Onko kellään ollut kutsuntoja omana syntymäpäivänä? :D
Itselläni on kutsunnat tänä vuonna ja jännittää älyttömästi, että ne osuu juuri omalle syntymäpäivälleni. Minun tuurilla se voi olla hyvin mahdollista.
Mitä, jos kutsunnat osuu syntymäpäivälle?
11
709
Vastaukset
- Anonyymi
Siitä seuraavana syntymäpäivänä saat kantaa kunniavieraidemme laukkuja Tornion rajalla jos menet Piccolovoimiin. Suosittelen hankkimaan C paperit jotta et joudu nöyryytetyksi.
- Anonyymi
Sit on voivoi. Syntymäpäiviä ehtii juhlia myöheminkin. Velvollisuudet on hoidettava silloin kun määrätään
- Anonyymi
Ei kenelläkään ole velvollisuutta kantaa kunniavieraiden laukkuja :D menkööt naiset vuorostaa sinne. Hehän ne haluavatkin niitä Suomeen.
- Anonyymi
Velvollisuus kantaa paperittomien laukkuja...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Velvollisuus kantaa paperittomien laukkuja...
Tai hunnutettujen naisten rättejä kantavat
- Anonyymi
... niin ei ne kutsunnat koko päivää vie, vai kestääkö synttärijuhlat aamusta iltaan sinun iässäsi.
- Anonyymi
Hankkii kutsunnoissa C paperit niin pääsee helpommalla. Sitäkin voi sitten juhlia :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hankkii kutsunnoissa C paperit niin pääsee helpommalla. Sitäkin voi sitten juhlia :D
Vapautus pitää hankkia lääkärintarkastuksessa eikä se ole niin helppoa. Sittenkin pitää mennä kutsuntaan.
No, itse sain lääkärin tarkastuksessa vapautuksen ja unohdin kutsunnat muttei minulle mitenkään käynyt. Pari päivää myöhemmin sain esikunnasta kutsuntatodistuksen ilman moitteita. Olisin toki voinut roima fiksumminkin.
- Anonyymi
Jos noin sattuu on kutsuntoihin varattu ilmapalloja jamuumilimua. He laulavat sulle puttepossun nimipäivät ja hyvää syntymäpäivää sinulle rakkain. Lopuksi on piirileikki, viimeinen pari uunista ulos.
- Anonyymi
Mitenkäs hunnutetut naiset pärjää armeijassa. Sotkeutuvat rätteihinsä. Vai saavatko taas erityiskohtelun että ei tartte mennä armeijaan
- Anonyymi
Tarkotit varmaan jos osuu pyhäpäivälle. Selitys on että armeijassa kaikki päivät ovat arkipäiviä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567815Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615390Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515293Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41231Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko45996