Tili päivä meni

Anonyymi

Tili päivä oli eilen, tili taas maksamatta, jo kolmas kerta peräkkäin. Ei vastata puhelimeen, kun soittaa rahojen perään, pitäisi olla tänään ilta vuoro. Mitä teen, jäänkö kotiin?

3

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Soita liittoon tai pääluottamusmiehelle.

    • Anonyymi

      Älä mene töihin ennen kun on palkka maksettu. En itsekkään mennyt. Sitten työkokeilussa kun olin niin ei kela maksanut vaikka olis pitänt niin lopetin sitten koska 3 viikkoa meni etteivät maksaneet. Uhkasivat karenssilla koska en mennyt takas eivätkä työkkäri myöntäneet virhettään koska oli väärä lausunto kelas. Sanoin etten tuollaista pelleilyä katso yhtään. Aina joku jättää maksamatta ja yrittävät pistää muiden syyksi.

    • Anonyymi

      Oli pakko mennä töihin, koska työsopimus on määrä aikainen. Muuten voi joutua
      korvaus vastuuseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      52
      3295
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      1054
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      910
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      19
      844
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      800
    6. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      724
    7. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      44
      694
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      27
      682
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      617
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      42
      610
    Aihe