Oma pieni koirani nuolee aina tarmokkaasti toista tassuaan kun on ollut märkää ja sitähän on riittänyt mutta vain vasenta tassuaan.
Olen katsonut sen enkä näe siinä eroa oikeaan tassuun, ei ole rikki mistään tms.
Tassujen karvat ovat runsaat enkä kunnolla saa noita välejä esiin. Mennään pian käymään kyllä el.klinikalla jossa voivat katsoa paremmin.
Ihmetyttää vain että aina märkäkeli, vasen tassu nuoltava ja toinen tassu aina ok. Sitä ei tartte nuolla ei märällä eikä kuivalla säällä.
Tassujen nuoleminen
4
155
Vastaukset
- Anonyymi
Kipua? Tassujen/jalkojen nuoleminen kun kertoo kivusta, joten ottaisin kuvat.
Omalla koiralla luusto muuten priimaa, mutta toinen lonkka D, jossa kohtalainen nivelrikko, joka ei kuitenkaan oireile jatkuasti. On aktiivisessa metsästyskäytössä, kunto hyvä. Sillon kun oireilee, oireilee nimenomaan yleensä oikeaa etutassuaan nuolemalla, eli välttämättä juuri siinä ei ole mitään vikaa mitä nuolee. Ei omallakaan ole.
Tällaisilla kolkon kosteillä keleillä, mitä tämä koko talvi on harmittavasti ollut, olen joutunut antamaan tulehduskipulääkkeitä koiralle tarvittaessa, jolloin nuoleminen loppuu muutaman päivän päästä.Lopetti jo. Oli joku vaihe tai sitten kuivasin tassut huonosti. Nyt on menossa "poikajuoksuaika" nro 1 tälle vuodelle. Ihan mahdoton. Tilaan pieneläinklinikalle huomenna ajan, kastrointi on pakko tehdä.
Katsotaan miten meidän pieni koiramme siihen reagoi. Toivoisin että ego muuttuisi kokoansa vastaavaksi.
Kiltti se on nytkin, voi sanoa superkiltti. Leikkii oli sitten uros tai naaras kaverina.
On vaan liian super kotona "poikajuoksun" aikana.
Ei syö kunnolla, ei nuku ja volisee ikkunassa. Nämä ovat kestäneet noin viikon kerrallaan.
Ei se tuosta voi huonommaksikaan mennä.
Päästetään poika-parka pinnehestä.
- Anonyymi
Tassussa voi olla sepelin tekemä pikku haava.
Noin ajattelin itsekin mutta mitään ei näy vaikka kuinka tiiraa. Liittyy kyllä näihin märkiin keleihin varmaan. Ainakin täytyy olla huolellisempi tassujen kuivaamisen kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872748- 1642549
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182267Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612094Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31749Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2081469"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591464Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2301214Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää971164Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3711089