kunhan vaan ei omalle kohdalle sattuisi
vahingon iloinen mikkeli
Anonyymi
856
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kierä mikkeli kaukaa.....tai ainakii paina ohikulkutiellä kaaaaasua mikkelin kohalla.
Korkeintaan käy punasessa piipussa ostamassa piirakoita tai syömässä.
Vahingoniloinen....
Jotenkin putoaa pohja kun jo otsikko päin pers...ttä.
siihen voi hajota lopullisesti
Toisaalta kirjoitusvirheisiin tarttuvat ovat usein niitä isoimpia turhakkeita. "Jes, pääsin pätemään, oon sharp"
Toki tuo kiertäminen on hyvä ajatus, täällähän on imbesillejä ihan suht korkeissa/vastuullisissa viroissa - - - > heijastuu suoraan veronmaksajan arkeen, negatiivisesti.
Verovenkulat talouden pidossa......yhyy yhyyyyyy..
Mitä sössöttää
Tosi kivasti lähti kyllä tämä keskustelu käyntiin. Enpä olisi uskonut.
Tuntuu kuin istuisi ystävien kanssa iltaa ja juttelisi mukavia.
J
atkakaamme siis vahingon______ilosta (Schadenfreude) keskustelemista hupaisissa ja lämminhenkisissä tunnelmissa. Miksipä ei välillä hieman saisi tunteetkin kuohahtaa ihmisiähän tässä ollaan.
"siitäs sait senkin k'sipää, ihan oikein sinulle" voisi olla hienovaraisemmin muotoiltuna "olen niin vahingoniloinen puolestasi"
Jottei tulisi itkua pitkästä vahingon ilosta pidetään palstan taso mainiona kuten tähänkin asti <3