onko jotakin viisasta vinkkiä millä saada betot pysymään lohkonreunoilla jotta ei karise irti?
nimittäin bensiinillä pestiin mutta nyt kämmenenkokonen pläntti irti on ja kiilas kammenjumiin prklll!!!
jollakin asetoonilla puhdistus ja primeri pohjalle?
lohkon betonointi e46
12
297
Vastaukset
- Anonyymi
saako kysyä että mitä järkee on tehdä autonmoottoriin tuommoisia pilipalivirityksiä?
yhtä viisasta kuin sahata poikki puunoksaa jolla itse istuu.... - Anonyymi
Mitäköhän helvettiä siellä amiksen röökipaikalla on taas vedetty???
- Anonyymi
kyllä lohkon betonointia tehdään, estää pyttyjen soikeeksi menon jos ahtopaineita tulee enempi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä lohkon betonointia tehdään, estää pyttyjen soikeeksi menon jos ahtopaineita tulee enempi
Pitäiskö sun betonoida pääsi niin ei pääsisi kusi hölskymään niin pahasti?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitäiskö sun betonoida pääsi niin ei pääsisi kusi hölskymään niin pahasti?
lue"lohkon betonointi" jos sinunkin pääsi tiivistyisi tiedolla :=)
- Anonyymi
Paljon yleisempää on bemarissa tapahtuva housuihin ripulointi.
- Anonyymi
Suosittelen myös pakosarjan läpikotaista uretaanikäsittelyä.
- Anonyymi
Toi olisi hyvä! Sopii yhteen kuskin urealla täytetyn pään kanssa :D
- Anonyymi
Löysin googlella tämän ketjun kun törmäsin nettiautossa autoon jossa oli maininta "lohko betonoitu".
Eli se betonoidaan ettei mene sylinterit soikeaksi, vai?
Millä se jäähtyy jos vesitila täytetään betonilla? - Anonyymi
No ei se nyt ihan ainoo ongelma oo jos betoni pääsee vesitalasta kangen väliin :)
Eli paskapuhetta koko kysymys. - Anonyymi
Betonilla paikkasi omasta 635 d coupesta lohkon, oli irronnut paloja sylinterin seinistä. Hioin betonin kunnolla ja kestänyt on jo 4 tonnia ajaa ja kovaa on ajettu kesäöisin usein 250-260 nopeutta!
- Anonyymi
Laita lisää korvarenkaita. Tulee lisää uskottavuutta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin30610905IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3357554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862057Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut822043Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1251817Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61561- 1101221
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin491013Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26868MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772