"Käyttäjät voivat tulevan Windows 10 -suurpäivityksen myötä vaikuttaa paremmin käyttöjärjestelmän ominaisuustarjontaan."
"Microsoft aikoo esitellä kevään suurpäivityksen myötä uuden työkalun, jonka kautta käyttäjät voivat lisätä ja poistaa valinnaisia ominaisuuksia. "
https://www.tivi.fi/uutiset/kayttajille-lisaa-valinnanvaraa-windows-10-saamassa-uusia-ominaisuuksia/0cdac77a-3835-4e22-8d5f-77424140e36b
Valitettavasti nämäkään erinomaiset ominaisuudet eivät tule tubutinpoikien käyttöön, sillä nämä eivät koske tubuttimia - vain erinomaisia Windows käyttöjärjestelmiä!
Windows 10 saamassa uusia ominaisuuksia!
11
58
Vastaukset
- Anonyymi
Ahaa.
MS alkaa vihdoin ottaa oppia Linux-maailmasta.- Anonyymi
Ei alla, ei ne toteuta käyttäjien toiveita vaan päin vastoin..
- Anonyymi
"Valitettavasti nämäkään erinomaiset ominaisuudet eivät tule tubutinpoikien käyttöön, sillä nämä eivät koske tubuttimia"
Tubuttimista en tiedä, mutta olen käyttänyt tuota ominaisuutta Linuxeissa jo 20 vuotta. Jos saisin ne edellisetkään päivitykset asennettua....
https://i.imgur.com/trOCdDZ.png
Tjaah...heh heh.....- Anonyymi
Windows herrasmiehet tanssahtelevat huhtikuussa piirissä tripaskaa ja sitten syöksyvät innolla muuttamaan Windwsin omituisuuksia.
____ 30 vuotta ominaisuuksia muuttamatta???------ - Anonyymi
Rötöstelyyn kyllästyneinä emme huoli petostakaan.
- Anonyymi
Jopa on muutokset, saa Paintin ja Wordpadin poistettua. Tekisivät oikeita muutoksia että koko käyttiksen ulkoasua voi muokata kunnolla ja esim Explorerin ominaisuuksia. Kaikki ohjelmien taustat pitäisi voida muuttaa tummiksi tai haluamikseen, työkalurivit muutettua ja siirrettyä... Jotain pystyy muilla ohjelmilla muokkaamaan, mutta ei kai läheskään yhtä paljon kuin seiskassa.
- Anonyymi
Voi jo profetoida, että tulevan suurpäivityksen jälkeen lukemattomat käyttäjät raportoivat tusinoista uudistuksen aiheuttamista ongelmista.
Pitäähän sinun toki ymmärtää, että Windowseja on satoja miljoonia ympäri maailmaa. Tottahan silloin muutamat ongelmatkin ovat mahdollisia. Sen sijaan nämä linuksit ovat niin harvinaisia, jota emme edes tiedä, jos siellä menee jokin vikaan.
Lisäksi on hyvä tietää, että aloituksessa mainitut uudet ominaisuudet eivät koske myöskään kurttauksia, jotka ovat linukseja siinä missä tubuttimetkin!- Anonyymi
Windows_Herrasmiehet kirjoitti:
Pitäähän sinun toki ymmärtää, että Windowseja on satoja miljoonia ympäri maailmaa. Tottahan silloin muutamat ongelmatkin ovat mahdollisia. Sen sijaan nämä linuksit ovat niin harvinaisia, jota emme edes tiedä, jos siellä menee jokin vikaan.
Lisäksi on hyvä tietää, että aloituksessa mainitut uudet ominaisuudet eivät koske myöskään kurttauksia, jotka ovat linukseja siinä missä tubuttimetkin!Kymppi on pahin kurttaus, sille ei vedä mikään vertoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1238679Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735184Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras253462- 362394
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1261672- 601599
Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1821436Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381377Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi601129- 221070
