Kylläpä taas Liperin kunta hehkuttaa lihavin kirjaimin, kun syyttäjä lopetti esitutkinnan, kunnan varojen väärinkäytöstä. Ei tullut kustannuksia eikä vahinkoa kyn kunta voitti! Mutta jos kunta ois hävinnyt? Siihenkin ois selitys löytynyt ja boldattuna. Mutta kun hallinto-oikeus kumoaa kunnan pelleilyt, niin kirjoitetaanko niistä kunnan sivuilla? Ei mainita sanallakaan. Liperiläinen toimintakulttuuri on totuuden peittelyä keinoja kaihtamatta.
Tapaus EVP
6
212
Vastaukset
- Anonyymi
Oli miten vain,mutta Liperin kunta on ei niin mukava. Keskusta paskaa ja kaveri juttuja.Osaajat lähtee pois ja moni tietää miksi..
Oisko perkele tää sisäpelle porukka KESKUSTALAISET apinat !!
Tiedätte nimet heille.. - Anonyymi
Urpo hävisi tällä kerralla valtiontalouden tilaan liittyvästä taloudellisesta syystä. Varsin todennäköisesti poliisi on työkuormansa minimoimiseksi pyytänyt syyttäjää lopettamaan esitutkinnan. Poliisin näkökulmasta Urpon keissi on yhteiskunnalle ja sen asukkaille merkityksetön ja jouti lopettaa sen vuoksi. Poliisi uhrasi Urpon kuin uhrilampaan.
Tästä faktat esitutkinnan lopettamisen syistä
https://yle.fi/uutiset/3-10645262 - Anonyymi
Olisiko hyvä käytäntö, että kunnan valtuustot, hallitus ym. "maallikko" toimijat päästetään "eläkkeelle" henkilön täyttäessä 70 v. ?!
Tahtoo tulla omia "porukoita" kun ollaan vuosikymmeniä mukana kunnan päättävissä elimissä. Usein se on oma suu aina lähempänä kuin tavan asukkaan tarpeet. Kumminkin joskus se vaan vastuu on jätettävä nuoremmille.
Kannattaako kukaan ehdotusta !? Muistetaan seuraavissa vaaleissa äänestää nuorempia ihmisiä, kyllä niitä Liperistäkin löytyy. - Anonyymi
Liperin kunta odottaa,että Eila sihteeri menee pois..Ei tule maksuja.
Mikkanen perkele,teet väärin ja muut keskustalaiset !!
Te pidätte Eilaa panttivankina ja tää muistetaan teitä kohtaan,miten TYPERÄSTI KUNNAN JOHTaJA MIKKANEN KÄYTTÄYTYY !!
Häpeän olla Liperiläinen,kun johtajana tuollanen kasaXXXX.
Siellä olette muut käärmeet myös,häh..?- Anonyymi
Kunnanjohtajan ja johdon pitäisi hävetä! Mutta jos he osaisivat hävetä, niin eiväthän he enää oisi noissa hommissa. Kj totesi aikoinaan, että niin maa makaa kuin petaa....ja se taito liperissä osataan, nimittäin peitellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011551
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?58971Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85902
- 53826
Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t264738Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10730Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä338681Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58674Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74666