Käyttikö mies ehkäisyä

Anonyymi

vai jääkö raskaus edelleen ainoastaan naisen kannettavaksi?

6

71

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miesseksikaverini kanssa käytettiin kortsu jonka mies oli sitten ottanut kesken pois. Jälkikäteen sanoi että kun oli kuin karkkia olis syönyt paperit päällä että siksi otti. Mutta abortti ja syyt jäi mun niskoille ja abortin vastustajien haukut. Ei edes aborttiin ottanu osaa rahalla.

      • Anonyymi

        Juu, ei naisen kannata jättää ehkäisyä miehen kontolle. Parempi huolehtia siitä itse.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juu, ei naisen kannata jättää ehkäisyä miehen kontolle. Parempi huolehtia siitä itse.

        Oli lyhytaikainen suhde joten en voi sillon alkaa syödä pillereitä. Lisäks kondomi suojaa taudeilta.


      • Y-h.yy yh. yy ja rync.ydi ryn.cs. :D S.el-i s-el.i.. Ihan oic.ein s-u.lle. Lapsen olisi voinut ad.obd-oida johonkin häntä ca.uan odottaneeseen rac.asdavaan cot.iin, ja sin.ä olisit sääst.ynyt t-pp.amis cul.uilta. Muista seur.aucsista puh.umaddakaan.


    • Koska raskaus todellakin jää naisen kannettavaksi sekä fyysisesti, henkisesti että taloudellisesti, niin ne seurauksetkin on naisen lupa ja oikeus hoitaa tavallaan.

      • H.ys hy.s vaan, totuushan on täällä anc.arasdi ciell.eddy. :)

        N.o v.oi ny.yh, biol.ogia on mitä on, eli ih.an vain fyys.inen tila b.äinen judd.u. Synnyd.ycsen jälc.een ei jää yhd.ään mit.ään vast.uita y.ms., jos ei hal.ua, mutta tämänhän suosija sakki miel.uiten "unohd.aisi" coc.onaan.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      456
      925
    2. 56
      589
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      573
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      165
      535
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      232
      514
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      72
      467
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      446
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      92
      445
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      430
    Aihe