Oma pieni koirani nuolee aina tarmokkaasti toista tassuaan kun on ollut märkää ja sitähän on riittänyt mutta vain vasenta tassuaan.
Olen katsonut sen enkä näe siinä eroa oikeaan tassuun, ei ole rikki mistään tms.
Tassujen karvat ovat runsaat enkä kunnolla saa noita välejä esiin. Mennään pian käymään kyllä el.klinikalla jossa voivat katsoa paremmin.
Ihmetyttää vain että aina märkäkeli, vasen tassu nuoltava ja toinen tassu aina ok. Sitä ei tartte nuolla ei märällä eikä kuivalla säällä.
Tassujen nuoleminen
4
107
Vastaukset
- Anonyymi
Kipua? Tassujen/jalkojen nuoleminen kun kertoo kivusta, joten ottaisin kuvat.
Omalla koiralla luusto muuten priimaa, mutta toinen lonkka D, jossa kohtalainen nivelrikko, joka ei kuitenkaan oireile jatkuasti. On aktiivisessa metsästyskäytössä, kunto hyvä. Sillon kun oireilee, oireilee nimenomaan yleensä oikeaa etutassuaan nuolemalla, eli välttämättä juuri siinä ei ole mitään vikaa mitä nuolee. Ei omallakaan ole.
Tällaisilla kolkon kosteillä keleillä, mitä tämä koko talvi on harmittavasti ollut, olen joutunut antamaan tulehduskipulääkkeitä koiralle tarvittaessa, jolloin nuoleminen loppuu muutaman päivän päästä.Lopetti jo. Oli joku vaihe tai sitten kuivasin tassut huonosti. Nyt on menossa "poikajuoksuaika" nro 1 tälle vuodelle. Ihan mahdoton. Tilaan pieneläinklinikalle huomenna ajan, kastrointi on pakko tehdä.
Katsotaan miten meidän pieni koiramme siihen reagoi. Toivoisin että ego muuttuisi kokoansa vastaavaksi.
Kiltti se on nytkin, voi sanoa superkiltti. Leikkii oli sitten uros tai naaras kaverina.
On vaan liian super kotona "poikajuoksun" aikana.
Ei syö kunnolla, ei nuku ja volisee ikkunassa. Nämä ovat kestäneet noin viikon kerrallaan.
Ei se tuosta voi huonommaksikaan mennä.
Päästetään poika-parka pinnehestä.
- Anonyymi
Tassussa voi olla sepelin tekemä pikku haava.
Noin ajattelin itsekin mutta mitään ei näy vaikka kuinka tiiraa. Liittyy kyllä näihin märkiin keleihin varmaan. Ainakin täytyy olla huolellisempi tassujen kuivaamisen kanssa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271914
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561266Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?531145Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44852Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798