Lissää liikenne valoja!

On se kumma kun Nivalaan ei saaha lissää liikenne valoja. Ylivieskassa niitä laitettaan jokkaiseen risteykseen mutta tänne Nivalaan niitä ei riitä. Päättäjät, miksei?
Me tarvimme liikenne valoja ihan samalla tavoilla kuin ylivieskasetkin.
Eri tasois liittymäkin olisi hyvä. Sellaista ei vielä vieskasilla olekkaan!
5137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keskustan liikenneympyrät tulee purkaa pois ja tilalle pitää laittaa liikennevalot. Öisin valojen tulee palaa aina punaisina ja vaihtua vihreiksi vasta kun auto on pysähtynyt valoihin. Joka valotolppaan tulee laittaa myös kamerat, jotaka valvovat keskustan liikennettä, johan loppuisi kaahaaminen Nivalan keskustassa vihdoin ja viimein.

Äänestä

Eihän niitä riitä jokaisen navettapolun risteyksiin.

Äänestä
  • Kyllä riittää, niitä tehdään sitä mukaa kun tarvitaan, se on sitä bisnestä.

    Äänestä

Tuo on muuten loistava idea että liikennevalot sokkarin ympyrän paikalle. Loppuu kaahailu. Tolppakamera valvomaan valojen noudattamista ja heti sakko jos oranssillakaan menee. Miten tuota ei olla ennen hoksattu kun päivitelty vaan.?

Äänestä
  • Päättäjät päättää, eli torppaa moiset hullutukset. Missäs se nuoriso sitten kaahais, jos ei keskustassa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On se kumma kun Nivalaan ei saaha lissää liikenne valoja. Ylivieskassa niitä laitettaan jokkaiseen risteykseen mutta tänne Nivalaan niitä ei riitä. Päättäjät, miksei?
Me tarvimme liikenne valoja ihan samalla tavoilla kuin ylivieskasetkin.
Eri tasois liittymäkin olisi hyvä. Sellaista ei vielä vieskasilla olekkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu