkeää. Noin ulkoisesti. Tyylikäs nainen.
Iloinen ja fiksu nainen.
Ei pärjää kyllä alkuunkaan Kerttu Kotajärvelle.
Ei ole Kotajärveä. Mutta Kerttu Kotakorpi on hieno meteorologi.
Tekopirteä kuin vaha nukke linssilude.
Tuo nainen ei ole sietämätön pelkästään kurvittomuutensa vuoksi vaan puhetyylinsä takia. Nainen puhuu katsojille kuin hän puhuisi pikkulapselle.
Lattapeppuistenkin naisten on saatava edustus säätyttöjen joukkoon.
He tekevät työtään , ei sinne valita ulkonäön perusteella annettaisiin jokaisen olla sitä mitä on ,
Hänen pitäisi esitellä tulevia ilmoja. Sää kiinnostaa ihmisiä ja tietoja tarvitaan.
Tämä meteorologi ei niinkään esittele säätä, vaan hän esittelee jotain, en tiedä mitä.
Hän esiintyy, todella esiintyy niin kuin jossain koulun esitelmässä tai näytelmässä.
En tykkää yhtään. Saisivat lempata sen jonnekin taustalle.
Sen sijaan Matti Huutonen, Kerttu Kotajärvi ja Joonas Koskela ovat todella hyviä säätilanteen esittelijöitä.
Kyllä siinä kateellista kananpäätä nyt harmittaa, heh heh.
Anniina on parasta säärintamalla koskaan. Aina niin iloinen ja nauravainen. Saa meikäläisenkin kriittisen henkilön hyvälle tuulelle.
Olen sen huomannut vuosikymmenien aikana, että kun julkisuudessa on kaunis, hymyilevä ja iloinen nainen, niin silloin aina osa naisista hyppii seinille ja alkaa mollaamaan.
Noista muista mainitsemistasi säätilan esittelijöistä, niin Matti Huutonen puhuu selkeällä äänellä, mutta sensijaan juuri Kerttu ja Joonas puhuvat molemmat kuin kuuma peruna suussa. Ääntely on sellaista hätäistä ja epäselvää mongerrusta, että sitä on epämiellyttävää kuunnella. Niiden kohdalla pistänkin äänen usein pois. Kartat ovatkin niin selvät, että ei sillä puheella säätilan ymmärtämisen suhteen ole mitään merkitystä, sopii kokeilla jokaisen.
samaa mieltä minusta hän on oksettava heti kun näen hänen naamansa vaihdan kanavaa.
Foreca palkkasi pyöreäpeppuisen Jenna Salmisen säätytöksi.
Sinähän olet lapsen tasolla.
Anniina on paras.
Loistava pakkaus, Valtonen joutaa romukoppaan.
Tuo pyöreän perän omistajan saisi potkasta helve##ii. Mtveen pyörykäinen.
TOISINSANOEN. RAUHATON PELLE.
MAINOSTAAKO HÄN ITSEENSÄ, VAI TOIMITTAA ASIAA.
ANNIAKO HALUTTE, VAI SÄÄTÄ.
Sääkartat osattu selostaa ennen tätä itsensä esittelijä linssi ludetta.
Tuskin perseestä otettu mittoja ennen pestaamista. Entä onko mies juontajista otettu mittoja eri kehon osista ja arvosteltu pukeutumista. Naisia ei palkata sivinisti sikojen katsottaviksi.
Tuo nainen on julkisuuskiimassaan menettänyt täysin järkensä. Milloin ilmoittautuu Seiskaan, viikolla tunki itsensä Efter Nio lähetykseen puhumaan suomen kieltä ja nyt on taas Kotiliedessä puhumassa, miten tapasi miehensä.
nimenomaan.....täysi tyrkky, joka tunkee itseään jokaiseen lööppiin. käsien käyttö todella ärsyttävää, kun on ennustamassa säätä.
Eukko tunkenu itsensä Yv Lehden kansi kuvaksi, kyllä ällöttää. Ennen oli joku siivooja joka lehdessä nyt tämä selostaja.
Anniina Valtonen avautuu nyt joka paikassa ja tulee ihan tyrkky vaikutelma. Matalalla profiililla tulee vähemmän kiusaamista ja haukkumista, mutta ehkähän ei kahlaa nettiä läpi ja etsi kaikkea mitä hänestä sanotaan.
Lämpimiä ja aurinkoisia päviä pääsiäiseksi kaikille!
Tänään Iltalehdessä kirjoitettiin, että suosikkimeteorologi Valtonen sanoi sitä ja tätä. Millä perusteella sanotaan tätä naista suosikiksi, pikemminkin saa enemmän kritiikkiä.
Tuon naisen julkisuuskiimalle ei loppua näy. Nyt se on tunkenut itsensä Puoliseiskaankin. Saa nähdä, minkä puolueen ehdokkaana on ensi eduskuntavaaleissa.
KUKA HALUAISI NÄHDÄ TOLLAISTA ESIINTYJÄÄ.
Maailman ihme kun eukko saa muksun. Toimittajilla ei ole oikeita uutisia, kun tekevät uutisia tyhjästä.
YLEN uutislähetyksistä tuttu meteorologi Anniina Valtonen kertoo Twitterissä saaneensa yllättävän kysymyksen ulkonäöstään.
– Hei sinä, joka tuohtuneena kyselit olenko ottanut leukaimplantin. En ole, hän aloittaa.
Luulisi, että joku olisi kysellyt tarpeesta ottaa implantti erääseen toiseen paikkaan.
Ukrainakonsertissa nainen olikin jollakin tavoin onnistunut kohottamaan takalistoaan asusteen alla.
Kyllä siinä kateellista kananpäätä nyt harmittaa, heh heh.
Anniina on parasta säärintamalla koskaan. Aina niin iloinen ja nauravainen. Saa meikäläisenkin kriittisen henkilön hyvälle tuulelle.
Olen sen huomannut vuosikymmenien aikana, että kun julkisuudessa on kaunis, hymyilevä ja iloinen nainen, niin silloin aina osa naisista hyppii seinille ja alkaa mollaamaan.
Noista muista mainitsemistasi säätilan esittelijöistä, niin Matti Huutonen puhuu selkeällä äänellä, mutta sensijaan juuri Kerttu ja Joonas puhuvat molemmat kuin kuuma peruna suussa. Ääntely on sellaista hätäistä ja epäselvää mongerrusta, että sitä on epämiellyttävää kuunnella. Niiden kohdalla pistänkin äänen usein pois. Kartat ovatkin niin selvät, että ei sillä puheella säätilan ymmärtämisen suhteen ole mitään merkitystä, sopii kokeilla jokaisen.
Miten osattiin lukea sääkartat jo ennen kuin tää ihme olento oli edes syntynyt.
Aika pörrö tuo Anniina ...uuh tuolla Ukraina konsertissa! Ahhhh
Anniina on huonoin TV-esiintyjä moneen vuoteen. Niin teennäinen kun vaan olla voi ja sitten se väkihymy joka saakelin paikkaan.
No nyt se tyrkky on iltikseen laittanut kuvan huonosti nukutun yön jälkeen, voi tseesus sanon minä.
Huhuuu kaikki julkisuuteen. Kohta näytetään kun pieraisee, ihailijat lääpällään moisesta ihmeestä.
Yök. Liian laiha vaalee ja haalee. Oksettava tekopirteys ja idioottihymyily. Kerttu Kotakorpi sensijaan on fiksu, seksikkään kaunis, vakuuttava.
Aivan hirvee mimmi, väkihymy joka saakelin paikkaan.
Olisipa edes kaunis mutta kun ….
Säähuora siellä ennustaa säätä huomiselle perkele ja mies vemputtaa olkkarissa tölkki Karhua toisessa kädessä,illan huippuhetki sanoisinko tulisipa vielä huomisiltanakin ruutuun niin olisi koko viikko pelastettu ihanaa.
Olisiko Sinun syytä hakea apua ongelmaasi???
Tänään taas aamulla TV:ssä pilasi olemuksellaan sääennusteen. Ihan kamalaa katsottavaa tuo teennäinen esiintyminen.
En ole mikään fani mutta pitää peukuttaa kun on onnistunut parantamaan suoritusta niin että huomio kiinnittyy enemmän säähän kuin meteorologiin.
Minusta oli alkuun viehättävä tyttö, mutta nyt on alkanut julkisuus nousta hattuun. Alkanut vouhottaa!
Jotain outoa on.
Aluksi asiallinen, tavallinen, ikäisensä mukaan käyttäytynyt meteorologi eli asiantuntija.
Nykyisin en tiedä, onko kuitenkin lintu tai kala.
Nenäkään / leukakaan eivät aluksi ärsyttäneet.
Ihastuttava nuori asiantuntija-ammattilainen oli.
Nykyisin en ymmärrä: Disney-hahmo ?
Tehnyt itsensä naurettavaksi. Sääli.
Itse asiassa varmaan osaava, järjissään oleva ?
No menepäs itse esiintymään telkkariin niin arvostellaan oletko parempi. Kaikkia ei voi miellyttää.
Anniinalle tsemppiä! Olet pirtsakka ja iloinen, jatka samaan malliin äläkä kuuntele mollaajia.
Teko pirteä koittaa olla jotain vaan ei onnistu.
Lisäys edelliseen: ei pahalla, mutta jotain on "liikaa on liikaa".
Miksi?
Näemme hänet ehkä piakkoin eri tehtävässä ? eri tehtävissä ?
Nyt jo riittää !
Ei enää. Huomennakin olisi niin kaunis päivä muutenkin 🙄
Anniina on valloittavan ihana! Meteorologiksi siitä huono, että en pysty seuraamaan säätiedotuksia, kun hän esiintyy. Hän vie kaiken huomion.
Kyllä tekemällä ja tyrkyttämällä saadaan "super suosittu" kenestä vaan. 😖
Tulee mieleen eräs toimittajien hypettämä urheilu selostaja. Jolle tekee vaikeuksia hyväksyä tiettyjä käskyjä. Joka itsensä ylentää, se alennetaan.
Tartunkin hookoon siniseen ensi kerralla taas.
Nainen ilmoitti Ylen aamun juontajille, että hän häviää ruudusta kolmeksi kuukaudeksi. Toivottavasti häviäisi lopullisesti.
Ainekset uudeksi Johanna Tukiaiseksi.
keskittyis vain niihin sääkarttoihin niissäkin on tekemistä
! historian surkeimmista sääennustajista . suomi on täynnä näitä niin sanottuja julkkiksia on roopea , anttia ,samia . valtteria , sie...ä , erikaa, ym .mitään sanomattomia .menkää oikeisiin töihin ! banaalia touhua oikein hävettää ! sitten näitä ällöttävyyksiä jossa nuoret kertovat mitä on saatu ja kenen kanssa joutais lopettaa tälläiset ohjelmat ! onko nämä nuoret rikkirevityistä perheistä ? eikö vanhempia hävetä ? eipä kait maailma on menettänyt moraalin ja etiikan ja siihen päälle empatian hävetä saapi tätä maailman menoa !
Joo, hänelle oikea ammatinvalinta olisi ollut lasten päiväkodin apulaisohjaaja, samalla tasolla lasten kanssa niin leikkimiset sujuu helposti. Idioottimainen tekohymyily ja vähän kusta päähän noussut, niin Ylellä se on meriitti puoliseitsemän ohjelmaan. Säätiedotuksia en edes viitsi kommentoida, on niin alle arvostelun. Kaipa hänkin vielä joskus löytää paikkansa tässä maailmassa, mut nyt on ihan väärällä tiellä.
Millä lihaksilla yrittää olla julkisuudessa?
Sorry vaan, vaikka on kuinka nuorena kiusattu ja nyt super suosittu, niin minusta on hirvittävän ärsyttävä!!
Ei kaikki ole kikka pullukoita!!
🤣🤣🤣
Ei ruma, ei ihmeemmin kaunis, mutta sairaan laiha ja ilman naisellisia muotoja.
Ruma, onneton tukka.
Likka ei tykkää anniinan tukasta?
Häh häh?! Mitä muotoja? Litteä persus ja iso maha, ainoat muodot tuolla tytöllä on klyyvarissaan!
Mutta mukava ja söpö tyttö muuten ja älykäs!
Ihanat tähtisilmät hänellä on.
Pilaa kaiken missä on mukana eikä ole muuten edes kaunis.
Ihan nätti, mutta ärsyttävä tekovirnotus koko ajan päällä.
Yrittää esittää niin rentoa ja mukavaa, mutta teennäinen on. 🤡
Ystävällinen ilme ja hymy ovat kaunista, mutta ei jatkuva suu korvissa oleminen!
Jos säätiedotuksessa on varoituksia vaikka vaarallisesta myrskystä tai erittäin huonosta ajokelistä, niin ei ole erityisen fiksua kertoa siitä hymyssä suin.
Matti Huutonen ja Pekka Pouta ovat ihan parhaita meteorologeja. Asiallisia ovat eivätkä tyhjän naurajia.
Periaatteessa varmaan kiva, mutta olisiko kemioita jos henkilökohtaisesti tutustuisi. Naimisissa oleva ihminen hän!
Olen yrittänyt, mutta en koe häntä miellyttävänä, vaan ärsyttävänä.
Täälläkin tuo kaksikko näiden herjaavien kirjoitusten takana.
Samanlaista P4skaa käy kirjoittamassa MTVeen ja Ylen henkilöistä!!
9 poistant
Sinä saastainen kirjoittaja joka olet kaikkien näiden kirjoitustesi takana, niin häivy ja kauas.
Anniina on tainnut seota.
TOSI SEONNUT, RAUHATON JA PEITTELEE SEKOPÄISYYTTÄÄN.
Sinä sekopää kehtaatkin kirjoitella Anniinasta?
Käykää lukemassa järkkyjä kirjoituksia Anniinan avauksilla.
Ja tuo yksi tyyppi on kaikkien näiden järkkyjen kirjoitusten takana.
Joku ihan muu on sekopäinen, mutta ei Anniina!
12 kirjoitust om poistant.
Itseään esittelevä linssi lude. Kuka tahansa osaisi esitellä valmiin sääkartan telkussa. Tainnu kihahtaa keltainen neste päähän.
Tää Anniina on kyllä kamalin tyyppi telkussa,ei muuta.