Oletko saanut joskus tietää, että jotain rekisteröityjä tietojasi on katsottu laittomasti eli siis ilman laillista syytä? Teitkö rikosilmoituksen, saiko tekijä syytteen ja rangaistuksen?
Itsellä nyt tilanne, että tietoja urkittu. Näkyy lokitiedoissa eli tiedoissa, kuka tietoja katsellut.
Onko tietojasi urkittu laittomasti?
Anonyymi
1
199
Vastaukset 1
- Anonyymi
Vähän kaukaa haettu. Mutta onkohan Nico Ranta Ahon kirjoittelua tutkittu laittomasti. Poliisilla on oikeus tutkia, jos luvan saa kä-oikeudelta, silloin se ei ole laitonta.
Mitenkä lienee yksityisyrittäjien saldo tässä suhteessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1142358Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???321275- 106973
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha631944- 71942
- 48865
- 88808
- 70686
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31666