Äreet kinkerit Wanhalla Wesilaitoksella

Kun uusi yökerho avataan.

Onnelassa ja Gröönissä jo vapistaan?

18

908

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vieläkö ravintola Balls on toiminnassa vai onko lopettanut?

    • Anonyymi

      Jonnet ja pissa liisat tärisee!!

    • Anonyymi

      Onpa hyvä kun avataan, ei maakunnan monopoli jyllää!

    • Anonyymi

      Konkka se sieltä tulla jolkuttaa... Kajaanissa on jo ylitarjontaa eikä tuo tarjoa mitään uutta tai erilaista mitä ei olisi tai olisi jo koettu. Tietysti mukava jos kallut siirtyy vaikka tuonne.

    • Anonyymi

      Taitaa enämpi suoraan kirpasta Ysikutosta ku Onnelaa ja Grööniä. Isossa kuvassa kirpasee kaikkia kaupungin ravintoloita tarjonnan lisääntyessä kuolevilla markkinoilla. Viinanjuonti on vähenemään päin. Vuoden päästä avataan vielä Raatikeskuksessa uus Hospo, joten eiköhän tässä pian kuulla uutisia ravintoloiden lopettamisistakin.
      Uus Sound Factory, Onnela, Hospo, Narnia, Kulma, Grön, Kukko, Lyni, Ysikutonen, Peevee, Balls... puuttuuko joku? Aika paljon baaritarjontaa näille markkinoille.

      • Anonyymi

        Kyllä se kirpaisee ensimmäisen 6kk jokaista. Sen jälkeen on finito alkuinnostus ja samaa p*skaa samassa paketissa. Elämänkallukuja on nyt sitten vuodesta toiseen samaa myös ihmisiltään. Samat kasvot siellä pyörii ja viina virtaa.


      • Anonyymi

        Puuttu tai ei. Tuossakin tarjonnassa enemmän kuin puolet liikaa. Kaikille ei ole olemassakaan asiakkaita. Miten joku maalaispoika voi kuvitella että hän saisi oman bisneksensä kannattamaan jo ennestäänkin kyllästyteillä markkinoilla?
        Kainuun ely maksaa aluksi jotain mutta sen jälkeen loppu ei ainoastaan häämötä vaan se näkyy ihan selvästi. OK jos joku siitä kiksejä saa itselleen.Kansa maksaa.
        Meikäläisen yritystoiminta ei perustu tuollaiseen ikiliikkujan keksimiseen.
        Muut luikerot ovat sitä harrastaneet jo liian kauan Kainuussa.


    • Anonyymi

      Rallia kujalle !

    • Anonyymi

      Muistanko pahasti väärin. Oliko sisäilmaongelmaa jossakin baarissa Kajaanissa. Nopiaati on rempattu kyllä kuntoon jos näin oli. Vois palkata töihin ne korjaajat. En ole koskaan nähnyt että saadaan korjatuksi muutamassa viikossa.

      • Anonyymi

        Muistat väärin. Ei ollut sisäilma ongelmaa missään baarissa. Taidat olla vähän hidasälyinen?


      • Anonyymi

        Muistat on oikein vanhalla vesilaitoksella on ollut sisäilmaongemia eli varmaan hometta. Tuskin sinne on kattavaa remppaa tehty kun samat lattiat siellä edelleen on.


    • Anonyymi

      Jos siellä soitetaan koko ajan jotain I AM BAM teknoa/trancea niin en todellakaan jaksa tuollaiseeen mennä. Ihan vajaan kuuloista kun tuskin huomaat kun kappale vaihtuu.

      Niin mitenköhän se sisäilma kun kaupunkihan vanhan vesilaitoksen myynti-ilmoituksessa totesi koko paikan suurinpiirtein umpimäräksi?

    • Anonyymi

      no ei tuone luulisi tukehtuvan jos käypi jonku kaljan juomassa ja ottaa jonku toiveikkaan yksinhuoltajan kotikäynnille. saapahan nussie

      • Anonyymi

        Paitsi että sinä et saa muuta kuin karvoja kämmeniin.


    • Anonyymi

      Tuskin vapistaan. Oli uusi sound factory kyllä tosi surkean näköinen paikka. Toivotaan,että hörhöpennut löytää siitä itselleen sopivan tranceluolan niin pysyvät pois ihmisten ilmoilta. Jokaiselle jotakin,mutta mun puolesta ei jatkoon. Ei minkäänlaista viihtyvyyttä kyseisessä luolassa.

    • Anonyymi

      Sijainti on lähellä uutta matkakeskusta. Junassa ja bussissa voi torkahtaa.

    • Anonyymi

      No millaset oli kinkerit uudessa yökerhossa. Pääsitkö upottelemaan vai pitikö posauttaa kouransilimään?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      404
      8819
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      172
      3208
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1684
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      76
      1118
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1058
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1045
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      63
      988
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      963
    9. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      78
      957
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      910
    Aihe