Koronavirus on labroissa tehty!

19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Hienosti oivallettu, taidat olla "älykkäämpi kun miltä minä näytän"

Missäs perunarutto bakteeri mielestäsi on kehitetty? Jonkun syrjäytyneen, työttömän, paniikkihäiriöisen yh äitin autotallissako?

Näitä asioita kehitellään koko ajan, sairasta. Mutta hyödyllisiä silloin, jos ja kun tulee aika ottaa koko Tellus haltuun. Toki lääkkeitäkin kehitellään koko ajan, että ihmiset saisivat nähdä kurjuuttaan mahdollisimman pitkään. Esim. Suomen valtio saa lääketeollisuudelta mittavat summat, kun lääkkeitten vaikutuksia aletaan kokeilemaan ihmisiin. Kiitos syrjäisen sijaintimme ja mitättömyytemme vaikuttaa EU:n päätöslauselmiin........ " sitkeä ja periksiantamaton kansa" kun olemme.

Äänestä
  • perunarutto.......????

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    perunarutto.......????

    Ei se on täysi kaheli, kyllä evoluutio yhden viruksen helposti pyöräyttää onhan se minutkin pyöräyttänyt.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    perunarutto.......????

    tuo perunaruttohan ei ole mikään vaarallinen, olen aivan varma että näkyy siellä numballin puutarhan tarkoissa ubuntu valvontakameroissa. sitten ei muuta kun hätistelemään poijes..
    pernarutto taasen, melkoinen surma.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    perunarutto.......????

    Etkö tiedä mikä on perunarutto? Ymmärrätkö mitään perunalajikkeista tai niiden kasvatuksesta? Tuleeko perunat kattilasta ja käteinen pankin seinästä? Käyttöraha äitiltä? Tyypillinen porvaripuolueen äänestäjä?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Etkö tiedä mikä on perunarutto? Ymmärrätkö mitään perunalajikkeista tai niiden kasvatuksesta? Tuleeko perunat kattilasta ja käteinen pankin seinästä? Käyttöraha äitiltä? Tyypillinen porvaripuolueen äänestäjä?

    Pattayapojan peruna tulee laitoskeittiöstä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Pattayapojan peruna tulee laitoskeittiöstä.

    Lerpan viikonloppu on päättynyt krapulahikeen, tutinaan ja pelkotiloihin. Kuuklettaa monelta aukee ostarin apteekki hiekkiksessä.

    Äänestä

Salaliittoteorioita tyyliin mielenhäiriössä siitetty.

Äänestä
  • Mitäh?.. onko mua siitetty... KHIAI!!!

    Äänestä

  • Samoja ajatuksia. En tiedä missä teidät on siitetty, mutta enemmän teistä menoja yhteiskunnalle on kun tuloja. Mulle ihan sama missä asutte tai kuvittelette asuvanne. Mä pärjään omillani tän oman elämäni ajan , ei mun tarvi roskiani lajitella eikä paljon ilmastonmuutoksetkaan paina. Mulle on ihan sama onko Pirkanmaalla pakkasta tai hellettä100 astetta enemmän kun nyt heinäkuussa 50 vuoden päästä.? Ei paljon keikuta itseäni.

    Äänestä

Bellingcatin tutkivat journalistit keksivät ihan näillä näppäimillä tarkoissa tutkimuksissaan että Putin on syyllinen. Lännen oma propagandatoimisto.
He käyttivät Skripalien myrkyttämisen jälkeen tietolähteenä muun muassa Uralin takana asuvaa anonyyminä pysyttelevää etänäkijämummoa. Sattumoisin samana vuonna kun Skripalit myrkytettiin oli samaiseen kaupunkiin Salisburyyn perustettu sotilaskäyttöisten myrkkyjen tutkimuksiin erikoistunut tutkimuslaitos joka tutki ja jolla oli hallussaan Novitšok-hermomyrkkyä. Myrkkyä ei pyynnöistä huolimatta annettu ulkopuolisille tutkittavaksi, koska isotooppi-tutkimus olisi paljastanut sen brittien itsensä tekemäksi.

Maailma on täynnä salaliittoja ja lavastuksia. Ollut jo tuhansia vuosia eikä ne alkaneet Kennedyn tapauksesta, eikä ne pääty tähän.

Äänestä
  • Kukas se kinkkien kanssa riitelee, taitaa olla vain ja ainoastaan tRumppusen Toonalti.

    Äänestä

  • Toikin on totta, mutta maailman vähiten korruptoituneen Suomen putoamiseen johonkin 20 huonommalle puolelle, ei vaikutusta. Korruptio on maantapa, niin kauan kun joku johtaja jää siitä kiinni. " Suomen malli"?

    Äänestä

Lähi-idässä kaipaavat Cyklon-B:tä :)

Äänestä

Aasian matkailijat laitettava lomakohteissaan vähintään puolenvuoden karanteeniin keskitysleireihin jotta eivät tuo tauteja Suomeen.

Äänestä

Kaikkia se leipä elättää - juuri tämmöisten idioottien soisi kohtaavan Koronan silmästä silmään ja koituvan kohtaloksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nazi kirjoitti:

Avaamani keskustelu on nähtävänä tässä:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16217039/koronavirukselle-on-patentti-!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu