Nakkilassa on kerran vuodessa hanurikisat ja sen takia ne haluaa että tekonurmea ei tule. Hah hah... On ne ahneita... Se hanurikerho voi ihan hyvin liukastella kerranvuodessa, sen sijaan että nasta tekisi niin päivittäin. Veisivät vaan hanurikisansa pois nakkilasta!
Ahneet hanuristit
4
102
Vastaukset
- Anonyymi
Jos olisit lukenut harmonikkojen alkuperäisen lehtijutun, ennen kuin tulet tänne avautumaan. "Tietosi" ilmeisesti perustuu erään valtuutetun trumppimaiseen, provosoivaan kirjoitukseen?
Harmonikat ovat iloisia tekonurmikentästä ja myös he haluavat sen sinne hallille, mutta he kysyivät Kunnan päättäjiltä, mihin autot sijoitetaan, kun piha on muutenkin kovin ahdas. Missään vaiheessa he eivät ole olleet torppaamassa hanketta.
Kunta on päättänyt että kenttä rakennetaan ja sitä ei voi Arontien nurmialueelle sijoittaa, kun pohja ei sovellu siihen, joten sinne hallin hiekkakentälle se tulee.- Anonyymi
Kunta kyllä päättää rakentaa kenttiä miksi sitten jätti uimahallin rakentamatta lisäksi sulkee kouluja pölhöläläisten toimintaa kuntapäättäjiltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunta kyllä päättää rakentaa kenttiä miksi sitten jätti uimahallin rakentamatta lisäksi sulkee kouluja pölhöläläisten toimintaa kuntapäättäjiltä.
Päättäjät sulkee kouluja vain siksi, että he saisivat niillä "säästöillä" palkattua kaverinsa hienoilla virkanimikkeillä oleviin hommiin kovalla palkalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kunta kyllä päättää rakentaa kenttiä miksi sitten jätti uimahallin rakentamatta lisäksi sulkee kouluja pölhöläläisten toimintaa kuntapäättäjiltä.
Päättäjät sulkee kouluja vain siksi, että he saisivat niillä "säästöillä" palkattua kaverinsa hienoilla virkanimikkeillä oleviin hommiin kovalla palkalla.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1101681- 1711618
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise231318Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys901194Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su146963Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c70961- 97902
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr187815Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud211791